Víme, co se děje na silnicích. Víme, jak vypadají nehody. Proto provádíme mnoho zkoušek nad rámec toho, co je vyžadováno zákony.

Carl Johan Almqvist

Ředitel oddělení bezpečnosti provozu a produktů, Volvo Trucks

Interiér

Volvo FMX – noční režim

Noční režim

Po přepnutí do nočního režimu všechna světla na palubní desce, kromě rychloměru, zhasnou. Řidiče tak nebude nic rušit a bude se moci soustředit na cestu před sebou. Nebo za sebou, když bude za tmy připojovat přívěs. 

Volvo FMX – blíže k zemi

Blíže k zemi

V modelu Volvo FMX pro stavebnictví sedí řidič blíže k zemi. Díky tomu bude mít lepší kontakt s okolím vozidla a bude moci manévrovat bezpečněji.

Volvo FMX – alkoholový zámek

Systém blokování alcolock

Alkohol za volant nepatří. Alkoholový zámek lze namontovat již ve výrobě a dát tak svým řidičům i zákazníkům jasně najevo, že berete bezpečnost silničního provozu vážně. 

Volvo FMX – bezpečnostní pás

Bezpečnostní pás

Přibližně polovině všech úmrtí při nehodách nákladních automobilů lze předejít použitím bezpečnostního pásu – pamatujte na to, když se příště vydáte na cestu. 

Venkovní panely s nápisy

Volvo FMX – systém ochrany proti podjetí zepředu

Systém ochrany proti podjetí zepředu

V případě srážky pohltí část energie tím, že se ohne zpět pod nákladní vozidlo. Nyní z lehčích a odolnějších materiálů, aby poskytoval účinnou ochranu i při vyšších rychlostech. 

Volvo FMX – osvětlení

Osvětlení

Integrovali jsme přední obrysová světla a světla denního svícení. Výsledkem je inteligentní osvětlení v kompaktním provedení. Vozidlo je pro ostatní účastníky provozu vždy viditelné. 

Volvo FMX – zpětná zrcátka a výhled

Zpětná zrcátka a viditelnost

Řada inteligentních prvků slouží k zajištění toho, aby měl řidič skutečný 360stupňový výhled z kabiny. Okna a zpětná zrcátka však také nabízejí skvělý výhled. 

Volvo FMX – ochrana proti podjetí z boku a zezadu

Ochrana proti podjetí z boku a zezadu

Ochrany proti podjetí na zádi a bocích vozidla v případě srážky brání zaklínění menších automobilů pod nákladním vozidlem. 

Volvo FMX – aktivní bezpečnostní systémy

Aktivní bezpečnostní systémy

Vaše vozidlo vám pomůže. Podívejte se na krátký přehled systémů aktivní bezpečnosti, které nabízí společnost Volvo Trucks.

Volvo FMX – příspěvek na téma bezpečnosti

Co když?

Náš ředitel pro bezpečnost dopravy a produktů odhaluje tajemství našich aktivních bezpečnostních systémů a vysvětluje, jak fungují. 

VT

Poznejte bezpečnost na vlastní kůži

V jakémkoli z našich Volvo Truck Center vám rádi ukážeme všechny mimořádné funkce našich vozidel a odpovíme vám na veškeré dotazy týkající se bezpečnosti. 

Najít nejbližšího obchodního zástupce