Trucks

Volvo FM Electric. Flexibilní regionální úkoly

Díky nízké úrovni hluku a absenci výfukových plynů je flexibilní a hbitý model FM Electric ideální pro velkokapacitní dodávky potravin, přepravu kontejnerů, jeřábové služby a další činnosti v metropolitních oblastech, a to vše s menším dopadem na životní prostředí. Také může potenciálně pracovat v bezemisních zónách nebo v denní době, kdy je zakázán pohyb naftových nákladních vozidel. Za účelem zjednodušení přechodu na elektrickou přepravu je vozidlo nabízeno společně se servisními a podpůrnými balíčky pro nabíjení, plánování trasy a dojezdu, monitorování akumulátoru a další.

Celková hmotnost soupravy až 44 tun.

Výkon až 490 kW

Dojezd až 300 km

Zachovejte si produktivitu a kontrolu

Rozšířit své podnikání o elektrické nákladní vozidlo Volvo je snadné. Servisní smlouva Volvo Gold bude zahrnovat monitorování akumulátoru a zabezpečení provozuschopnosti a doručování s prediktivním plánováním servisu. Přidali jsme také služby pro optimalizaci využití nákladních vozidel, například plánování trasy a dojezdu, určování polohy s energetickým stavem a následné zprávy. To vše je pohodlně dostupné na portálu Volvo Connect, hned vedle ostatních nákladních vozidel a podpůrných funkcí. Trasy lze sdílet mezi kanceláří a kabinou a řidič může snadno sledovat stav nabití a ovládat nezávislé topení a další funkce prostřednictvím aplikace MyTruck.

Plynulé a výkonné hnací ústrojí

Dva nebo tři elektromotory v kombinaci s převodovkou I-Shift přizpůsobenou pro elektromobilitu zajišťují hladký a výkonný řidičský zážitek. Masivní výkon až 490 kW / 666 k ovládá jedinečný systém kontroly trakce, který byl vyvinut také pro zvládnutí jízdy na kluzkých površích. K dispozici jsou různé režimy jízdy pro nastavení požadovaného výkonu, pohodlí a úrovně využití energie. Šest akumulátorů produkuje až 540 kWh, což zajišťuje dostatečný dojezd pro široký okruh regionální přepravy.

Technické parametry – model Volvo FM Electric

Prvky​

Volvo FM Electric

  
Konfigurace náprav​

Tahač: 4×2, 6×2​, 6x4

Podvozek k dostavbě: 4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4

Všechny nápravy mají vzduchové odpružení

  

Kabina​

Nízká denní kabina, denní kabina, nízká spací kabina, spací kabina, kabina Globetrotter

  

Celková hmotnost soupravy 

Až 44 tun  
Kapacita akumulátorů180–540 kWh, 2–6 akumulátorů  

Rozsah

až 300 km

  
Doba nabíjení (plné nabití)

9,5 h střídavým proudem (43 kW)

2,5 h stejnosměrným proudem (250 kW)

  

Hnací ústrojí 

2–3 elektromotory, převodovka I-Shift  
VýkonTrvalý výkon až 330–490 kW (450–666 k)  

Aplikace

Vhodné pro osazení nástavby. 3 pomocné pohony: (elektrický, mechanický a převodový)

  

 

   

 

Elektrické podvozky Volvo

Splní jakýkoliv úkol. Směrem k nulovým emisím.

Petr Jirásek

Najít nejbližšího obchodního zástupce

Časté dotazy o elektromobilitě

Naše plně elektrická řešení