Video vysvětlující výhody brzdy pro srovnání soupravy

Brzda pro srovnání soupravy

Nová brzda pro srovnání soupravy pro model Volvo FM eliminuje riziko zalomení soupravy při zatáčení nebo jízdě z kopce na kluzkém povrchu. Využívá krátké brzdové pulzy, jimiž přibrzďuje přívěs a srovnává tak soupravu. Lze nastavit, aby se brzda pro srovnání soupravy v rizikových situacích aktivovala automaticky, a to až do rychlosti 50 km/h. Brzda pro srovnání soupravy je dostupná pro tahače i pro podvozky k dostavbě.
Video vysvětlující výhody systému výstrahy pro řidiče

Výstraha pro řidiče

Výstraha pro řidiče je inteligentní systém sledující řidičovo chování. Pokud se odlišuje od běžných zvyků a řidič jeví známky únavy, systém ho upozorní zvukovým znamením a také zprávou nabádající k přestávce.
Video vysvětlující výhody adaptivního tempomatu a systému varování před srážkou s funkcí nouzového brzdění

Adaptivní tempomat se systémem upozornění na čelní srážku

Adaptivní tempomat využívá radarový snímač, který sleduje vozidla jedoucí před vámi. Na základě údajů tohoto snímače ovládá škrticí klapku a všechny dostupné brzdové soustavy a dokáže udržet bezpečný odstup od vpředu jedoucího automobilu i v hustém provozu. A hrozí-li riziko srážky, promítne se na čelní sklo výstražný symbol.
Video vysvětlující výhody systému podpory při změně jízdního pruhu

Podpora při změně jízdního pruhu

Systém podpory při změně jízdního pruhu pomocí radarového snímače sleduje, zda se v mrtvém úhlu na straně spolujezdce nenachází jiný účastník silničního provozu. Zjistí-li, že změna jízdního pruhu není bezpečná, upozorní vás zvukovým znamením a blikáním kontrolky vedle zpětného zrcátka na straně spolujezdce.
Video vysvětlující výhody elektronického stabilizačního programu

Elektronický stabilizační program

Náš elektronický stabilizační program (ESP) účinně snižuje riziko smyku a převrácení. V krizových situacích okamžitě zasáhne snížením výkonu motoru a samostatným přibrzděním všech kol tahače i přívěsu. Systém ESP je nyní dostupný pro většinu modelů – jak pro tahače, tak pro podvozky k dostavbě.
Video vysvětlující výhody světla nouzového brzdění

Světlo nouzového brzdění

Pokud prudce sešlápnete brzdu, brzdová světla začnou rychle blikat, aby upozornila řidiče jedoucí za vámi. Takto lze snadno přispět k tomu, aby do vás nikdo zezadu nenarazil.

+++Sady+++ Aktivní bezpečnost

ACC – Adaptivní tempomat
Podpora při změně jízdního pruhu
Výstraha pro řidiče
VT

Chcete se cítit na cestách bezpečněji?

Navštivte obchodního zástupce Volvo Trucks a podívejte se na naše podpůrné systémy v akci.

Najít nejbližšího prodejce