Volvo FMX je mimořádně odolné vozidlo pro ty nejnáročnější práce

Nejrobustnější vozidlo, jaké jsme kdy vyrobili

Utáhne až 32 tun. Je dostatečně odolné na to, aby i po nárazu do betonové zdi pokračovalo dále. Rohy nárazníku jsou vyrobeny z 3 milimetry silné, vysoce kvalitní oceli. Čelní světlomety jsou umístěny vysoko, takže nejsou vystaveny takovému nebezpečí. A i kdyby se vám povedlo nárazník výrazněji poškodit (což je nepravděpodobné), díky děleným panelům se toto poškození nepřenese dále. Navíc si budete moci zdeformovaný díl sami vyměnit, protože upevňovací šrouby jsou snadno přístupné. Všechny tyto prvky dohromady se podílí na jedinečné provozuschopnosti Volva FMX.

Přidali jsme mnoho ocelových částí, ale nárůst hmotnosti je minimální – možná pět nebo šest kilo. Robustnost se přitom zvýšila mnohokrát.

Hans Bergqvist

Návrhář Volva FMX, Volvo Trucks

Odolná konstrukce

Skříňové provedení má své důvody

Nové tažné zařízení, nový ochranný rám, nový spodní kryt motoru – vše je k přední ochranné konstrukci připojeno obrovskými úchyty. Výsledkem je mimořádně odolná příď skříňového provedení. Nárazy v nízké rychlosti jsou pohlceny a téměř zcela jsou eliminovány i vlastní frekvence vibrací. 

Tuny as tuny tažné síly

Tažné zařízení

Tažné zařízení je odlito z jednoho kusu železa a dokáže utáhnout až 32 tun. Je tak silné, že i když ležíte na nápravách a protáčejí se vám kola, může vás rypadlo (nebo jiné Volvo FMX) velmi rychle vyprostit. A protože je tažné zařízení odkryté, můžete jej použít jako žebřík a vylézt po něm nahoru.

To ale nejsou všechny výhody tažného zařízení
Mimořádný výsledek v nárazových zkouškách

Nárazové zkoušky splněny

Pokusili jsme se propíchnout příď ocelovou tyčí působící tlakem téměř 3 tun. (Skříňová konstrukce se chová jako pružina a téměř úplně obnoví svůj tvar.) Najeli jsme s ní do těžkého betonového bloku. (Ocelová přední část se mírně prohne, ale z velké části si zachová svůj tvar.) A do našeho repertoáru jsme zařadili také desítky dalších hrůzostrašných zkoušek. Takže když říkáme, že Volvo FMX je tím nejrobustnějším vozidlem, jaké jsme kdy vyrobili, víme, o čem mluvíme.

Najít nejbližšího prodejce

Chcete pocítit odolnost na vlastní kůži?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám rád podrobně představí každý prvek, díky kterému je Volvo FMX naším nejrobustnějším modelem.

Najít nejbližšího prodejce