Živý test světlé výšky Volva FMX

Video Mechanik (The Technician)

Větší světlá výška Volva FMX

Větší světlá výška

Pružiny. Vzduchové měchy. Stabilizátory. Všechny tyto součásti bývají většinou umístěny pod nápravou, kde je mohou snadno zasáhnout kameny. To už teď ale neplatí. Našim konstruktérům se podařilo obrátit vzduchové odpružení vzhůru nohama a umístit jej na horní stranu poháněné nápravy. Výsledek? Světlá výška pružinového odpružení s pohodlím a účinností vzduchového odpružení.

Krátký zadní přesah Volva FMX

Kratší přesah

Díky novému designu odpružení není za zadní nápravou nic, co by překáželo ve vyklápění. Nyní tedy můžete vyklápět přímo do finišeru.  

Vzduchové odpružení omezuje vibrace a přispívá k pohodlnější jízdě

Lepší trakce, méně vibrací

Optimalizované zatížení zadních náprav přináší lepší trakci. Tu můžete navíc ještě dále vylepšit ruční úpravou rozložení zatížení mezi nápravy. Vzduchové odpružení se postará o to, aby na vozidlo nebylo přenášeno tolik vibrací. Výsledkem je pohodlnější řízení a navýšení průměrné rychlosti (podle našich zkoušek o 5–10 km/h), což se projeví vyšší produktivitou. A eliminace vibrací bude mít za následek také lepší provozuschopnost.

Stabilizátory uprostřed nápravy pro lepší stabilitu

Stabilizátory uprostřed nápravy

V novém vzduchovém odpružení hrají důležitou roli vylepšené stabilizátory. Jsou otočeny opačně a umístěny ve středu mezi nápravami, takže přenášejí síly působící z vozovky a přívěsu do nejpevnější části konstrukce. Tím přispívají k lepší stabilitě. 

Volvo FMX s odpružením GRAS-G2 je ideální pro sklápěče a pokladače asfaltu

Vzduchové odpružení

Vzduchové odpružení přináší vynikající jízdní pohodlí a umožňuje změnu světlé výšky. Žádné součásti odpružení se přitom nenachází mimo oblast zadních pneumatik (u pneumatik 315/80R22.5). To usnadňuje adaptaci podvozku například pro použití k přepravě asfaltu nebo jako sklápěče.

Zadním vzduchovým odpružením GRAS-G2 je možné vybavit vozidla v mnoha konfiguracích

K dispozici v mnoha variantách

Zadním vzduchovým odpružením GRAS-G2 je možné vybavit vozidla s touto konfigurací: 4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 a 10×6. To zahrnuje koncepci Tridem, která je dimenzována na celkovou hmotnost 36 tun na trojnápravě a 10 tun na přední nápravě.

Najít nejbližšího prodejce

Vyzkoušejte si jej sami

Objednejte si zkušební jízdu s Volvem FMX se zadním vzduchovým odpružením a sami pocítíte ten rozdíl. Okamžitě. Stavte se v prodejně nákladních vozidel Volvo a vyzkoušejte si ho sami.

Najít nejbližšího prodejce