Trucks

Plní svůj účel – na jakékoli vozovce a za všech podmínek

Volvo FL 4x4

Volvo FL je nyní k dostání s pohonem čtyř kol. Vůz je stejně svižný a snadno ovladatelný jako verze 4x2. Díky lepší trakci a větší světlé výšce s ním ale můžete jezdit na jakékoli vozovce a za všech podmínek. Je proto ideální pro širokou škálu využití.

Větší trakce

Nezpevněné cesty s výmoly? Zasněžené ulice? Jízda mimo vozovku? Volvo FL 4x4 vám poskytne všechnu trakci, kterou potřebujete. Poháněná přední náprava i nová zadní náprava mají redukce v kolech. Výběrem montáže jedné pneumatiky a ocelového nárazníku zvládnete skutečně náročný terén a stoupání až do 60 %. Když začne jít do tuhého, stále stačí jen zmáčknout tlačítko a aktivovat nízký převod na rozdělovací převodovce.

Větší světlá výška

S podvozkem XX-High vám Volvo FL 4x4 poskytuje vynikající světlou výšku, takže je méně pravděpodobné, že při jízdě v nerovném terénu uvíznete nebo si poškodíte podvozek. Světlá výška vpředu činí cca 330 mm. A vzadu 320 mm. To je nárůst o 60 mm a 100 mm u standardního modelu Volvo FL. Vynikající světlá výška vám také poskytuje nájezdový úhel 25°, což opravdu pomůže při prudkém stoupání nebo při objíždění překážek. A díky odolné přední části se případných nárazů bát nemusíte.

Přizpůsobeno vašim potřebám

Pro Volvo FL 4x4 jsou k dispozici všechny velikosti kabiny, dokonce i kabina pro posádku. Také si můžete vybrat plně automatickou převodovku s terénním režimem. Nebo terénní pneumatiky. Existuje mnoho možností, jak si z Volva FL 4×4 můžete vytvořit dokonalý nástroj.

Klíčové specifikace

  14 t 16 t 12 t
Výška podvozku XX-High (extrémně vysoký) XX-High (extrémně vysoký) XX-High (extrémně vysoký)
Zatížení přední nápravy 5.6 t 5.6 t 5.6 t
Zatížení zadní nápravy   7.4 t 9.2 t 10.9 t
Motor D8K250 nebo D8K280 (Euro 6)
Převodovka ZTO1006*
Zadní náprava RSH1140C
Pneumatiky 275-70R22,5", 10R22,5" nebo 11R22,5"
Kabina Denní kabina, komfortní kabina nebo kabina pro posádku

 

* Automatická převodovka AL306 je k dispozici jako volitelné příslušenství.

Jste připraveni vyrazit kamkoli?

Navštivte nejbližšího prodejce nákladních vozů Volvo a zažijte na vlastní kůži potenciál Volva FL 4x4.

Charakteristiky modelu Volvo FL

Charakteristiky modelu Volvo FL