Trucks

Vyberte si mezi elektrickým, plynovým a vznětovým

Volvo FE - hnací ústrojí 

S modelem Volvo FE máte vždy k dispozici ten správný výkon pro danou práci. Chcete snížit emise CO₂? Přejděte na elektřinu s nulovými emisemi. Chcete udržitelný výkon motoru spalujícího obnovitelný bioplyn? Vyberte si plynový pohon. A pokud se chcete spolehnout na nejmodernější vznětový pohon, existuje i řada pro vaše potřeby.
 

Elektrický pohon   |   Plynový pohon   |   Vznětový pohon

Elektrický pohon

Model Volvo FE Electric nabízí provoz s nulovými emisemi výfukových plynů. Ideálně se hodí pro použití v centru města, kde je nutné plnit ty nejpřísnější ekologické normy. Trvalý výkon 300 k a okamžitý plný točivý moment zaručují, že se vozidlo opravdu snadno řídí. Díky dvěma elektromotorům a 2rychlostní převodovce je vše plynulé a efektivní.

Nízké emise a nízká hlučnost

Elektrický pohon nabízí vynikající pracovní prostředí. Tiché pracovní prostředí nejen v kabině, ale i při práci kolem vozidla. Nulové emise z výfuku přinášejí zlepšení kvality ovzduší kolem nákladního vozidla v provozech, jako je například svoz odpadu.

Dojezd a nabíjení

Přizpůsobíme dojezd vozidla Volvo FE Electric podle vašich zakázek a tras. Volvo FE Electric s nabitými akumulátory ujede až 300 km*.

* V závislosti na podmínkách, jako je počasí, aerodynamický odpor, celková hmotnost vozidla a výkon řidiče.

Pohon na plyn

Volvo FE CNG nabízí nízkoemisní alternativu k naftě. Vozidlo má výkon 320 koní a je poháněné výhradně stlačeným zemním plynem nebo stlačeným bioplynem. Provoz na bioplyn znamená 100% snížení emisí CO₂ při provozu vozidla. Díky automatické převodovce se nákladní vozidlo snadno řídí. Díky kombinaci nízkých emisí a nízké hladiny hluku se nákladní vozidlo s plynovým pohonem dobře hodí pro náročné přepravní úkoly ve městech.

Vznětový pohon

Vznětové motory D8K nabízejí rychlou odezvu, vysoký točivý moment v nízkých otáčkách a jsou k dispozici ve čtyřech úrovních výkonu – od 250 do 350 koní a s točivým momentem až 1400 Nm. Motory jsou energeticky účinné a spalují obnovitelná paliva – jsou certifikované pro syntetickou naftu (HVO) a bionaftu (RME).

Úprava výfukových plynů

Aby vyhověly předpisům normy Euro 6, využívají vznětové motory technologii selektivní katalytické redukce (SCR). Motor jsme vybavili systémem vodou chlazené recirkulace výfukových plynů (EGR) a filtrem pevných částic (DPF), který se automaticky regeneruje.

Řazení - automatické nebo manuální 

U vozidla Volvo FE se vznětovým pohonem máte na výběr plynulou a účinnou převodovku I-Shift, 6stupňovou automatickou převodovku, která poskytuje výkon bez přerušení, nebo manuální převodovku se 6 nebo 9 rychlostmi. Hnací ústrojí si můžete skutečně přizpůsobit svým potřebám.

Převodovka I-Shift 

Nejnovější generace převodovky I-Shift společnosti Volvo Trucks nabízí rychlejší a plynulejší řazení než kdykoli předtím – a vždy máte zařazený správný převodový stupeň. Převodovka I-Shift využívá palivo co nejúčinněji a zvyšuje bezpečnost jízdy. K dispozici jsou softwarové balíčky, které ji přizpůsobí vašim potřebám.

VPřečtěte si více o převodovce I-Shift

Pomocné pohony dodávají energii zařízením vozidla

Náš pomocný pohon umožňuje provoz zařízení pro manipulaci s nákladem a pohon specifických přídavných zařízení nebo nástaveb. Pro vznětové, plynové a elektrické verze modelu Volvo FE je k dispozici celá řada pomocných pohonů.

Přečtěte si více o pomocných pohonech

Máte nějaké otázky?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám na ně jistě odpoví. Zastavte se v Truck Centru, zavolejte anebo jej pozvěte k sobě.