Trucks

Volvo FE CNG. 

Výkonný a efektivní model se sníženými emisemi. Volvo FE CNG s motorem na zemní plyn je ideální pro svoz odpadu, rozvážku i pro další úkoly, u kterých se klade důraz na nízkou hlučnost a sníženou ekologickou stopu.

Jednoduchý provoz

Volvo FE CNG vypadá jako běžné Volvo FE, ale dodává se s motorem poháněným výhradně stlačeným zemním plynem nebo stlačeným bioplynem. Využívá technologii zapalovacích svíček a produkuje výkon 320 k a točivý moment 1356 Nm. Nákladní vozidlo je vybaveno automatickou převodovkou. Můžete proto očekávat stejnou produktivitu a stejně snadnou ovladatelnost, jaké vám přináší běžné naftové Volvo FE.

Nižší emise

Spalování zemního plynu nebo bioplynu je zcela bez zápachu. Navíc produkuje velmi nízké množství škodlivých částic. Oproti vozidlu se vznětovým motorem jsou při provozu vozidla na bioplyn emise CO₂ o 100 % nižší. Výfukové plyny obsahují tak malé množství částic, že není zapotřebí žádná jiná dodatečná úprava výfukových plynů než třícestný katalyzátor.

Spolehlivé řešení

Motor využívá technologii zapalovacích svíček a k řízení emisí vyžaduje pouze třícestný katalyzátor. Bez SCR, EGR a AdBlue. U plynových nádrží můžete vybírat z konfigurace 2 × 4 nebo 2 × 3, nádrže jsou namontované na obou stranách podvozku. Dojezd je až 400 km u lehké rozvážkové přepravy a až 250 km při svozu odpadu.

Z mnoha měst po celém světě se totiž ozývají hlasy volající po alternativě k nákladním vozidlům se vznětovým pohonem. Obnovitelná paliva jsou často požadavkem pro zisk zakázek, především pokud se jedná o odpadové hospodářství. Díky Volvu FE CNG můžeme společnostem, které provozují komunální služby, nabídnout mnohem ekologičtější vozidlo.

Dodává se s kabinou pro snadné nastupování

Spojuje nízkoemisní hnací ústrojí a kabinu pro snadný nástup, která zvyšuje bezpečnost ve městě a usnadňuje řidiči práci.

Máte nějaké otázky?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám odpoví na všechny dotazy. Zastavte se v Truck Centru, zavolejte anebo jej pozvěte k sobě.