Volvo Trucks

Česká republika

×

GLOBETROTTER

Úžasné příběhy ze světa nákladních vozidel

Hlavní články

 

Latest Press Release

collage.pressReleaseTitle

Related News

116 matches

1 of 6

 • Safety

  11/18/2019 Doba čtení 0,5 min. Doba čtení 0,5 min.

  Nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých lidí je zranění při dopravní nehodě 

  Zpráva Světové zdravotnické organizace z roku 2018 o bezpečnosti silničního provozu říká, že lidé ve věku 5 až 29 let umírají častěji na následky dopravní nehody než na choroby jako AIDS a tuberkulóza. Společnost Volvo Trucks bere spoluzodpovědnost za zmírňování tohoto nepříznivého stavu velmi vážně.

 • Od roku 2022 se v Evropě stanou povinnými vybrané systémy aktivní bezpečnosti. Nová ředitelka oddělení provozu a bezpečnosti produktů, Anna Wrige Berlingová, hodnotí důsledky spojené s odvětvím přepravy.

 • Electromobility Tech Society

  11/18/2019 Doba čtení 2 min Doba čtení 2 min

  Plnění rostoucí poptávky po efektivnějších řešeních přepravy 

  V roce 2030 budou požadavky na přepravu dvakrát vyšší než v roce 2005. Konkrétně nákladní automobilová přeprava roste nevídaným způsobem. Bude nutné efektivně, udržitelně a bezpečně plnit budoucí nároky na přepravu.

 • Tech Product

  11/18/2019 Doba čtení 3 min Doba čtení 3 min

  Model Volvo FL Electric: Jak systém funguje? 

  Konstrukce dvounápravového nákladního vozidla Volvo FL Electric zajišťuje vyšší výkon, nižší hlučnost a delší životnost. Objevte, jak funguje jeho inovativní elektrické hnací ústrojí.

 • Když v severním Švédsku začala těžba ohrožovat samotné základy města Kiruna, bylo přijato závažné rozhodnutí: přestěhovat celé město. Přepravce speciálních nákladů Mikael Wallner už za roky praxe se svým vozidlem Volvo FH vezl mnoho nadměrných nákladů, ale nikdy ne celý dům.

 • Inside Volvo

  11/18/2019 Doba čtení 6 min Doba čtení 6 min

  V přední linii konektivity v přepravě  

  Pokroky v oblasti konektivity zpřístupňují zcela novou škálu inteligentních řešení přepravy, která pomohou zvýšit bezpečnost silničního provozu i plynulost dopravy a snížit emise uhlíku. V kalifornském středisku Connected Solutions Innovation Hub společnost Volvo Trucks spolupracuje s partnery v odvětví na vývoji nových možností a na zachování náskoku před nejnovějšími trendy v oblasti připojení.

 • Nová smlouva Flexi-Gold od společnosti Volvo Trucks nabízí jistotu dlouhodobé servisní smlouvy, ale s možností pružně přizpůsobit údržbu a náklady míře používání vozidla.

 • Business story

  10/17/2019 Doba čtení 5 min Doba čtení 5 min

  Smlouva Volvo Flexi-Gold zajišťuje Michaelu Vermaakovi provozuschopnost nákladních vozidel 

  Jihoafrický farmář Michael Vermaak může uspět jen s provozuschopným vozovým parkem. Lepší ziskovost vlastního vozového parku vozidel Volvo FH (a tím i náskok před konkurencí) mu usnadňuje smlouva Flexi-Gold.

 • Business story

  09/17/2019 Doba čtení 4,5 min Doba čtení 4,5 min

  „Je to ohromný rozdíl“: Velmi vysoká úspora paliva i AdBlue na náročných finských cestách 

  Finská společnost Kuljetusliike Antti Airaksinen začala nedávno pro distribuci potravin používat vozidla Volvo FH I-Save. Spotřeba paliva se od té doby snížila o 4,5 litru na 100 kilometrů, což má obrovský dopad na ziskovost společnosti.

 • Přední francouzská přepravní společnost Gautier Fret Solutions (dále jen GFS) byla jednou z prvních, které mohly vyzkoušet nové Volvo FH s I-Save. Po roce může říct, že výsledky jsou opravdu ohromující. Na každých spotřebovaných 100 litrů paliva se spotřeba snížila o 3 litry.

 • Po letech soustavného zvyšování úspory paliva už si ve společnosti Manuel Gonzalez Transportes byli jisti, že spotřeba paliva jejich vozového parku nemůže být o moc nižší. Pak společnost vyzkoušela nové Volvo FH s I-Save.

 • The assignment

  05/14/2019 Doba čtení 6 min Doba čtení 6 min

  Jízda s nebezpečným nákladem na hornatém jihu Brazílie 

  Horské silnice jižní Brazílie sice mohou být krásné, ale jsou také nebezpečné. Při přepravě vysoce korozivních chemikálií v této oblasti proto řidič Aldinan Cézar Rodrigues spoléhá nejen na své Volvo VM, ale i na vědomosti ze školení o bezpečnosti.

 • Nové Volvo FH s technologií I-Save může snížit náklady na palivo až o sedm procent. V čem spočívá tajemství? V důkladném testování, jedinečném motoru D13TC a řadě aktualizovaných funkcí pro úsporu paliva. Jen jejich kombinací se mohl model FH stát vůbec nejúspornějším nákladním vozidlem společnosti Volvo Trucks v historii.

 • Tech Product

  05/09/2019 Doba čtení 1 min Doba čtení 1 min

  Funkce výstrahy při přiblížení posouvá aktivní bezpečnost na vyšší úroveň 

  Funkce výstrahy při přiblížení se stala součástí nejnovější generace asistenčního systému společnosti Volvo Trucks pro upozornění na kolizi s nouzovou brzdou a posunula jeho přínos v oblasti aktivní bezpečnosti na doposud nejvyšší úroveň.

 • Business story

  01/30/2019

  Průkopnický úspěch 

  V norském vápencovém lomu Brønnøy Kalk se zkouší provoz autonomních nákladních vozidel Volvo FH, která zde na pětikilometrové trase převážejí vytěžený kámen. Jedná se o první autonomní nasazení vozidel společnosti Volvo Trucks v reálném provozu. Cílem je posunout bezpečnost i produktivitu lomu na mnohem vyšší úroveň.

 • Domovské město společnosti Volvo Trucks Göteborg má v oblasti dlouhodobé udržitelnosti velké ambice. V tomto roce si město pořídilo první plně elektrické nákladní vozidlo, čímž učinilo malý, avšak důležitý krok směrem k elektrifikaci dopravy nákladů ve městě. Ale co se dělo ještě předtím, než první nákladní vůz poháněný elektřinou vyjel do ulic Göteborgu?

 • Jakou vzdálenost je možné ujet do okamžiku, kdy je akumulátor nutno dobít? Nejčastější otázky v oblasti elektrických vozidel se týkají jejich dojezdu. Čím delší dojezd, tím lépe. Je to tak?

 • Elektrická vozidla jsou tišší, úspornější a celkově čistší než jejich protějšky s pohonem na fosilní paliva. Přesto však kolem akumulátorů existuje několik otazníků. Jak ekologické a dlouhodobě udržitelné jsou lithium-iontové akumulátory, pokud uvažujeme problematiku celou? O jejich výhodách a nevýhodách hovoří Lars Mårtensson, ředitel oddělení pro životní prostředí a inovace ve společnosti Volvo Trucks.

 • Tempo urbanizace neustává, města po celém světě se rozrůstají a stejným tempem rostou i požadavky na přepravu. Obrovské problémy zároveň působí znečištění vzduchu a dopravní zácpy. Potřeba nalezení čistších a efektivnějších přepravních systémů je zjevná. Otázkou tedy je: Vejdou se nákladní vozidla do měst blízké budoucnosti?

 • Tech Product

  04/12/2018

  Elektromobilita jednoduše 

  O elektrická nákladní vozidla je na trhu velký zájem a lidé se velmi zajímají o nové možnosti technologií spojených s elektrifikací a o jejich praktické využití v oblasti každodenního podnikání. Přechod na elektromobilitu bude znamenat tišší, čistší a do budoucna udržitelnější přepravu nákladu. Posun směrem k nové a do budoucna udržitelnější přepravě je založen na nových úvahách a nových možnostech.

116 matches

1 of 6