Trucks

Posviťte si na cestu

ADAPTIVNÍ DÁLKOVÁ SVĚTLA OD SPOLEČNOSTI VOLVO TRUCKS

Jezdíte hodně na rušných silnicích během noci? Seznamte se blíže s adaptivními dálkovými světly. Ty vám umožní používat hlavní světelný kužel v situacích, kdy by to jinak nebylo vhodné. Očekávejte, že váš svět bude mnohem jasnější, aniž byste rušili řidiče ostatních vozidel. Jsou navrženy tak, aby zlepšovaly vaši bezpečnost i bezpečnost ostatních.

Adaptivní dálková světla jsou zkonstruována tak, aby detekovala další vozidla před vámi. Když systém před vámi detekuje další vozidla, automaticky omezí množství světla, které k nim směřuje.

To znamená, že za tmy můžete jet se zapnutými dálkovými světly a adaptivní dálková světla optimalizují vyzařované světlo tak, abyste viděli co nejlépe. A přesto budete ohleduplní k ostatním.

Systém používá k detekci a lokalizaci dalších vozidel radar i kameru. Každý světlomet má čtyři reflektory a 12 jednotek LED. Adaptivní dálková světla pak mohou zapojovat a odpojovat všechny jednotky LED jednotlivě, a to v obou světlometech, aby optimalizovala světelný kužel.

Při jízdě budete moci vidět přizpůsobení světelného kuželu a budete mít jistotu, že je váš výhled optimalizovaný.

K DISPOZICI PRO TATO NÁKLADNÍ VOZIDLA

Bližší pohled?

Ukážeme vám rozdíl.