Volvo FMX s pohonem všech kol pro mimořádnou trakci

Pro dokonalou kontrolu

Uzávěrky diferenciálu je možné aktivovat automaticky nebo ručně, a to pro každou nápravu samostatně nebo pro všechny poháněné nápravy zároveň. Za jízdy lze uzavřít všechny diferenciály. Nad vozidlem tak budete mít dokonalou kontrolu, aniž byste museli zastavovat.

Pokud budete uzávěrky diferenciálu používat jen tehdy, když jsou potřeba, ušetříte palivo a omezíte opotřebovávání převodovky. Tím pádem eliminujete i náklady a dobu odstávek. 

Volvo FMX s pohonem všech kol je v základní výbavě doplněno o systém ATC

Zvládne i prudká stoupání

Nová poháněná přední náprava je dimenzována pro vysoký točivý moment a vysoké zatížení. A nachází se o 100 mm výše než u předchozího modelu, díky čemuž se zvýšil nájezdový úhel (na 28° u vozidla s poháněnou přední nápravou a pneumatikami 13R22.5). 

Volvo FMX s optimalizovanou dolní linií

Vše je chráněno

Důležitá je pro nás i světlá výška. A pro vás také. Paralelní a spojovací tyče jsme tedy umístili souběžně s nápravou dovnitř pouzdra nápravy. A také jsme se postarali o to, aby byly brzdové komory a palivové nádrže na podvozku dobře chráněny. Při přejíždění klád či kamení se tedy již nemusíte ničeho bát.

Najít nejbližšího prodejce

Vyzkoušejte si pohon všech kol na vlastní kůži

Připojte jednu nápravu anebo třeba všechny. Obchodní zástupce Volvo Trucks vám ukáže, jak to udělat. Zbytek je pak už na vás.

Najít nejbližšího prodejce