Technické parametry kabin pro Volvo FM

  • Rozměry kabin
  • Vybavení kabiny

  

Rozměry kabin

Denní kabina

Denní kabina (FM-DAY) s pohodlným a dobře navrženým prostředím pro řidiče. Vnitřní výška 157 centimetrů: 114 centimetrů nad krytem motoru.

Spací kabina

Spací kabina (FM-SLP) s komfortním prostorem pro přenocování jedné osoby. Vnitřní výška 157 centimetrů: 114 centimetrů nad krytem motoru.

Nízká spací kabina

Nízká spací kabina (FM-LSLP) se sníženou střechou poskytuje další prostor pro náklad nad kabinou. Vnitřní výška 147 centimetrů: 104 centimetrů nad krytem motoru.

Kabina Globetrotter

Kabina Globetrotter (FM-HSLP) nabízející komfortní prostor pro přenocování až dvou osob. Kabina disponuje díky své vertikální stavbě dalším úložným prostorem. Vnitřní výška 196 centimetrů: 153 centimetrů nad krytem motoru.

Kabina Globetrotter LXL

Kabina Globetrotter LXL (FM-XHSL) poskytuje komfortní prostor pro přenocování až dvou osob. Kabina poskytuje další úložný prostor díky své vertikální stavbě. Vnitřní výška 210 centimetrů: 167 centimetrů nad krytem motoru.

 

Vybavení kabiny

Čtyřbodové odpružení kabiny
Vybrat si můžete mezi vinutými pružinami s tlumiči vpředu i vzadu a kompletním vzduchovým odpružením s automatickým ovládáním výšky. 

Nasávání vzduchu
Nasávání vzduchu je umístěno na levé straně vozu a je k dispozici ve vysoké a v nízké verzi. Volitelně je k dispozici také přední sání vzduchu.

Barvy kabin
Na výběr je přibližně 650 variant.

Sedadlo řidiče
Vyberte si ze tří různých úrovní pohodlí: Standard, Comfort a Deluxe. Všechny lze objednat s volitelným čalouněním. Sedadlo lze podélně nastavit o 200 milimetrů a výškově o 100 milimetrů. Sedadlo je standardně vybaveno opěrkou hlavy, nastavitelným sklápěcím opěradlem, výškovým a podélným nastavením, nastavitelnou bederní opěrkou a nastavením úhlu sedáku. 

Sedadlo spolujezdce
Na výběr jsou dvě varianty: Verze Standard a Comfort. Obě lze objednat s volitelným čalouněním. Standardně vybavené opěrkou hlavy. 

Lůžka
Dolní lůžko o rozměrech 70 × 200 centimetrů.
16 cm vysoká matrace v komfortním provedení s kapsovými pružinami. K dispozici jsou tři varianty: měkká, polotvrdá a tvrdá.
Dva typy ochranných matrací, které přispívají k pohodlnějšímu spánku a usnadňují stlaní. 
Rozměry pohodlné horní postele: 70 × 190 centimetrů nebo 60 × 190 centimetrů

 

Úložné prostory v interiéru
Prostor nad čelním sklem obsahuje dvě odkládací schránky s roletovými dvířky a čtyři zásuvky ISO, z nichž jedna je vyhrazena pro tachograf. Pod lůžkem ve spací kabině a kabině Globetrotter najdete dvě velké odkládací schránky dostupné zvenku, spací oddíl obsahuje dvě přihrádky pro časopisy a malé předměty. Palubní deska obsahuje čtyři otevřené úložné prostory, malou odkládací schránku, prostor pro zásuvku DIN, odkládací vaničku a držák na lahve.

Venkovní úložné prostory
Za sedadly pro řidiče i spolujezdce najdete úložný prostor přístupný zvenku.

Střešní okno
Kabina je vybavena střešním oknem, které lze otevřít o 50 milimetrů. Na vnitřní straně se nachází perforovaná sluneční clona, která při otevření okna slouží zároveň jako síť proti hmyzu. Střešní okno je možné ovládat ručně nebo elektricky (volitelně).

Volant
Volant je (v závislosti na parametrech vozu) k dispozici ve dvou velikostech – s průměrem 450 mm a 500 mm. Lze jej výškově nastavit v rozsahu 90 milimetrů a naklánět v rozsahu 28 stupňů. Volant je dostupný ve verzi s airbagem i bez airbagu. Integrované ovládací prvky ve volantu umožňují pohodlné a bezpečné ovládání tempomatu, houkačky, telefonu a funkcí informačního displeje řidiče a sekundárního informačního displeje.


Klimatizace
K dispozici jsou dva různé druhy klimatizace pokrývající přání všech zákazníků:

  • Manuální klimatizace (MCC).
  • Klimatizace s automatickým řízením teploty (ECC/ECC2). 

Systém klimatizace je možné dovybavit také nezávislým vyhříváním kabiny a motoru.

Čalounění sedadla

Robustní Textil, textil/vinyl nebo kůže
dynamika Textil, textil/vinyl nebo kůže
Progresivní Měkká textilie nebo kůže
Všechna pohodlná sedadla jsou dostupná s ventilací.

Čalounění stěn

Robustní Vinyl
dynamika Textil
Progresivní Textil
Najít nejbližšího prodejce

Druhý domov

Dopřejte si pohodlí. Vyzkoušejte si sedadlo. I lůžko. Podívejte se do všech přihrádek. Nevěřili byste, kolik se toho do nich vejde.

Najít nejbližšího prodejce