Trucks

Vyberte si mezi elektrickým a vznětovým

Volvo FL - Hnací ústrojí 

Volvo FL vám vždy zajistí přístup k potřebnému výkonu pro vaši práci. Chcete u svého podnikání snížit emise CO₂? Přejděte na tichý elektrický pohon s nulovými emisemi výfukových plynů. A pokud se chcete spolehnout na nejmodernější vznětový pohon, existuje i řada pro vaše potřeby.

Elektrický pohon

Model Volvo FL Electric nabízí provoz s nulovými emisemi výfukových plynů. Ideálně se hodí pro použití v centru města, kde je nutné plnit ty nejpřísnější ekologické normy. Elektromotor s nepřetržitým výkonem 175 koní a okamžitým plným točivým momentem zaručuje, že se vozidlo opravdu snadno řídí. Díky 2rychlostní převodovce je vše plynulé a efektivní.

Nízké emise a nízká hlučnost

Elektrický pohon nabízí vynikající pracovní prostředí. Tiché pracovní prostředí nejen v kabině, ale i při činnostech kolem vozidla. Nulové emise z výfuku přinášejí zlepšení kvality ovzduší kolem nákladního vozidla v provozech, jako je například svoz odpadu.

Dojezd a nabíjení

Přizpůsobíme dojezd vozidla Volvo FL Electric podle vašich zakázek a tras. S plně nabitými akumulátory vám Volvo FL Electric poskytne dojezd až 420 km*, v případě potřeby ale dokážeme postavit nákladní vůz pro ještě delší dojezd. 

* V závislosti na podmínkách, jako je počasí, odpor větru, celková hmotnost nákladního vozidla a výkon řidiče.

Vznětový pohon

K dispozici jsou dva 5litrové motory a dva 8litrové vznětové motory. Všechny nabízejí rychlou odezvu a vysoký točivý moment při nízkých otáčkách. Jsou k dispozici o výkonu v rozmezí 210 až 280 koní a s točivým momentem až 1050 Nm. Motory jsou energeticky účinné a mohou spalovat obnovitelná paliva – jsou certifikované pro syntetickou naftu (HVO) a bionaftu (RME).

Úprava výfukových plynů

Aby vyhověly předpisům normy Euro 6, využívají vznětové motory technologii selektivní katalytické redukce (SCR). Motor jsme vybavili systémem vodou chlazené recirkulace výfukových plynů (EGR) a filtrem pevných částic (DPF), který se automaticky regeneruje.

Automatické nebo manuální řazení

U vozidla Volvo FL se vznětovým pohonem máte na výběr plynulou a účinnou 8stupňovou automatickou převodovku, která poskytuje výkon bez přerušení, nebo manuální převodovku se 6 nebo 9 rychlostmi. Hnací ústrojí si můžete skutečně přizpůsobit svým potřebám.

8 rychlostí pro správný převod

S automatickou 8stupňovou převodovkou navrženou pro Volvo FL budete mít vždy zařazen správný rychlostní stupeň. Poskytuje plynulé řazení a vynikající ekonomické využití paliva. Převodovka se dodává se třemi jízdními režimy a je k dispozici v kombinaci s pohonem 4×2 i 4×4.

Pomocné pohony dodávají energii zařízením vozidla

Náš pomocný pohon umožňuje provoz zařízení pro manipulaci s nákladem a pohon specifických přídavných zařízení nebo nástaveb. Pro vznětové a elektrické verze modelu Volvo FL je k dispozici celá řada pomocných pohonů.


Prostudujte si kompletní parametry

Máte nějaké otázky?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám na ně jistě odpoví. Zastavte se v Truck Centru, zavolejte anebo jej pozvěte k sobě.