Video znázorňující princip fungování dynamického řízení Volvo

Princip fungování Volvo Dynamic Steering

Řízení s mimořádnou odezvou

Naše patentovaná technologie spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektrickým motorem napojeným na řídicí ústrojí. Elektronická řídicí jednotka (ECU) zpracovává signály z několika snímačů a dokáže na základě těchto dat určit, kam vozidlo jede a jaký je řidičův úmysl. Motor je regulován 2000krát za sekundu a ke korekci nežádoucích pohybů při řízení a k dodání točivého momentu navíc využívá princip zvaný „překrývání momentu“. Dynamické řízení Volvo je nyní dostupné pro všechny konfigurace náprav, včetně konfigurací s dvojitými předními nápravami.

Volvo FH a Volvo FH16 na silnici

Bezproblémová jízda jakoukoliv rychlostí

Ve vysokých rychlostech zajišťuje Volvo Dynamic Steering stabilitu v podélném směru. A v nízkých rychlostech, bez ohledu na hmotnost nákladu, přispívá k přesnému manévrování tím, že zvýší účinek posilovače řízení. Když tedy říkáme, že nové Volvo FH můžete řídit jedním prstem, myslíme to vážně.

Řidič nákladního vozidla couvá se systémem Dynamického řízení Volvo

Couvání je nyní stejně snadné jako jízda vpřed.

Couvání s plně naloženým vozidlem už není tak namáhavé. S Volvo Dynamic Steering lze couvat s mimořádnou přesností a zcela bez námahy. Volant se přitom samočinně vrací do přímé polohy. A směrová stabilita je nyní tak skvělá, že můžete couvat více než 100 metrů, aniž byste se odchýlili z dráhy.

Volvo FH16 s trojitou nápravou a návěsem

Přímý směr na každém povrchu

Korekce směru po brzdění na nerovném povrchu? Tak to je minulost. Rázy v řízení po přejetí výmolů, kolejí nebo značení? Téměř nepostřehnutelné. Volvo Dynamic Steering dokáže kromě toho eliminovat i vliv silného bočního větru. Volant tedy už nemusíte držet silou – vozidlo změní směr, jen když budete chtít.

Tahač Volvo FH s návěsem na silnici

Prvotřídní jízdní vlastnosti

Dynamické řízení Volvo je jen jedním z mnoha vylepšení…

Přečtěte si o nezávislém zavěšení předních kol
Najít nejbližšího prodejce

Chcete zažít dynamickou jízdu?

Navštivte Volvo Truck Centrum a absolvujte tu nejsnazší zkušební jízdu, jakou jste kdy zažili.

Najít nejbližšího prodejce