Trucks

Přizpůsobeno vašim potřebám

Volvo FL - Podvozek 

Podvozek Volvo FL lze přizpůsobit celé škále úkolů. Výsledkem je lehký podvozek, který je však dostatečně pevný, aby zvládl své úkoly v nadcházejících letech. Navíc je velmi odolný. Je tu Volvo FL, které splní vaše potřeby.

Pevný, ale flexibilní

Podvozek vozidla Volvo FL lze uzpůsobit pro různé nástavby. Jeho robustní, odolné, ploché a obdélníkové provedení usnadňuje výrobu nástavby – bez ohledu na to, zda zvolíte elektrický nebo vznětový pohon. 

Méně času u výrobce nástaveb

Jakmile si objednáte Volvo FL, výrobce nástavby si bude moci ihned stáhnout pokyny k montáži nástaveb na vozidla Volvo. Na základě přesných specifikací a 3D nákresů v systému pak bude moci zahájit práci ještě dříve, než vozidlo opustí naši továrnu. Vozidlo se tak k vám dostane rychleji a cenově výhodněji.

Přečtěte si více k pokynům pro montáž nástavby společnosti Volvo.

Na míru, připravené nebo standardní

Svůj podvozek Volvo FL si samozřejmě můžete objednat se standardním uspořádáním. Pokud ale chcete výrobci nástaveb výrazně ušetřit práci, objednejte ho s přípravnou sadou nebo i zcela přizpůsobený vašim konkrétním potřebám.

Pro speciální účely

Podvozek může být speciálně přizpůsoben pro specifické využití, například pro montáž jeřábu. Součásti, jako jsou nádrže na palivo a kapalinu AdBlue, se potom pro optimalizaci podvozku přemístí.

Přední nápravy

Všechny přední nápravy jsou bezúdržbové a dostupné ve čtyřech různých verzích s maximální nosností od 4,5 do 7,1 tuny.

Dostatek energie

Elektřina nebo nafta? Bez ohledu na to, co zvolíte, máte několik možností ukládání energie či paliva. Elektrická nákladní vozidla se 3 až 6 akumulátory s kapacitou 280–565 kWh. Nákladní vozidla se vznětovým pohonem s nádrží z plastu, oceli nebo hliníku s kapacitou 80 až 430 litrů paliva.

Zadní nápravy

K dispozici jsou tři různé varianty zadních náprav v různých kombinacích. Jejich nosnost se pohybuje v rozsahu od 8,5 do 11,5 t.

Výška rámu

K dispozici jsou dvě výšky rámové části (220 mm a 244 mm) s tloušťkou rámu 5, 6, 7 nebo 8 mm v závislosti na modelu.

Pohon všech kol

Jízda po extrémně nekvalitních silnicích a v terénu? Není za co. Volvo FL 4×4 je stejně hbité a snadno ovladatelné jako verze s pohonem 4×2. Má ale lepší trakci a větší světlou výšku. Zkombinujte jej s automatickou 8stupňovou převodovkou a získáte pohodový zážitek z jízdy za jakýchkoli podmínek.

Máte nějaké otázky?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám na ně jistě odpoví. Zastavte se v Truck Centru, zavolejte anebo jej pozvěte k sobě.