Trucks

Vývoj v elektromobilitě

Elektromobilita hraje klíčovou roli na cestě k přepravě bez fosilních paliv. Naše elektrická vozidla, založená na osvědčené technologii v rámci Volvo Group, se již pohybují v reálném provozu. Elektrifikovaná dopravní řešení pomáhají dopravcům výrazně snížit emise a úroveň hluku. Jsme odhodláni pokračovat v pohánění našeho průmyslu směrem k udržitelné budoucnosti.

2019

První Volvo FL Electric a Volvo FE Electric dodané dopravcem pro městskou distribuci a svoz odpadu. V Severní Americe byl prodej nákladního vozidla Volvo VNR Electric pro regionální dopravu zahájen v roce 2020.

2021

V Evropě jsou v nabídce akumulátorová elektrická nákladní vozidla pro operace od středně těžké městské distribuce až po těžkou regionální přepravu. Toto je zásadní krok k urychlení přechodu na přepravu bez fosilních paliv.

2040

Naším cílem je nabídnout do roku 2040 sortiment výrobků bez fosilií, kde elektromobilita sehrává důležitou roli. Klíčová na této cestě budou elektrická vozidla s bateriemi a elektrická vozidla s palivovými články pro delší dojezd.

Naše elektrická dopravní řešení

Známe odvětví dopravy a chápeme, jak důležité je provést jednoduchý a plynulý přechod na nové technologie. Naše komplexní nabídka bude nejen klimaticky neutrální, jak jen to bude možné, ale bude splňovat i současné požadavky na produktivitu a ziskovost. Přinášíme robustní a spolehlivá řešení elektromobility včetně nákladních vozidel šitých na míru zadání, nabíjecích zařízení, služeb pro plánování tras, financování a dalších. Vše navrženo tak, aby splnilo specifické potřeby zákazníků.

Zavázali jsme se podporovat rozvoj udržitelných dopravních řešení a jsme připraveni, abychom umožnili snadný a plynulý přechod na elektrifikovanou dopravu.

Výhody přechodu k elektromobilitě

Nižší hladina hluku

Elektrická nákladní vozidla produkují nulové výfukové emise (NOx, PM) a při použití elektřiny z obnovitelných zdrojů mají velmi nízký celkový dopad na klima. Jsou také mnohem tišší než konvenční nákladní vozidla.

Nové pracovní příležitosti

Provoz elektrického vozidla je tichý a umožňuje provádět přepravy ve městech i během noci, díky čemuž se vyhnete zácpám v dopravní špičce. Výhodou jsou také dodávky do vnitřních prostor - s nízkým hlukem a nulovými emisemi výfukových plynů.

Vyšší komfort pracovního prostředí

Elektrická nákladní vozidla usnadňují řidičům život. Absence nízkofrekvenčního hluku a výfukových emisí vede k významnému zlepšení pracovního prostředí řidiče.

Naše elektrická modelová řada