Trucks

Podpora, kdy ji potřebujete nejvíce

Systémy podpory pro řidiče Volvo Trucks

Nedílnou součástí bezpečnosti nákladního vozidla je poskytnout vám správnou podporu za volantem. Systémy podpory pro řidiče od Volvo Trucks zajistí vám, vašemu vozidlu i ostatním účastníkům silničního provozu tu nejlepší možnou podporu a ochranu. Při navrhování systémů podpory řidičů je naším cílem, aby se snadno používaly a skutečně pomáhaly. Mnohé z našich systémů podpory řidiče spolu vzájemně spolupracují, aby ještě více posílily bezpečnost.

Podpora předcházení bočním kolizím

Tento systém využívá radarovou technologii k detekci zranitelných účastníků silničního provozu a ostatních vozidel podél stran vašeho nákladního vozidla. Cílem je předcházet nehodám při odbočování a změně jízdního pruhu. Náš systém pokrývá obě strany nákladního vozidla, i když právní požadavky vyžadují pokrytí pouze na straně spolujezdce. Řidič dostane varování, pokud je v monitorované oblasti detekován objekt. Pokud je nákladní vozidlo vybaveno podporou jízdy v pruhu, bude k dispozici také navádění řízení.

Systém varování před čelní srážkou s funkcí nouzového brzdění

Minimalizujte riziko kolize s vozidly před vámi. Systém varování před čelní srážkou s funkcí nouzového brzdění vás upozorní, když se vzdálenost od vozidla jedoucího před vámi sníží a systém identifikuje určité riziko srážky. Pokud nepodniknete okamžitá opatření a systém považuje riziko srážky za bezprostředně hrozící, aktivuje brzdy, aby vaše nákladní vozidlo zastavil.

Podpora jízdy v pruhu

Užívejte si podporu pro stabilní pohyb nákladního vozidla v jízdním pruhu. Podpora jízdy v pruhu využívá přední kameru ke sledování značení jízdních pruhů. Pokud nákladní vozidlo z jízdního pruhu vybočí, systém vás upozorní a poskytne pomoc při řízení, aby navedl vozidlo směrem do středu jízdního pruhu. Systém je aktivní při rychlostech nad 55 km/h a pomáhá vám vyhnout se nehodám spojeným s vybočením nákladního vozidla z jízdního pruhu, především na dálnicích.

Rohová kamera na straně spolujezdce

Odhalte skryté úhly a získejte vynikající výhled na prostor na straně spolujezdce a před nákladním vozidlem. Rohová kamera na straně spolujezdce je umístěna u paty zrcátka spolujezdce. Spouští se automaticky při odbočování a záběr z kamery se promítá na boční displej. Je to vynikající pomoc v rušných ulicích, na zaplněných dálnicích a staveništích.

Brzda pro srovnání soupravy

Brzda pro srovnání soupravy pomáhá zabránit zalomení soupravy při jízdě z kopce na kluzkých klikatých silnicích. Systém využívá krátké brzdové pulzy, jimiž přibrzďuje přívěs a srovnává tak soupravu. Brzdu pro srovnání soupravy můžete aktivovat až do rychlosti 40 km/h. Brzda pro srovnání soupravy je dostupná pro tahače i pro podvozky k dostavbě.

Tempomat pro jízdu z kopce

Jsou vaše trasy kopcovité a chcete se vyhnout přehřátí brzd kol při jízdě z kopce? Tempomat pro jízdu z kopce vám pomůže omezit rychlost vozidla v nastaveném limitu. Využívá přídavnou brzdu spolu s optimalizovanou volbou převodového stupně a kolové brzdy se použijí pouze tehdy, když je to skutečně nutné. V případě potřeby můžete stále použít brzdový pedál k dalšímu snížení rychlosti bez deaktivace tempomatu pro jízdu z kopce. 

Elektronické řízení stability

Elektronické řízení stability (ESC) Volvo snižuje riziko smyku a převrácení. Detekuje-li systém krizovou situaci, okamžitě zasáhne snížením výkonu motoru a nezávislým přibrzděním jednotlivých kol. Systém také brzdí kola přívěsu, čímž zajišťuje stabilitu celé soupravy.

Výstraha pro řidiče

Pokud jste za volantem unavení nebo nepozorní, zvyšuje se riziko nehody. Cílem podpory bdělosti řidiče je předcházet těmto situacím sledováním chování řidiče a polohy nákladního vozidla vzhledem k jízdním pruhům a okrajům vozovky. Pokud systém zaznamená známky ospalosti nebo nepozornosti při řízení, upozorní vás zvukovým signálem a zprávou, která vás vyzve k přestávce. Funkce funguje při rychlostech nad 65 km/h.

Výstraha vzdálenosti

Pokud jedete rychlostí vyšší než 60 km/h bez použití adaptivního tempomatu, funkce výstrahy vzdálenosti je aktivní. Pokud jedete příliš blízko vozidla před vámi, na čelním skle se zobrazí vizuální upozornění. Výstraha vzdálenosti vám dává možnost zpomalit a udržet bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi.

Světlo nouzového brzdění

Nárazy do vozidla před vámi mohou způsobit obrovské škody a být životu nebezpečné. Pokud dupnete na brzdy, funkce nouzového brzdového světla rychle rozbliká brzdová světla a upozorní tak vozidla jedoucí za vámi.

Ochrana proti vyjetí z jízdního pruhu

Zůstaňte ve svém pruhu. Hlídání jízdního pruhu vás upozorní v případě neúmyslného opuštění jízdního pruhu, které by mohlo vést k nehodám. Systém využívá kameru umístěnou na čelním skle a zvukem vás upozorní, pokud přední kolo nákladního vozidla překročí viditelné značení jízdního pruhu. Systém funguje při rychlostech od 60 km/h a vyšších.

Máte nějaké otázky?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám na ně jistě odpoví. Zastavte se v Truck Centru, zavolejte anebo jej pozvěte k sobě.