Trucks

Řízení bude hračkou

SYSTÉM I-SHIFT OD SPOLEČNOSTI VOLVO TRUCKS

I-Shift je řada automatizovaných převodovek společnosti Volvo Trucks, které jsou navrženy pro snadnější, bezpečnější a pohodlnější jízdu. Každá změna převodového stupně je dokonale načasována – automaticky – a nejnovější generace nabízí rychlejší a plynulejší řazení než kdy dříve. Řada softwarových balíčků vám umožní přizpůsobit systém I-Shift vašim potřebám. Pro převodovku I-Shift jsou k dispozici funkce, které v určitých situacích umožňují řízení za použití jednoho pedálu. A v závislosti na modelu nákladního vozidla existují verze I-Shift, které otevírají nové možnosti, jako je I-Shift s převody pro pomalou jízdu a dvouspojková převodovka I-Shift.

Jak I-Shift funguje?

Převodovka I-Shift vychází z „klasické“ nesynchronizované mechanické převodovky, a proto se může pochlubit kompaktním provedením a vysokou účinností. O to pravé se stará elektronická řídicí jednotka ovládající spojku a řazení. Neustále vyhodnocuje údaje o rychlosti, hmotnosti, sklonu vozovky a nárocích na točivý moment a každé přeřazení provádí s extrémní přesností. Systém rovněž komunikuje s motorem, který k maximálnímu výkonu přispívá úpravou otáček a účinku motorové brzdy.

Systém I-Shift je k dispozici pro modely Volvo FHVolvo FH16, Volvo FM, Volvo FMXVolvo FE.

I-Shift s převody pro pomalou jízdu – rozjezd odkudkoli

Táhnete těžký náklad? Rozjíždíte se ve složitém kopcovitém terénu nebo na špatné silnici? Vybavte svoje nákladní vozidlo systémem I-Shift s převody pro pomalou jízdu a nechte tyto starosti daleko za sebou. Získáte lepší startovací schopnosti a zatížení spojky se sníží až o 75 %. Vyberte si mezi jedním nebo dvěma plazivými převody a dalšími stupni pro jízdu vzad. Převodový poměr vám umožňuje jet rychlostí 0,5–2 km/h s úplnou kontrolou nad točivým momentem motoru.


Pomalá jízda s nízkou spotřebou


S převodovkou I-Shift s převody pro pomalou jízdu nemusíte dělat kompromisy v oblasti spotřeby paliva a schopností rozjezdu. Můžete mít obojí. Stačí si vybrat rychlejší převodový poměr zadní nápravy, který vám umožní udržovat cestovní rychlost při mnohem nižších otáčkách, když jedete po obstojných silnicích. Je to pohodlnější a ušetříte palivo.

 

Systém I-Shift s převody pro pomalou jízdu je k dispozici pro modely Volvo F16, Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX.

 

 

Dvouspojková převodovka I-Shift DC – nový způsob jízdy

Vyžadují vaše úkoly vysoký výkon a časté řazení? Pak zvolte dvouspojkovou převodovku I-Shift, která nabízí opravdu hladké zrychlení a plynulé řazení. Řadí během zlomku vteřiny.

 

Získáte stálý přísun energie, který může změnit způsob vaší jízdy a zvýšit vaši produktivitu. Přenos točivého momentu je stálý do té míry, že si můžete dovolit přeřadit i uprostřed zatáčky. Plynulý výkon také udržuje rovnoměrné zatížení. Výkon je na kola přenášen bez přerušení, což znamená, že hrozí jen minimální riziko uvíznutí nebo proklouznutí kol na kluzkém povrchu. To samé platí i pro podřazování během brzdění motorem při jízdě z kopce. Za každé situace tak budete v naprostém bezpečí.

 

Stálý přenos výkonu
 

Dvouspojková převodovka I-Shift dokáže předřadit další rychlostní stupeň, zatímco přenos síly stále probíhá přes aktuálně zvolenou rychlost. Jedna spojka je sepnuta a druhá není v činnosti. Vzhledem ke geniálnímu uspořádání dvou vstupních hřídelí, převodových kol a volicích prvků lze současně zařadit dvě rychlosti. A výsledek? Plynulé přeřazení ve zlomku vteřiny bez jakéhokoli přerušení přenosu výkonu.

 

Dvouspojková převodovka I-Shift je k dispozici pro modely Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX.

Terénní brzda s pohonem na jeden pedál.

Pokud jezdíte v těžkém terénu při nízkých rychlostech a potřebujete přesnou kontrolu nad točivým momentem motoru a brzdným výkonem, je terénní brzda užitečnou volbou. Poskytuje vašemu vozidlu funkci pohonu jedním pedálem tím, že vám umožňuje ovládat plyn motoru i brzdy kol pouze pomocí plynového pedálu. Pomůže vám zastavit a umístit váš kamion s kolem na skále nebo jiné překážce, aniž byste sklouzli. Terénní brzda je k dispozici pro Volvo FH16 a Volvo FMX a je aktivní až do rychlosti 4 km/h.

Změna směru jedním pedálem

Při častém manévrování a řazení mezi polohami vpřed a vzad se funkce Change Direction pro I-Shift stane vaším nejlepším přítelem. Umožňuje vám jet vpřed, řadit zpátečku a ovládat brzdný výkon pomocí plynu bez použití brzdového pedálu. Samozřejmě to funguje i opačně při řazení ze zpátečky na jízdu dopředu. Tato funkce je aktivní při rychlostech do 20 km/h.

Active Grip Control za všech podmínek

I-Shift nabízí pokročilý trakční systém, který zlepšuje trakci a startovací výkon na silnici i v terénu. To je umožněno rychlou úpravou točivého momentu motoru, aby se snížilo prokluzování kol. Systém funguje pro obě zadní nápravy s uzávěrkou diferenciálu jako zadní nápravy bez uzávěrky diferenciálu.

K dispozici pro tato nákladní vozidla

PŘIPRAVENI NA ZMĚNU?

Promluvte si s námi o automatickém řazení.