Trucks

Vývoj přístrojové desky

OBSLUŽNÉ ROZHRANÍ PRO ŘIDIČE VOZIDEL VOLVO TRUCKS

Vaše nová přístrojová deska je stejně přizpůsobitelná a flexibilní jako zbytek vašeho vozidla. Displeje modelů Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX jsou plně digitální a dynamické. A boční displej integruje specifické potřeby provozu vašeho nákladního vozidla. Jednoduše vám pomáhá být ještě více v bezpečí a produktivnější.

Přístrojová deska je navržena tak, aby pro vás bylo ještě jednodušší nechat ruce na volantu a při jízdě očima sledovat silnici. A také abyste měli snadný přístup ke správným informacím ve všech možných situacích – při jízdě, nakládání, hledání správné cesty nebo sledování časů řízení a stavu vozidla.

Plně digitální displej vám dává svobodu pro každodenní používání vašeho vozidla. Pokud jste zvyklí na dobře organizovaný analogový displej, budete se tu pořád cítit jako doma. 

Informace se zobrazují na základě toho, co děláte

Displej má čtyři různé režimy, mezi kterými lze přepínat v závislosti na tom, co právě děláte a jaké informace potřebujete. Podrobné funkce dostupné v každém režimu samozřejmě záleží na specifikaci vašeho vozidla a jeho použití. Obecně se však používají tyto režimy:

  1. Úvodní obrazovka – standardní zobrazení pokrývající většinu dostupných funkcí.
  2. Obrazovka se základními informacemi – přizpůsobené zobrazení nejdůležitějších informací pro řízení.
  3. Obrazovka s navigací – pokyny pro směr jízdy. Kombinuje informace o rychlosti s trasami a časem příjezdu.
  4. Přehled zatížení – jasné zobrazení stavu. Jaké je zatížení jednotlivých náprav? Jsou některé nápravy zvednuté nebo jsou zapnuté uzávěrky diferenciálu?

Ruce na volantu

Všechny funkce zobrazené na displeji lze snadno najít a ovládat pomocí tlačítek na volantu. Bez ohledu na situaci vám tento systém pomáhá udržet ruce na volantu a věnovat pozornost plně řízení.

Boční displej

Na pravé straně přístrojové desky je umístěn 9palcový boční displej s dotykovou obrazovkou. Jeho prostřednictvím můžete ovládat mediální a komunikační funkce pomocí displeje, na které jste zvyklí z chytrého telefonu. Na bočním displeji se zobrazují pohledy kamer. K dispozici jsou také např. moduly pro zpracování vašich úkolů, funkce vozidla a nástavby. Funkce bočního displeje můžete ovládat pomocí dotykové obrazovky, ovládání na volantu, ovládacích tlačítek na přístrojové desce nebo hlasovým ovládáním.

Integrujte své nástroje

Boční displej lze otevřít pro integraci aplikací třetích stran. Budete moci pracovat efektivněji a samozřejmě i bezpečněji.

Mluvte se svým vozidlem

Některé z funkcí vašeho vozidla můžete ovládat pomocí hlasového ovládání, které je zabudované do kabiny. Hlasové ovládání je užitečný pomocník, který vám usnadní život a pomůže vám udržet vaši pozornost na silnici.

K dispozici pro tato nákladní vozidla

Způsob, který se vám líbí

Získejte přehled o možnostech displeje.