Trucks

Volvo FH s plynovým pohonem. Dálková přeprava směrem k nulovým emisím

Pokud hledáte řešení pro dálkovou přepravu, které bude 100% neutrální vůči klimatu, je vozidlo Volvo FH s plynovým pohonem tou správnou volbou. Toto vozidlo má stejný výkon a jízdní vlastnosti jako Volvo FH, ale emise CO2 lze při použití bioplynu snížit až o 100 %.

Až 60 tun

Až 500 k

Dojezd až 1000 km

Vysoký výkon jaký potřebujete

Hnací ústrojí na plyn poskytuje stejný výkon a točivý moment jako naše vznětové motory, ale s nižšími emisemi. Můžete si vybrat mezi výkonem 420, 460 nebo 500 k a točivý moment až 2500 Nm. Volvo FH s plynovým pohonem se dokonale hodí pro dálkovou přepravu s celkovou hmotností soupravy až 60 tun.

* Toto se týká emisí vozidla během dálkové jízdy, tzv. cyklus Tank-to-wheel (od nádrže ke kolům), ve srovnání s vozidlem, které používá běžnou naftu standardizovanou v EU.

Vhodné pro váš provozní dosah

Vyberte si ze tří různých velikostí nádrží a optimalizujte své nákladní vozidlo Volvo FH s plynovým pohonem pro své potřeby. Vozidlo má dojezd až 1000 km,  což jej, s roustoucím počtem plnicích stanic bio LNG a LNG, předurčuje k efektivní přepravě na dlouhé vzdálenosti.

Energeticky účinná technologie

Motory vozidla Volvo FH s plynovým pohonem vycházejí z technologie vznětových motorů, což je ve světě těžkých nákladních vozidel jedinečné. Technologie vznětových motorů nabízí výrazně vyšší účinnost než jiné alternativy plynových motorů. To znamená vyšší výkon, vyšší točivý moment a nižší spotřebu paliva. Výsledkem je, že z paliva získáte více.

Používání vozidel s plynovým pohonem nejen prospěje životnímu prostředí, ale pomáhá také naší společnosti při snižování přímých a nepřímých nákladů.

Čerpací stanice LNG v areálu Volvo Group Truck Centra v  Klecanech

Společnost GasNet spustila 19.6. 2020 provoz čerpací stanice na zkapalněný zemní plyn - LNG v prostorách servisního střediska Volvo Group Truck Centra v Klecanech. Věříme, že tímto krokem jsme společně nastartovali poptávku po vozidlech s plynným pohonem v České republice.

Získejte aktuální informace o modelu Volvo FH s plynovým pohonem

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám podá aktuální informace o rozvoji prodeje vozidel s plynovým pohonem ve vašem regionu.