Trucks

×

GLOBETROTTER

Úžasné příběhy ze světa nákladních vozidel

Hlavní články

 

Latest Press Release

Latest Press Release

Related News

130 matches

1 of 7

 • Co by bylo potřeba ke snížení počtu nehod těžkých nákladních vozidel na nulu? Pokud to někdo ví, je to Anna Wrige Berlingová, ředitelka oddělení bezpečnosti provozu a produktů ve společnosti Volvo Trucks.

 • Ve dvou samostatných testech provedených německými časopisy o nákladních vozidlech se Volvo FH se systémem I-Save umístilo na špici z hlediska úspory paliva. „To skutečně potvrzuje, že se naše tvrdá práce vyplácí. A s našimi novými vylepšeními motoru bude Volvo FH se systémem I-Save ještě úspornější,“ říká Peter Franzén, produktový manažer pro motory ve společnosti Volvo Trucks.

 • Odbočení na stranu spolujezdce je jednou z nejobtížnějších dopravních situací, kterou musí řidiči nákladních vozidel ve městech řešit. Výzkum nehod společnosti Volvo Trucks ukazuje, že k nehodě může dojít, i když se řidič podíval, aby se ujistil, že se žádný cyklista nebo chodec neblíží. Anna Wrige Berlingová, ředitelka oddělení provozu a bezpečnosti produktů ve společnosti Volvo Trucks, nám řekla, jak tyto postřehy vedly k vývoji rohové kamery na straně spolujezdce.

 • V posledních desetiletích se počet smrtelných nehod těžkých nákladních vozidel výrazně snížil. Stále však tvoří přibližně 15 % všech dopravních nehod v EU. Tým Volvo Trucks pro výzkum nehod (ART) má hluboké znalosti ohledně toho, které nehody jsou nejčastější a proč k nim dochází.

 • Jednou z hlavních firemních hodnot již od založení společnosti Volvo Trucks je péče o životní prostředí. Proto jsme se rádi zapojili do výzvy k osázení mýtiny u zámku Konopiště.

 • Vylepšení aerodynamického designu vozidla Volvo FH ještě více sníží odvod vzduchu a tahový odpor a tím pomůže k dalším úsporám paliva při dálkové přepravě.

 • Chytré tachografy první generace jsou povinné ve všech nových těžkých nákladních vozidlech od června 2019. Nyní Evropská unie (EU) zavádí další předpisy, které budou vyžadovat instalaci tachografů druhé generace od srpna 2023.

 • Každá minuta odstávky znamená ztrátu příjmů. Zde je šest způsobů, kterými můžete pomoci udržet vaše vozidlo na silnici co nejdéle, od jednoduchých a přímočarých až po využití všech výhod konektivity.

 • Dobře udržované nákladní vozidlo je úsporné vozidlo. Zde je několik příkladů oblastí, kde pravidelná údržba udrží vaše vozidlo v dobrém stavu a zabrání zbytečnému zvýšení spotřeby paliva.

 • Nezáleží na tom, zda zajišťujete dálkovou přepravu, regionální přepravu, distribuci nebo stavební práce, tyto nejnovější úpravy pro Euro 6 Step E znamenají značnou úsporu paliva pro všechny. Společnost Volvo se zaměřila na celé hnací ústrojí a provedla řadu vylepšení, která nejen zlepšují spotřebu paliva, ale také zajišťují plynulejší a příjemnější zážitek z řízení – na silnici i v terénu.

 • Může vesnický sbor dobrovolných hasičů „dosáhnout“ na zbrusu nové zásahové vozidlo Volvo FMX 6 x 6? Inu – pokud sbor aktivně funguje, má dobré vedení a pokud v čele zastupitelstva obce stojí schopná starostka, tak může…

 • Konec roku je obdobím, kdy se můžeme na chvíli zastavit a zrekapitulovat, jak se nám vedlo, vyhodnocujeme a vzpomínáme na to, co se nám podařilo. Také plánujeme, čeho chceme dosáhnout v roce přicházejícím. Ani já to nemám jinak.

 • Akumulátorová elektrická vozidla (BEV) jsou již dnes samozřejmou součástí našeho dopravního prostředí, zatímco nákladní vozidla s tímto pohonem postupně vstupují na scénu pro místní a regionální přepravu. Na naší cestě za elektrifikací je nejtěžším úkolem vyřešit těžkou dálkovou přepravu. Z tohoto důvodu jsou elektrická nákladní vozidla na vodíkové palivové články výbornou alternativou k dosažení nulových emisí výfukových plynů.

 • 10/15/2021 2 minuty

  Electric Range Simulator 

  Online aplikace pro elektrická vozidla dostupná přes službu Volvo Connect - Electric Range Simulator vám zajistí přehled o dojezdu i trasách.

 • Objevte další informace o inovativní cestě převodovky I-Shift a podívejte se, jak v posledních 20 letech pomohla zákazníkům společnosti Volvo Trucks.

 • Průlomová automatizovaná převodovka společnosti Volvo Trucks oslavuje v roce 2021 20. narozeniny. Dodnes se vyvíjí a zůstává měřítkem pro toto odvětví. Jaká jsou však tajemství jejího celosvětového úspěchu?

 • Dvouspojková převodovka I-Shift od společnosti Volvo Trucks byla první automatizovanou převodovkou pro těžká nákladní vozidla s dvouspojkovým systémem. Nabízí plynulé přeřazování bez přerušení v přenosu síly. Pro každého řidiče bude jízda s ní nezapomenutelným zážitkem.

 • Tech Product

  12/06/2020 Doba čtení 1 min Doba čtení 1 min

  „Věž“ postavená z nových nákladních vozidel Volvo FMX, FH, FH16 a FM 

  Největší představení nových modelů na trh, jaké kdy společnost Volvo Trucks realizovala, si zasluhuje velký formát. Ve filmu „Věž“ vidíme nová nákladní vozidla Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 a Volvo FM postavená jedno na druhé, a úplně nahoře vše doplňuje prezident společnosti.

 • Transport story

  12/01/2020 Doba čtení 1 min Doba čtení 1 min

  Pokrok podle Volvo Trucks 

  Neustále se měnící stálice. Nákladní vozidla Volvo se neustále vyvíjejí. S každou novou generací přichází řada pečlivě navržených vylepšení.

 • Transport story

  03/02/2020 Doba čtení 2 min Doba čtení 2 min

  Modernizovaný interiér kabiny nového Volva FH: postaveno s ohledem na řidiče 

  Pro vylepšení interiéru kabiny Volva FH a FH16 byla klíčová zpětná vazba řidičů. Jakmile si sednete za volant, je vám hned jasné, že provedená vylepšení pomohla k dokonalému, bezpečnějšímu a mnohem pohodlnějšímu zážitku z jízdy.

130 matches

1 of 7