Volvo Trucks

Česká republika

×

GLOBETROTTER

Úžasné příběhy ze světa nákladních vozidel

Hlavní články

 

Latest Press Release

collage.pressReleaseTitle

Related News

119 matches

1 of 6

 • Může vesnický sbor dobrovolných hasičů „dosáhnout“ na zbrusu nové zásahové vozidlo Volvo FMX 6 x 6? Inu – pokud sbor aktivně funguje, má dobré vedení a pokud v čele zastupitelstva obce stojí schopná starostka, tak může…

 • Konec roku je obdobím, kdy se můžeme na chvíli zastavit a zrekapitulovat, jak se nám vedlo, vyhodnocujeme a vzpomínáme na to, co se nám podařilo. Také plánujeme, čeho chceme dosáhnout v roce přicházejícím. Ani já to nemám jinak.

 • Akumulátorová elektrická vozidla (BEV) jsou již dnes samozřejmou součástí našeho dopravního prostředí, zatímco nákladní vozidla s tímto pohonem postupně vstupují na scénu pro místní a regionální přepravu. Na naší cestě za elektrifikací je nejtěžším úkolem vyřešit těžkou dálkovou přepravu. Z tohoto důvodu jsou elektrická nákladní vozidla na vodíkové palivové články výbornou alternativou k dosažení nulových emisí výfukových plynů.

 • 10/15/2021 2 minuty

  Electric Range Simulator 

  Online aplikace pro elektrická vozidla dostupná přes službu Volvo Connect - Electric Range Simulator vám zajistí přehled o dojezdu i trasách.

 • Objevte další informace o inovativní cestě převodovky I-Shift a podívejte se, jak v posledních 20 letech pomohla zákazníkům společnosti Volvo Trucks.

 • Průlomová automatizovaná převodovka společnosti Volvo Trucks oslavuje v roce 2021 20. narozeniny. Dodnes se vyvíjí a zůstává měřítkem pro toto odvětví. Jaká jsou však tajemství jejího celosvětového úspěchu?

 • Dvouspojková převodovka I-Shift od společnosti Volvo Trucks byla první automatizovanou převodovkou pro těžká nákladní vozidla s dvouspojkovým systémem. Nabízí plynulé přeřazování bez přerušení v přenosu síly. Pro každého řidiče bude jízda s ní nezapomenutelným zážitkem.

 • Tech Product

  12/06/2020 Doba čtení 1 min Doba čtení 1 min

  „Věž“ postavená z nových nákladních vozidel Volvo FMX, FH, FH16 a FM 

  Největší představení nových modelů na trh, jaké kdy společnost Volvo Trucks realizovala, si zasluhuje velký formát. Ve filmu „Věž“ vidíme nová nákladní vozidla Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 a Volvo FM postavená jedno na druhé, a úplně nahoře vše doplňuje prezident společnosti.

 • Transport story

  12/01/2020 Doba čtení 1 min Doba čtení 1 min

  Pokrok podle Volvo Trucks 

  Neustále se měnící stálice. Nákladní vozidla Volvo se neustále vyvíjejí. S každou novou generací přichází řada pečlivě navržených vylepšení.

 • Transport story

  03/02/2020 Doba čtení 2 min Doba čtení 2 min

  Modernizovaný interiér kabiny nového Volva FH: postaveno s ohledem na řidiče 

  Pro vylepšení interiéru kabiny Volva FH a FH16 byla klíčová zpětná vazba řidičů. Jakmile si sednete za volant, je vám hned jasné, že provedená vylepšení pomohla k dokonalému, bezpečnějšímu a mnohem pohodlnějšímu zážitku z jízdy.

 • Transport story

  03/02/2020 Doba čtení 6 min Doba čtení 6 min

  Interiér nové kabiny modelu Volvo FM: dokonalé pohodlí řidiče 

  Přepracování interiéru kabiny modelu Volvo FM je první od jeho uvedení na trh na konci 90. let. Carina Byströmová, hlavní návrhářka interiéru ve společnosti Volvo Trucks, vysvětluje, co ji a její kolegy inspirovalo při kompletní modernizaci.

 • Performance & Fuel

  03/02/2020 Doba čtení 2 min Doba čtení 2 min

  Naše dosud neúspornější řada nákladních vozidel 

  Díky novým pohonným jednotkám a konfiguracím podvozku umožňuje nová řada vozidel Volvo Trucks významnou úsporu paliva a CO2. Nová nákladní vozidla jsou také součástí dlouhodobé vize směrem k nulovým emisím.

 • Tech Product

  03/02/2020 Doba čtení 1 min Doba čtení 1 min

  12palcový digitální displej zjednodušuje interakci a minimalizuje rozptylování 

  12palcový digitální displej v nové řadě Volvo Trucks je navržen tak, aby řidič nespouštěl ruce z volantu a oči ze silnice.

 • Transport story

  03/02/2020 Doba čtení 4 min Doba čtení 4 min

  Nová řada nákladních vozidel postavená s ohledem na řidiče 

  Společnost Volvo Trucks představuje čtyři nová nákladní vozidla, která kladou silný důraz na životní prostředí, bezpečnost a produktivitu řidiče.

 • Tech Product

  03/02/2020 Doba čtení 2 min Doba čtení 2 min

  Odolnější nákladní vozidla pro větší kapacitu a vyšší užitečné zatížení 

  Na základě řady vylepšení, díky kterým může celková hmotnost soupravy dosáhnout až 150 tun, nabízí nové modely Volvo FMX, Volvo FH a Volvo FH16 vyšší produktivitu než kdykoli předtím.

 • Inside Volvo

  03/02/2020 Doba čtení 7 min Doba čtení 7 min

  Nastavení standardu pro provozuschopnost a monitorování v reálném čase 

  Více než 600 000 nákladních vozidel je v současnosti připojeno. A toto číslo každý den roste. Sledování v reálném čase se stalo skutečností a společnost Volvo Trucks krůček po krůčku vylepšuje provozuschopnost zjednodušováním servisu. To pomáhá přepravním společnostem dodržovat slíbené závazky.

 • Transport story

  03/02/2020 Doba čtení 5 min Doba čtení 5 min

  Na silnici v utajení: Zákazníci si prohlížejí novou těžkou řadu nákladních vozidel 

  Na klikatých silnicích španělského pohoří Sierra de los Filabres dostali vybraní zákazníci možnost vyzkoušet si nové Volvo FH16, Volvo FH a Volvo FM. Zde jsou jejich dojmy šest měsíců před uvedením na trh.

 • Business story

  03/02/2020 Doba čtení 7 min Doba čtení 7 min

  Stavební dopravce EG Eriksson testuje nové Volvo FMX 

  Nové Volvo FMX bylo speciálně navržené tak, aby zajistilo snadnější, bezpečnější a pohodlnější práci stavebního řidiče. Švédský stavební dopravce EG Eriksson je testuje.

 • Safety

  11/18/2019 Doba čtení 0,5 min. Doba čtení 0,5 min.

  Nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých lidí je zranění při dopravní nehodě 

  Zpráva Světové zdravotnické organizace z roku 2018 o bezpečnosti silničního provozu říká, že lidé ve věku 5 až 29 let umírají častěji na následky dopravní nehody než na choroby jako AIDS a tuberkulóza. Společnost Volvo Trucks bere spoluzodpovědnost za zmírňování tohoto nepříznivého stavu velmi vážně.

 • Od roku 2022 se v Evropě stanou povinnými vybrané systémy aktivní bezpečnosti. Nová ředitelka oddělení provozu a bezpečnosti produktů, Anna Wrige Berlingová, hodnotí důsledky spojené s odvětvím přepravy.

119 matches

1 of 6