Víme, co se děje na silnicích. Víme, jak vypadají nehody. Proto provádíme tolik zkoušek nad rámec toho, co je vyžadováno zákony.

Carl Johan Almqvist

Ředitel oddělení bezpečnosti provozu a produktů, Volvo Trucks

Bezpečnostním zkouškám věnujeme mimořádné úsilí: video

Interiér

Volvo FH – noční režim

Aktivováním nočního režimu může řidič okamžitě vypnout veškeré nedůležité osvětlení palubní desky pomocí jediného tlačítka. Řidič má díky tomu v zorném poli méně zdrojů oslnění a rušivých odlesků na čelním skle a ve zpětných zrcátkách. Tuto funkci nejvíce ocení řidiči dálkové přepravy, a to jak při jízdě v noci, tak při couvání a manévrování ve špatném počasí či v členitém prostředí, například při připojování nebo odpojování přívěsu.

Volvo FH – únikový východ

ÚNIKOVÝ VÝCHOD

Každé Volvo FH16 je vybaveno velkým panoramatickým střešním oknem, které zároveň slouží jako únikový východ. Kabina je navíc prosvětlená a vzdušná, aby byl řidič ostražitý a mohl se soustředit na provoz.

Volvo FH – bezpečnostní pás

BEZPEČNOSTNÍ PÁS

Přibližně polovině všech úmrtí při nehodách nákladních automobilů lze předejít použitím bezpečnostního pásu – pamatujte na to, když se příště vydáte na cestu.

Venkovní panely s nápisy

Volvo FH16 – systém ochrany proti podjetí zepředu

Systém ochrany proti podjetí zepředu

V případě srážky pohltí část energie tím, že se ohne zpět pod nákladní vozidlo. Nyní z lehčích a odolnějších materiálů, aby poskytoval účinnou ochranu i při vyšších rychlostech. 

Volvo FH16 – vnější světla

Osvětlení

Integrovali jsme přední obrysová světla a světla denního svícení. Výsledkem je inteligentní osvětlení v kompaktním provedení.

Volvo FH16 – zpětná zrcátka a okna

Zpětná zrcátka a viditelnost

Řada inteligentních prvků slouží k dosažení skutečného 360stupňového přehledu pro řidiče. Rozměrná okna a zpětná zrcátka modelu FH16 nabízejí skvělý výhled.

AKTIVNÍ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉMY

Vaše vozidlo vám pomůže. Podívejte se na krátký přehled systémů aktivní bezpečnosti, které nabízí společnost Volvo Trucks.

Najít nejbližšího obchodního zástupce

VYZKOUŠEJTE BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

V jakémkoli z našich Volvo Group Truck Center vám rádi ukážeme všechny mimořádné funkce našich vozidel a odpovíme vám na veškeré dotazy týkající se bezpečnosti.

Najít nejbližšího obchodního zástupce