Trucks

Newsletter Volvo Trucks 2/2020

Novinky ze světa Volvo Trucks v České republice

Ve společnosti Volvo Trucks se neustále něco děje. Pro ty z vás, kteří mají zájem se dovědět více jsme připravili tento stručný přehled, kde se dočtete vše důležité co vás zajímá. Pokud byste chtěli vědět více nebo vás zajímá jakékoli konkrétní téma, neváhejte a napiště nám na info.cz@volvo.com. Těšíme se na vaše podněty a dotazy. Vaše Volvo Trucks Česká republika.

Nová těžká modelová řada Volvo

Volvo Trucks představilo čtyři nová nákladní vozidla, při jejich vývoji se kladl velký důraz na životní prostředí, bezpečnost a pohodlí řidiče. Nákladní vozidla – Volvo FH, FH16, FM a FMX. Vozidla Volvo FM / FMX mají úplně nové kabiny. Hlavní přednosti byly zachovány – např. variabilita a nízká vstupní výška do kabiny. Již tak špičková bezpečnost, se dále zvýšila použitím nových bezpečnostních prvků – např. boční kamera nebo LED světlomety. Výrazně se zvětšil vnitřní prostor a již tak perfektní výhled z kabiny se ještě zvětšil o dalších 10%. 

Uvnitř je nový, 12“ plně digitální, moderní displej. Na přání je možno vozidla vybavit druhým, plně dotykovým displejem s množstvím funkcí. 

 

Zdůraznili bychom špičkovou ergonomii pracoviště řidiče což dělá jízdu ještě bezpečnější. Modely FH a FH16 mají kompletně novou přední část, která působí ještě robustnějším a výraznějším dojmem ve srovnání se stávající generací. Jejich design je také osobitější a došlo tak k ještě výraznějšímu odlišení obou našich hlavních modelů. Designovou lahůdkou jsou pak nové hlavní světlomety ve tvaru písmene V, které můžou být v nejvyšší verzi vybaveny adaptivními LED světlomety, jak je dosud známe jen z osobních vozidel. Adaptivní LED světla snižují únavu řidiče a posunují přehled o dění na silnici při jízdě v noci na úplně novou úroveň. 

K mnoha změnám došlo také v interiéru, kterému dominují digitální displeje, podobně jako u modelů FM a FMX. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že ovládání je velice intuitivní a interakce mezi vozidlem a obsluhou je perfektní. 

Tato nová vozidla Volvo jsme začali českým zákazníkům nabízet v týdnu 37 a první dodávky očekáváme v březnu roku 2021.

 

Nové Volvo FH s motorem I-Save TC je ještě úspornější než kdy předtím. 

Nové Volvo FH s motorem I-Save Turbo Compound, je vrcholem úspornosti v segmentu nákladních vozidel dálkové dopravy. Díky vylepšenému režimu ekonomy, zdokonalenému I-See a vylepšené aerodynamice je vše vyladěno do dokonalosti. Mohl se o tom přesvědčit i německý novinář Jan Burgdorf z časopisu Trucker Magazine, který si zapůjčil nové vozidlo Volvo FH 460 a otestoval jej v běžném provozu, na dálničním okruhu kolem Mnichova o délce 343 km. Na objektivitu testu byl kladen velký důraz. Celá trasa se jela se stejným návěsem, stejným řidičem a stejným nákladem 32t, jak s vozidlem Volvo TC tak s  referenčním vozidlem. 

Tento okruh je pravidelně využívám k testům nákladních vozidel všech značek. Test vozidla Volvo FH 460 I-Save TC ukázal, dosud nejlepší naměřené výsledky v historii.

Spotřeba nafty činila 22,7L / 100 km, při průměrné rychlosti 80,35 km/h.

„Volvo je jedno z nejtišších nákladních vozidel a jeho systémy fungují na výbornou, zásahy elektroniky do řízení téměř nezaznamenáte“, řekl novinář Jan Burgdorf po skončení testu.

Hlavním cílem velké modernizace je tedy umožnit našim zákazníkům být ještě efektivnější v tvrdém konkurenčním boji a stejně tak řidičům učinit jejich náročnou práci příjemnější a bezpečnější.

 

Paperless Projekt

Bezpapírový provoz na našich servisech

Servisy Volvo Trucks přechází na bezpapírový provoz. Kompletní digitalizace agend spojených s příjmem  vozidla, dokumentace servisních činnností a fakturace umožňuje rychlejší komunikaci uvnitř servisu a včasné a přesnější nacenění nalezených závad pro zákazníka.  V současné době, kdy je třeba dodržovat přísná hygienická opatření, je možné odbavit vybrané kroky přímo se zákazníkem u jeho vozidla a omezit tak koncentraci osob ve vnitřních prostorech. Digitální servisní prohlídka usnadňuje komunikaci, protože nalezené závady jsou hned k dispozici v hlavním informačním systému. Díky tomu můžeme zákazníka velmi záhy informovat o tom co, proč, a za kolik je potřeba na vozidle udělat.  Závady a opravy mohou být navíc doplněny fotografií, aby měl zákazník kompletní podklady pro rozhodování o rozsahu opravy.

Přehled servisů s Paperless provozem

Moderní doba si žádá moderní kroky. Našimi hlavními firemními hodnotami jsou mimojiné i kvalita a péče o životní prostředí a projekt Paperless, je přesně ten z důležitých kroků, který může životnímu prostředí pomoci, a který je od moderní společnosti Volvo očekáván. Celý svět se musí změnit a my v tomto světě můžeme hrát prim a být napřed před ostatními.

Kontaktujte nás

Chcete-li vědět více kontaktujte svého nejbližšího obchodního zástupce Volvo