Trucks

Žádný terén vás již nezastaví

Extrémní mobilita Volva FMX

Když silnici pohltí písek nebo bláto, jediný způsob, jak se vyhnout potížím, je jet dál. Poháněná přední náprava s automatickým řízením trakce (ATC) a až 300 milimetrů světlé výšky zajistí, že to dokážete. Na vozidle Volvo FMX v konfiguraci 4×4, 6×6, 8×6 a 10×6 tato funkce automaticky zapne náhon přední nápravy v okamžiku, kdy ji potřebujete, a vypne ho, když ho nepotřebujete. Vaše Volvo FMX nabízí celou řadu možností, jak si usnadnit život v těžkém terénu.

Poháněná přední náprava

Své vozidlo Volvo FMX můžete získat s poháněnou přední nápravou v konfiguraci 4×4, 6×6, 8×6 nebo 10×6, abyste zajistili, že vás nezastaví ani náročný terén. Poháněná přední náprava je umístěna tak, aby poskytovala vozidlu lepší nájezdový úhel. Je navržena tak, aby byla silná a efektivní. Paralelní tyč za podélnou částí nápravy je integrovaná, takže nejníže položenou součástí vozidla je nyní odolné pouzdro nápravy. I při plném naložení je tak zajištěna výrazně větší světlá výška.

Zadní vzduchové odpružení

Naše zadní vzduchové odpružení určené vozidlům pro stavebnictví vám dává světlou výšku až 300 milimetrů. Pružiny, vzduchové měchy a stabilizátory jsou umístěny na horní části poháněné nápravy. A výsledek? Světlá výška pružinového odpružení s pohodlím a účinností vzduchového odpružení. Optimalizované zatížení zadních náprav přináší lepší trakci. Vzduchové odpružení se postará o to, aby na vozidlo nebylo přenášeno tolik vibrací. Výsledkem je pohodlnější řízení a navýšení průměrné rychlosti (podle našich zkoušek o 5–10 km/h), což se projeví vyšší produktivitou. A eliminace vibrací bude mít za následek také lepší provozuschopnost.

Připraven vyrazit

Při rozjezdu do kopce vám funkce pomoci při rozjezdu do kopce pomůže udržet vozidlo na místě, zatímco hnací ústrojí zvyšuje točivý moment. Pokud zapadnete, má převodovka I-Shift funkci pro uvolnění vozidla houpáním, která vám umožní pohybovat vozidlem dopředu a dozadu opakovaným sešlapáváním a uvolňováním plynového pedálu, dokud se vozidlo nevyprostí.

Autohold v libovolném směru

Zabrzděte svůj vůz až do úplného zastavení a funkce Autohold jej tam udrží, dokud jej nevyzvete k pohybu. A funguje bez ohledu na to, zda chcete jet vpřed, vzad, rozjíždět se z kopce nebo do kopce – nebo na rovném povrchu.

Systémy podpory řidiče 

Pohon jedním pedálem v těžkém terénu

Funkce I-Shift Terrain Brake vám umožňuje zvládat náročný terén při nízkých rychlostech ovládáním plynu motoru i brzd kol pouze pomocí plynového pedálu. Nemusíte se dotýkat brzdového pedálu a svůj vůz můžete zastavit pomocí kola umístěného na skále, aniž byste uklouzli.

I-Shift

Potřebujete vyrazit do terénu?

Obraťte se na svého obchodního zástupce Volvo Trucks e a sestavte si své vozidlo pro všechny povrchy a terény.