Volvo Trucks Driver Challenge 2018

Řízení těžkého nákladního vozidla si žádá určité dovednosti, ale bezpečné a hospodárné řízení je svým způsobem umění. Vítejte soutěžního klání řidičů Volvo Trucks Driver Challenge 2018 – nejnáročnější soutěži řidičských dovedností v naší historii.

Řidič je klíčem všeho, od schopnosti zabránit dopravním nehodám a snižovat emise až po zlepšování celkové ekonomiky dopravy – dokonce může přispět i k reálné změně a společenskému pokroku v dané komunitě. Z těchto důvodů se zasazujeme poskytovat řidičům všechny formy podpory. Konec konců, pokud jde o bezpečné a ekonomické řízení i celkovou úspěšnost dopravy, klíčem je sám řidič. A právě v tom spočívá princip soutěžního klání Driver Challenge.

driver challenge

Driver Challenge 2018

Výsledná listina

V termínu 9.6. proběhlo finálové klání mezi osmi finalisty soutěže Driver Challenge 2018 ve Volvo Group Truck Centru v Plzni - Nýřanech. Byl to velmi vyrovnaný souboj, ale zvítězit mohl jen ten nejlepší. V letošním roce se soutěžilo ve dvou fináílových disciplínách. První byla jízda s Volvo FH 420 s převodovkou I-Shift a převodovým poměrem 2,31 s naloženou soupravou (20t), kde se slodovala ekonomika a spotřeba a druhá část byla zaměřená na jízdu zručnosti s modelem Volvo FMX 6x4 s převodovkou I-Shift do náročného terénu. Soutěž byla hodnocena podle online systému Dynafleet, a to Výkazem hodnocení spotřeby paliva.
Finálová trasa byla 32 km dlouhá a řidiči nesměli přesáhnout čas 30 minut

Řidič, který dosáhl nejvyššího bodového ohodnocení a zároveň dosáhl nejlepších výsledků dále hodnocených parametrů jakými byly neúsporná jízda, jízda nad 87 km/hod, poměr mezi počtem brzdění a zastavení a v neposlední řadě termín přihlášení do soutěže.

Sledovala se vozidla emisní normy Euro 6 a jedním z parametrů byla také ujetá vzdálenost, což bylo minimálně 12.000 km. Řidiči se jednoduše přihlásili na svých vlastních vozidlech a sledování a vyhodnocování probíhalo pomocí online systému Dynafleet.

Všichni zúčastnění řidiči prokázali své umění. Vítězem však může být jen ten nejlepší a tím se letos stal Patrik Střecha ze společnosti JB Trans. 
Na druhém místě se umístil Milan Polomis ze společnosti Hrbáček, s.r.o. a třetí místo obsadil Josef Šimsa z firmy Rakotrans Rakovník, s.r.o.

Výsledná listina finálových jízd Driver Challenge 2018

 

driver challenge 2018

Registrace

Řízení těžkého nákladního vozidla si žádá určité dovednosti, ale bezpečné a ekonomické řízení je svým způsobem umění. Vítejte soutěžního klání řidičů Volvo Trucks Driver Challenge 2018 – nejnáročnější soutěži řidičských dovedností v naší historii.
 

ODKAZ NA REGISTRACI SOUTĚŽE

driver challenge

Princip soutěže

Celá soutěž spočívá v umění řídit nákladní vozidlo s tím, že musíte najet minimálně 12.000 km v rozmezí 1. 3. – 31. 5. 2018 (Od vámi uvedeného data v registraci vám začíná soutěžní měření. Konec měření nastane po ujetí 12.000 km nebo po 31.5., 23:59).  a během této doby budeme pomocí systému Dynafleet sledovat vaši techniku jízdy: volnoběh, neúspornou jízda, volný dojezd, tempomat, počet brzdění a zastavení. Vítězí řidič s nejlepším bodovým hodnocením.
 

Do soutěže se může přihlásit každý profesionální řidič s platným řidičským oprávněním skupiny C + E a platnou kartou do tachografu na vozidle vybaveném systémem Dynafleet. Do soutěže se musíte přihlásit pomocí online registračního formuláře. Veškeré podmínky a formulář naleznete na webových stránkách www.volvotrucks.cz nebo na www.fuelchallenge.cz.

Celé toto měření probíhá na vašich vlastních vozidlech Volvo FH4 ( nový model Volvo FH - Euro 6). 

31.5. se soutěž uzavírá a vyhodnotíme nejlepších 8 soutěžících, kteří postoupí do českého finále, které proběhne 9.6.2018 ve Volvo Group Truck Centru ve Strakonicích. Vítěz českého finále postupuje do finále světového konaného v Göteborgu 13.-14.9.2018.

 

driver challenge

Pravidla soutěže

Pročtěte si pravidla soutěže i způsob vyhodnocení.

 

Pravidla soutěže

Ceny pro vítěze

Ceny pro řidiče:

1. Víkend pro 2 osoby ve Švédsku a sada 4 ks osobních pneumatik Goodyear v hodnotě max 20.000,-Kč, tankovací karty v hodnotě 5.000 Kč od společnosti AutoMax Group, oficiálního dovozce olejů a maziv Shell

2. Merchandise Volvo v hodnotě 5.000Kč, set kolekce Goodyear Vintage v hodnotě 5.000,-Kč, tankovací karty v hodnotě 3.000 Kč od společnosti AutoMax Group, oficiálního dovozce olejů a maziv Shell

3. Merchandise Vovo v hodnotě 3.000,-Kč, tankovací karty v hodnotě 2.000 Kč od společnosti AutoMax Group, oficiálního dovozce olejů a maziv Shell
 

Ceny pro dopravní společnost:

1. místo

- poukaz na servisní služby Organizátora soutěže v ceně 100.000,-Kč, 4 ks nákladních pneumatik Goodyear v hodnotě max 40.000,-Kč

2. místo

- poukaz na servisní služby Organizátora soutěže v ceně 50.000,-Kč

3. místo

- poukaz na servisní služby Organizátora soutěže v ceně 25.000,- Kč

safety

Bezpečnost

Věděli jste, že asi 35% vážných zranění nebo smrtelných nehod  s nákladními nákladními vozidly tvoří tzv. zranitelní účastníci silničního provozu, jakými jsou děti a cyklisté? Řidič je velmi důležitý. Život je v sázce. Ve společnosti Volvo Trucks byla bezpečnost vždy nejvyšší prioritou. Dobrým příkladem je náš program školení řidičů - bezpečná jízda, který zahrnuje školení pro bezpečnější provoz. Koneckonců, zkušený a odpočatý a pozorný řidič pravděpodobně dokáže zabránit nehodám, aby se vůbec staly.

 

effectivity

Efektivita

Věděli jste, že řidič může ovlivnit spotřebu paliva až o 30%? Být řidičem je velkou odpovědností.  Neustále tu je prostor pro zlepšení. Ve společnosti Volvo Trucks jsme odhodláni podporovat řidiče všemi možnými způsoby. Služby automatizovaná převodovka I-Shift, online systém Dynafleet nebo školení řidičů, aby své dovednosti vzal na nové výšky.

 

productivity

Pruduktivita

Dokonce i malé zvýšení produktivity má velký dopad na celkové výsledky. A právě řidič hraje důležitou roli. Studie ukazují, že proškolený řidič je s větší pravděpodobností schopen provést každou práci bezpečně a efektivněji, a zároveň i více pčuje o své nákladní vozidlo. K podpoře řidiče jsme vyvinuli technické inovace, jakými jsou Volvo Dynamic Steering nebo školení řidičů.

 

Finalisté soutěže Driver Challenge 2018

Výsledky základního kola soutěže Driver Challenge 2018. Pokud budete chtít vědět podrobnější informace z vaší soutěžní jízdy můžete se obrátit na Michala Bednáře na mailu: michal [dot] bednar [at] volvo [dot] com


Výsledky soutěže Driver Challenge 2018