Volvo Trucks

Česká republika

×

Řízení bude hračkou

SYSTÉM I-SHIFT OD SPOLEČNOSTI VOLVO TRUCKS

I-Shift je řada automatizovaných převodovek společnosti Volvo Trucks, které jsou navrženy pro snadnější, bezpečnější a pohodlnější jízdu. Každé přeřazení je automaticky perfektně načasované. Řada softwarových balíčků vám umožní přizpůsobit systém I-Shift vašim potřebám. A v závislosti na modelu nákladního vozidla existují verze I-Shift, které otevírají nové možnosti, jako je I-Shift s převody pro pomalou jízdu a dvouspojková převodovka I-Shift.

Jak I-Shift funguje?

Převodovka I-Shift vychází z „klasické“ nesynchronizované mechanické převodovky, a proto se může pochlubit kompaktním provedením a vysokou účinností. O to pravé se stará elektronická řídicí jednotka ovládající spojku a řazení. Neustále vyhodnocuje údaje o rychlosti, hmotnosti, sklonu vozovky a nárocích na točivý moment a každé přeřazení provádí s extrémní přesností. Systém rovněž komunikuje s motorem, který k maximálnímu výkonu přispívá úpravou otáček a účinku motorové brzdy.

Systém I-Shift je k dispozici pro modely Volvo FHVolvo FH16, Volvo FM, Volvo FMXVolvo FE.

I-Shift s převody pro pomalou jízdu – rozjezd odkudkoli

Táhnete těžký náklad? Rozjíždíte se ve složitém kopcovitém terénu nebo na špatné silnici? Vybavte svoje nákladní vozidlo systémem I-Shift s převody pro pomalou jízdu a nechte tyto starosti daleko za sebou. Získáte lepší startovací schopnosti a zatížení spojky se sníží až o 75 %. Vyberte si mezi jedním nebo dvěma plazivými převody a dalšími stupni pro jízdu vzad. Převodový poměr vám umožňuje jet rychlostí 0,5–2 km/h s úplnou kontrolou nad točivým momentem motoru.

 

Pomalá jízda s nízkou spotřebou

S převodovkou I-Shift s převody pro pomalou jízdu nemusíte dělat žádné kompromisy, pokud jde o spotřebu paliva nebo startovací schopnosti. Můžete mít obojí. Stačí si vybrat rychlejší převodový poměr zadní nápravy, který vám umožní udržovat cestovní rychlost při mnohem nižších otáčkách, když jedete po obstojných silnicích. Je to pohodlnější a ušetříte palivo.

Systém I-Shift s převody pro pomalou jízdu je k dispozici pro modely Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FMVolvo FMX.

Dvouspojková převodovka I-Shift DC – nový způsob jízdy

Vyžadují vaše úkoly vysoký výkon a časté řazení? Pak zvolte dvouspojkovou převodovku I-Shift, která nabízí opravdu hladké zrychlení a plynulé řazení. Řadí během zlomku vteřiny.

Získáte stálý přísun energie, který může změnit způsob vaší jízdy a zvýšit vaši produktivitu. Přenos točivého momentu je stálý do té míry, že si můžete dovolit přeřadit i uprostřed zatáčky. Plynulý výkon také udržuje rovnoměrné zatížení. Výkon je na kola přenášen bez přerušení, což znamená, že hrozí jen minimální riziko uvíznutí nebo proklouznutí kol na kluzkém povrchu. To samé platí i pro podřazování během brzdění motorem při jízdě z kopce. Za každé situace tak budete v naprostém bezpečí.

 

Stálý přenos výkonu

Dvouspojková převodovka I-Shift dokáže předřadit další rychlostní stupeň, zatímco přenos síly stále probíhá přes aktuálně zvolenou rychlost. Jedna spojka je sepnuta a druhá není v činnosti. Vzhledem ke geniálnímu uspořádání dvou vstupních hřídelí, převodových kol a volicích prvků lze současně zařadit dvě rychlosti. A výsledek? Plynulé přeřazení ve zlomku vteřiny bez jakéhokoli přerušení přenosu výkonu.


Dvouspojková převodovka I-Shift je k dispozici pro modely Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX.

K DISPOZICI PRO TATO NÁKLADNÍ VOZIDLA

PŘIPRAVENI NA ZMĚNU?

Promluvte si s námi o automatickém řazení.