Brzda pro srovnání soupravy u Volva FMX brání v zalomení soupravy

Brzda pro srovnání soupravy

Brzda pro srovnání soupravy eliminuje riziko zalomení soupravy při zatáčení nebo jízdě z kopce na kluzkém povrchu. Využívá krátké brzdové pulzy, jimiž přibrzďuje přívěs a srovnává tak soupravu. Lze nastavit, aby se brzda pro srovnání soupravy v rizikových situacích aktivovala automaticky, a to až do rychlosti 50 km/h. Brzda pro srovnání soupravy je dostupná pro tahače i pro podvozky k dostavbě.

Podpůrný systém Volvo – světlo nouzového brzdění

Světlo nouzového brzdění

Pokud prudce sešlápnete brzdu, brzdová světla začnou rychle blikat, aby upozornila řidiče jedoucí za vámi. Takto lze snadno přispět k tomu, aby do vás nikdo zezadu nenarazil.

Podpůrný systém Volvo, adaptivní tempomat a systém varování před čelní srážkou s funkcí nouzového brzdění

Adaptivní tempomat a systém varování před srážkou s funkcí nouzového brzdění

Adaptivní tempomat využívá radarový snímač, který sleduje vozidla jedoucí před vaším vozidlem. Na základě údajů tohoto snímače ovládá škrticí klapku a všechny dostupné brzdové soustavy a dokáže udržet bezpečný odstup od vpředu jedoucího automobilu i v hustém provozu.

V případě rizika srážky promítne systém varování před čelní srážkou na čelní sklo výstražný symbol. A riziko vážných zranění eliminuje také automatická aktivace funkce nouzového brzdění.

Podpůrný systém Volvo – podpora při změně jízdního pruhu

Podpora při změně jízdního pruhu

Systém podpory při změně jízdního pruhu pomocí radarového snímače sleduje, zda se v mrtvém úhlu na straně spolujezdce nenachází jiný účastník silničního provozu. Zjistí-li, že změna jízdního pruhu není bezpečná, upozorní vás zvukovým znamením a blikáním kontrolky vedle zpětného zrcátka na straně spolujezdce.

Podpůrný systém Volvo – elektronický stabilizační program

Elektronický stabilizační program

Náš elektronický stabilizační program (ESP) účinně snižuje riziko smyku a převrácení. V krizových situacích okamžitě zasáhne snížením výkonu motoru a samostatným přibrzděním všech kol tahače i přívěsu. Systém ESP je nyní dostupný pro většinu modelů – jak pro tahače, tak pro podvozky k dostavbě.

Podpůrný systém Volvo – sada pro převodovku I-Shift pro lepší výkon na špatných silnicích

Lepší výkon na špatných silnicích

Optimální řazení. Asistence při rozjezdu. Pomoc při jízdě na nekvalitních lesních cestách i v kopcovitém terénu. O toto všechno se stará softwarová sada pro převodovku I-Shift, která vám pomůže zvládnout všechny nástrahy prostředí, v němž se každodenně pohybujete.

+++Sady+++ Aktivní bezpečnost

Adaptivní tempomat se systémem varování před čelní srážkou a funkcí nouzového brzdění
Podpora při změně jízdního pruhu
Výstraha pro řidiče
Najít nejbližšího prodejce

Chcete udělat vše pro svou bezpečnost?

Navštivte Volvo Truck Centrum a vyzkoušejte si naše podpůrné systémy.

Najít nejbližšího prodejce