Volvo Trucks Driver Challenge 2018

Řízení těžkého nákladního vozidla si žádá určité dovednosti, ale bezpečné a hospodárné řízení je svým způsobem umění. Vítejte soutěžního klání řidičů Volvo Trucks Driver Challenge 2018 – nejnáročnější soutěži řidičských dovedností v naší historii.

Řidič je klíčem všeho, od schopnosti zabránit dopravním nehodám a snižovat emise až po zlepšování celkové ekonomiky dopravy – dokonce může přispět i k reálné změně a společenskému pokroku v dané komunitě. Z těchto důvodů se zasazujeme poskytovat řidičům všechny formy podpory. Konec konců, pokud jde o bezpečné a ekonomické řízení i celkovou úspěšnost dopravy, klíčem je sám řidič. A právě v tom spočívá princip soutěžního klání Driver Challenge.

driver challenge 2018

Registrace

Řízení těžkého nákladního vozidla si žádá určité dovednosti, ale bezpečné a ekonomické řízení je svým způsobem umění. Vítejte soutěžního klání řidičů Volvo Trucks Driver Challenge 2018 – nejnáročnější soutěži řidičských dovedností v naší historii.
 

ODKAZ NA REGISTRACI SOUTĚŽE

driver challenge

Princip soutěže

Celá soutěž spočívá v umění řídit nákladní vozidlo s tím, že musíte najet minimálně 12.000 km v rozmezí 1. 3. – 31. 5. 2018 (Od vámi uvedeného data v registraci vám začíná soutěžní měření. Konec měření nastane po ujetí 12.000 km nebo po 31.5., 23:59).  a během této doby budeme pomocí systému Dynafleet sledovat vaši techniku jízdy: volnoběh, neúspornou jízda, volný dojezd, tempomat, počet brzdění a zastavení. Vítězí řidič s nejlepším bodovým hodnocením.
 

Do soutěže se může přihlásit každý profesionální řidič s platným řidičským oprávněním skupiny C + E a platnou kartou do tachografu na vozidle vybaveném systémem Dynafleet. Do soutěže se musíte přihlásit pomocí online registračního formuláře. Veškeré podmínky a formulář naleznete na webových stránkách www.volvotrucks.cz nebo na www.fuelchallenge.cz.

Celé toto měření probíhá na vašich vlastních vozidlech Volvo FH4 ( nový model Volvo FH - Euro 6). 

31.5. se soutěž uzavírá a vyhodnotíme nejlepších 8 soutěžících, kteří postoupí do českého finále, které proběhne 9.6.2018 ve Volvo Group Truck Centru ve Strakonicích. Vítěz českého finále postupuje do finále světového konaného v Göteborgu 13.-14.9.2018.

 

driver challenge

Pravidla soutěže

Pročtěte si pravidla soutěže i způsob vyhodnocení.

 

Pravidla soutěže

Ceny pro vítěze

Ceny pro řidiče:

1. Víkend pro 2 osoby ve Švédsku a sada 4 ks osobních pneumatik Goodyear v hodnotě max 20.000,-Kč, tankovací karty v hodnotě 5.000 Kč od společnosti AutoMax Group, oficiálního dovozce olejů a maziv Shell

2. Merchandise Volvo v hodnotě 5.000Kč, set kolekce Goodyear Vintage v hodnotě 5.000,-Kč, tankovací karty v hodnotě 3.000 Kč od společnosti AutoMax Group, oficiálního dovozce olejů a maziv Shell

3. Merchandise Vovo v hodnotě 3.000,-Kč, tankovací karty v hodnotě 2.000 Kč od společnosti AutoMax Group, oficiálního dovozce olejů a maziv Shell
 

Ceny pro dopravní společnost:

1. místo

- poukaz na servisní služby Organizátora soutěže v ceně 100.000,-Kč, 4 ks nákladních pneumatik Goodyear v hodnotě max 40.000,-Kč

2. místo

- poukaz na servisní služby Organizátora soutěže v ceně 50.000,-Kč

3. místo

- poukaz na servisní služby Organizátora soutěže v ceně 25.000,- Kč

safety

Bezpečnost

Věděli jste, že asi 35% vážných zranění nebo smrtelných nehod  s nákladními nákladními vozidly tvoří tzv. zranitelní účastníci silničního provozu, jakými jsou děti a cyklisté? Řidič je velmi důležitý. Život je v sázce. Ve společnosti Volvo Trucks byla bezpečnost vždy nejvyšší prioritou. Dobrým příkladem je náš program školení řidičů - bezpečná jízda, který zahrnuje školení pro bezpečnější provoz. Koneckonců, zkušený a odpočatý a pozorný řidič pravděpodobně dokáže zabránit nehodám, aby se vůbec staly.

 

effectivity

Efektivita

Věděli jste, že řidič může ovlivnit spotřebu paliva až o 30%? Být řidičem je velkou odpovědností.  Neustále tu je prostor pro zlepšení. Ve společnosti Volvo Trucks jsme odhodláni podporovat řidiče všemi možnými způsoby. Služby automatizovaná převodovka I-Shift, online systém Dynafleet nebo školení řidičů, aby své dovednosti vzal na nové výšky.

 

productivity

Pruduktivita

Dokonce i malé zvýšení produktivity má velký dopad na celkové výsledky. A právě řidič hraje důležitou roli. Studie ukazují, že proškolený řidič je s větší pravděpodobností schopen provést každou práci bezpečně a efektivněji, a zároveň i více pčuje o své nákladní vozidlo. K podpoře řidiče jsme vyvinuli technické inovace, jakými jsou Volvo Dynamic Steering nebo školení řidičů.