Trucks

Síla a přesnost

Hnací ústrojí Volvo FM

Pravá síla a kontrola nad úkoly, které musíte splnit, a místy, kam se potřebujete dostat. Nyní můžete hnací ústrojí svého Volva FM přizpůsobit přesněji než kdy předtím. Budete mít sílu plnit své úkoly plynule a my se zajistíme, že budete váš výkon nebo energii využívat co nejefektivněji. Získejte mnohem více, než jste vložili. To je ziskovost.

Motory

Naše řada motorů Step E emisní třídy Euro 6 byla vyvinuta s mimořádnou pečlivostí s cílem šetřit palivo, přitom však bez kompromisů ve výkonnostních parametrech. Jsou to naše vůbec nejúčinnější vznětové motory a šetří palivo při každém jednotlivém zdvihu. Řada D11 sahá od 330 k do 460 k, zatímco motory D13 nabízejí 420 k až 500 k. Pro Volvo FM jsou k dispozici také plynové motory a také zcela elektrické alternativy – nabízející nízké emise spolu s vynikajícím výkonem a dojezdem.

Ovladatelnost

Bez ohledu na to, který motor si pro své Volvo FM vyberete, budete mít přístup k impozantní porci točivého momentu při širokém rozsahu otáček motoru. Výsledkem jsou vynikající jízdní vlastnosti a nízká spotřeba paliva.

Alternativní paliva

Pokud opravdu chcete snížit svou ekologickou stopu, můžete si vybrat Volvo FM s plynovým pohonem. K pohonu využívá plyn, a to buď bio-LNG (bioplyn), nebo LNG (zemní plyn), což umožňuje dosáhnout téměř klimaticky neutrálního provozu. Kromě toho můžete provozovat všechny naše vznětové motory na naftu nebo na HVO. Chcete jezdit na bionaftu? Existují speciální verze modelu Volvo FM, které to umožňují.

Další informace o modelu Volvo FM s plynovým pohonem

I-Shift

Systém I-Shift tvoří celá řada automatických převodovek, které činí jízdu snadnější, bezpečnější a pohodlnější. Už žádný tuhý spojkový pedál a žádná řadicí páka, se kterou se musíte prát. Každé přeřazení je automaticky perfektně načasované. Řada softwarových balíčků vám umožní přizpůsobit systém I-Shift vašim potřebám. Pro převodovku I-Shift jsou k dispozici funkce, které v určitých situacích umožňují řízení za použití jednoho pedálu. Pro své Volvo FM můžete získat převodovku I-Shift s převody pro pomalou jízdu nebo dvouspojkovou převodovku I-Shift.

Další informace o řazení I-Shift

Přejděte na elektřinu

Volvo FM, ale s ještě plynulejším jízdním zážitkem a nulovými emisemi z výfuku. Volvo FM Electric nabízí až 666 koní čistého elektrického výkonu a dojezd až 300 km – takže jsem ideální pro přepravu z města do města.

Přečtěte si více o modelu Volvo FM Electric

Potřebujete výkon?

Obchodní zástupce vám pomůže přizpůsobit ho vašemu podnikání.