Volvo Trucks

Česká republika

×

Záloha, kdy ji potřebujete

PODPŮRNÉ SYSTÉMY PRO ŘIDIČE OD SPOLEČNOSTI VOLVO TRUCKS

Podpůrné systémy pro řidiče od společnosti Volvo Trucks zajistí vám, vašemu vozidlu i ostatním účastníkům silničního provozu nejlepší možnou ochranu.

Brzda pro srovnání soupravy

Brzda pro srovnání soupravy eliminuje riziko zalomení soupravy při jízdě z kopce na kluzkém povrchu za větrných podmínek. Systém využívá krátké brzdové pulzy, jimiž přibrzďuje přívěs a srovnává tak soupravu. Brzdu pro srovnání soupravy můžete aktivovat až do rychlosti 40 km/h. Brzda pro srovnání soupravy je dostupná pro tahače i pro podvozky k dostavbě.

Tempomat pro jízdu z kopce

Jsou vaše cesty tak kopcovité, že musíte ke snížení vaší rychlosti při jízdě z kopce používat brzdový pedál? Tempomat pro jízdu z kopce aktivuje pomocné brzdy, jako je motorová brzda a retardér, aby udržel rychlost nastavenou na tempomatu.

Podpora jízdy v pruhu

Volvo Dynamic Steering s podporou jízdy v pruhu používá kameru ke sledování značení jízdních pruhů a polohy vozidla v jízdním pruhu. Pokud vozidlo neúmyslně přejede značení jízdního pruhu, systém automaticky nasměruje vozidlo zpět do středu jízdního pruhu. Řidič bude rovněž upozorněn vibracemi volantu. 

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat využívá radar, který sleduje vozidla jedoucí před vaším vozidlem. Na základě údajů z radaru ovládá škrticí klapku a všechny dostupné brzdové soustavy a dokáže udržet bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla i v hustém provozu. Funkce stop and go zajistí, že bude fungovat až do úplného zastavení – stačí sešlápnout plynový pedál nebo stisknout tlačítko pro obnovení a můžete znovu pokračovat. Díky tomu je adaptivní tempomat užitečnou funkcí v rušném provozu a dopravních zácpách.

Výstraha vzdálenosti

Pokud jedete rychlostí vyšší než 60 km/h a nepoužíváte adaptivní tempomat, aktivuje se funkce výstrahy vzdálenosti. Když se přiblížíte k vozidlu před sebou, na čelním skle se zobrazí vizuální výstraha. Výstraha vzdálenosti vám dává možnost zpomalit a udržet vzdálenost od vozidla před vámi.

Podpora při změně jízdního pruhu

Systém podpory při změně jízdního pruhu sleduje pomocí radaru, zda se na straně spolujezdce nenachází jiný účastník silničního provozu. Pokud aktivujete směrové světlo a systém zjistí, že změna jízdního pruhu není bezpečná, upozorní vás výstražný bzučák a blikající ikona vedle zrcátka spolujezdce.

Elektronické řízení stability

Elektronické řízení stability (ESC) Volvo snižuje riziko smyku a převrácení. Detekuje-li systém krizovou situaci, okamžitě zasáhne snížením výkonu motoru a samostatným přibrzděním všech kol tahače i přívěsu.

Světlo nouzového brzdění

Pokud prudce sešlápnete brzdu, brzdová světla začnou rychle blikat, aby upozornila řidiče jedoucí za vámi. Takto lze snadno přispět k tomu, aby do vás nikdo zezadu nenarazil.

Varování před srážkou s nouzovým brzděním

V případě rizika srážky promítne systém varování před kolizí na čelní sklo výstražný symbol. A riziko vážných zranění eliminuje také automatická aktivace funkce nouzového brzdění.

K dispozici pro tato nákladní vozidla

CHCETE SE ZA VOLANTEM CÍTIT BEZPEČNĚJI?

Promluvte si se svým obchodním zástupcem Volvo Trucks o vašich bezpečnostních systémech.