Trucks

Nejdokonalejší a nejúspornější nákladní vozidlo Volvo pro dálkovou přepravu všech dob

VOLVO FH S I-SAVE

Volvo FH se systémem I-Save je ideálním řešením pro snížení spotřeby paliva při dálkové přepravě – s vynikajícími jízdními vlastnostmi. Čím delší trasy jezdíte, tím větší úspory z provozu dosáhnete.

Nové Volvo FH se systémem I-Save kombinuje naše motory D13TC s balíčkem pro úsporu paliva*. Může snížit vaše náklady na palivo až o 10 %**. Kromě toho vám systém I-Save umožňuje delší jízdu na nižší otáčky a vyšší rychlostní stupeň, což přispívá k plynulejší a tišší jízdě. Můžete se také těšit na rychlejší odezvu hnacího ústrojí pokud jde o točivý moment. Je to skvělá jízda.

Super test časopisu Trucker

Zvýšení produktivity

Motor D13TC poskytuje o 300 Nm vyšší točivý moment při nízkých otáčkách. K udržení stabilní rychlosti v dálničním provozu bude zapotřebí menší akcelerace a méně paliva. Tento motor umožňuje díky kombinaci se systémem I-See zdolávat kopce a stoupání na vyšší rychlostní stupeň. Šetří tak palivo bez ztráty rychlosti a umožňuje plynulejší jízdu. Přidaný točivý moment také zvyšuje průměrnou rychlost, což oceníte hlavně v kopcích.

Motor D13TC, to je vyšší účinnost a větší točivý moment

D13TC je náš vůbec nejúspornější motor a je k dispozici ve výkonech 420 koní, 460 koní a 500 koní. Díky technologii Turbo Compound motor D13TC plně využívá dostupnou energii v každé fázi a přináší zvýšenou účinnost v celém rozsahu otáček s nejlepším výsledkem v rozmezí 900–1 300 ot./min.

* Balíček pro úsporu paliva zahrnuje systémy I-See s mapovými podklady, I-Cruise s I-Roll, palivově efektivní zadní nápravy, omezení doby volnoběhu a servočerpadlo s proměnlivým zdvihovým objemem.

** Tvrzení o úspoře paliva vychází z porovnání nákladů na naftu a AdBlue motoru I-Save D13TC nové řady certifikovaného dle normy Euro 6, step E, který má balíček FUELECO+, s motorem Classic D13 eSCR certifikovaným dle normy Euro 6, step E, bez funkcí zahrnutých v balíčku pro úsporu paliva. Skutečná spotřeba paliva se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou rychlost jízdy, použití tempomatu, specifikace vozidla, zatížení vozidla, topografie trasy, zkušenosti řidiče, údržba vozidla a povětrnostní podmínky.

K dispozici pro tato nákladní vozidla

Získejte ze svého paliva maximum

Váš obchodní zástupce Volvo Trucks vám pomůže dostat z každé kapky maximum.