Snadno použitelná aktivita, která ukazuje,
jak navýšit bezpečnost při setkání cyklisty s nákladním vozidlem.

Většinu dopravních nehod způsobují lidské faktory.

Život zachraňující rozdíl

Bezpečnost byla pro společnost Volvo Trucks prioritou už od jejího založení. Prostřednictvím našeho výzkumu a analýz jsme zjistili, že za většinou dopravních nehod stojí lidský faktor. To je důvod, proč kromě vývoje mnoha inovativních bezpečnostních prvků pro naše produkty chceme udělat ještě více.

Naším cílem je zvýšit povědomí o tom, jak je důležité být v provozu vidět.

Vidět a být viděn

Naším cílem je zvýšit povědomí lidí o tom, jak je důležité být v provozu vidět. Kampaň se zaměřuje na situace zahrnující cyklisty a ostatní účastníky silničního provozu a ukazuje, jak se chovat při setkání s nákladním vozidlem.

Vzdělávací balíček je zdarma a je dostupný pro každého. Například učitelé mohou tato cvičení provádět se svými studenty a vedoucí pracovníci je mohou využít jako pracovní aktivitu.

K dispozici je návod na provádění venkovního cvičení.

Vzdělávací balíček

Podnětný balíček „Vidět a být viděn“ se skládá z návodu pro školitele, powerpointové prezentace a návodu, jak bezpečně provádět venkovní cvičení zahrnující nákladní vozidlo.

Po dokončení aktivit je často vhodné rozdávat dárky, jakými jsou reflexní vesty, pásky či spreje pro další podporu bezpečnosti silničního provozu.

Většinu dopravních nehod způsobují lidské faktory.

Reflexní spreje - novinka na trhu!

Protože je pro nás bezpečnost vždy na prvním místě, zamýšleli jsme se nad tím, jak napomoci v problému viditelnosti chodců a cyklistů na silnicích. Když jsme zjistili, že na trhu existuje reflexní sprej vhodný na textil i na kovové materiály - kolo, tak jsme neváhali ani chvilku a dané spreje jsme nakoupili.

Pokud budete mít zájem o nákup těchto sprejů, obraťte se na nás a ukážeme Vám. Bližší informaci najdete na mailu: info.cz@volvo.com.

 

Stažení vzdělávacího balíčku

Vzdělávací balíček(ZIP, 870 MB)