Víme, co se děje na silnicích. Víme, jak vypadají nehody. Proto provádíme tolik zkoušek nad rámec toho, co je vyžadováno zákony.

Carl Johan Almqvist

Ředitel oddělení bezpečnosti provozu a produktů, Volvo Trucks

Bezpečnostním zkouškám věnujeme mimořádné úsilí: video

Nejnáročnější bezpečnostní zkoušky na světě

Rádi zkoušíme

Švédská nárazová zkouška kabiny. Nárazový test. Test převrácení. Test na ližinách. Zkouška čelního nárazu. Výsledky našeho rozsáhlého zkušebního programu dokázaly, že Volvo FH je nejbezpečnější Volvo na světě. V případě převrácení vozidla máte velkou šanci na přežití. Stejně jako při nárazu do stojícího předmětu v rychlosti 80 km/h.

Oproti běžným zvyklostem podstupují vozidla Volvo nárazové zkoušky s veškerým vybavením na svém místě a s plnými odkládacími schránkami. A protože skutečně myslíme na to, aby řidiče v případě nehody nic nezranilo, musí nárazovou zkoušku splnit dokonce i kávovar.

FUPS – systém ochrany proti podjetí zepředu

Lehčí. Silnější. Bezpečnější

Systém ochrany proti podjetí zepředu (FUPS) je navržen tak, aby chránil cestující v osobních automobilech. Naše vozidla jsme tímto systémem vybavovali už dlouho předtím, než se stal povinným. A od té doby jeho provedení neustále zdokonalujeme, takže cestující chrání ještě lépe.

V případě srážky systém pohltí část energie tím, že se ohne zpět pod nákladní vozidlo. Nová verze našeho systému je vyrobena z lehčích a odolnějších materiálů a dokáže poskytovat účinnou ochranu i při vyšších rychlostech. Při nárazu se může smrštit až o 20 cm, což je o 10 cm více než u předchozí verze. Cestující v osobním automobilu tak mají větší šanci přežít, což se příznivě odrazí i na psychické pohodě řidiče nákladního vozidla.

Panoramatické střešní okno modelu FH

Vestavený únikový východ

Polovina nehod končí tím, že se nákladní vozidlo převrátí na bok. Dostat se z kabiny dveřmi může být za daných okolností velice obtížné. A jelikož čelní skla už bývají na svém místě přilepena, není možné je vykopnout. Z tohoto důvodu je každé Volvo FH vybaveno velkým panoramatickým střešním oknem, které zároveň slouží jako únikový východ.

Střešním oknem navíc do kabiny svítí sluneční paprsky. Světlem naplněná, vzdušná kabina přispívá k tomu, aby byl řidič ostražitý a mohl se soustředit na provoz. Přirozené světlo navíc uklidňuje a kromě toho i eliminuje nutnost používat elektrické osvětlení.

Panoramatické střešní okno je typickým příkladem toho, jak konstruktéři společnosti Volvo Trucks navrhují vozidla. Je totiž zkonstruováno tak, aby pomohlo předcházet nehodám a aby v případě, že k nějaké přeci jen dojde, přispělo k záchraně lidských životů.

Najít nejbližšího prodejce

Kladete bezpečnost na první místo?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám rád podrobně vysvětlí přínos každého bezpečnostního systému modelu Volvo FH.

Najít nejbližšího prodejce