Jedinečná technologie

Naše patentovaná technologie spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektrickým motorem napojeným na řídicí ústrojí. Elektronická řídicí jednotka (ECU) zpracovává signály z několika snímačů a dokáže na základě těchto dat určit, kam vozidlo jede a jaký je řidičův úmysl. Motor je regulován 2000krát za sekundu a ke korekci nežádoucích pohybů při řízení a k dodání točivého momentu navíc využívá princip zvaný „překrývání momentu“.

Dynamické řízení Volvo je nyní dostupné pro všechny konfigurace náprav – včetně konfigurací s dvojitými předními nápravami.

Video znázorňující princip fungování dynamického řízení Volvo

Princip fungování Volvo Dynamic Steering

Stabilita a přesnost v každé rychlosti

Bezproblémová jízda jakoukoliv rychlostí

Ve vysokých rychlostech zajišťuje Dynamické řízení Volvo stabilitu v podélném směru. A v nízkých rychlostech, bez ohledu na hmotnost nákladu, přispívá k přesnému manévrování tím, že zvýší účinek posilovače řízení. Když tedy říkáme, že nové Volvo FM můžete řídit jedním prstem, myslíme to vážně.

Stabilita a přesnost i při couvání

Couvání je nyní stejně snadné jako jízda vpřed.

Couvání s plně naloženým vozidlem už není tak namáhavé. Díky systému Dynamické řízení Volvo lze couvat s mimořádnou přesností a zcela bez námahy. Volant se přitom samočinně vrací do přímé polohy. A směrová stabilita je nyní tak skvělá, že můžete couvat více než 100 metrů, aniž byste se odchýlili z dráhy. 

Za každých podmínek stabilní jako vlak

Přímý směr na každém povrchu

Korekce směru po brzdění na nerovném povrchu? Tak to je minulost. Rázy v řízení po přejetí výmolů, kolejí nebo značení? Téměř nepostřehnutelné. Dynamické řízení Volvo dokáže kromě toho eliminovat i vliv silného bočního větru. Volant tedy už nemusíte držet silou – vozidlo změní směr, jen když budete chtít.

Najít nejbližšího prodejce

Máte zájem o dynamickou jízdu?

Navštivte Volvo Truck Centrum a absolvujte tu nejsnazší zkušební jízdu, jakou jste kdy zažili.

Najít nejbližšího prodejce