Trucks

OHLEDUPLNOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ – JEDNA Z NAŠICH HLAVNÍCH ZÁSAD

Dalo by se říci, že jsme průkopníky. Ohleduplnost k životnímu prostředí je jeden z pilířů naší filozofie už od 70. let. Od té doby se nám u nových nákladních vozidel podařilo snížit tvorbu zplodin o 90 % a omezit spotřebu paliva a dopad na životní prostředí o 40 %. Věříme v udržitelnou budoucnost přepravního průmyslu. Naše vozidla, služby a výrobní postupy budou i nadále v této oblasti razit cestu vpřed.

Nákladní vozidla a služby

Naším cílem je konstruovat vozidla a poskytovat služby s menším dopadem na životní prostředí. A opravdu se nám na tomto poli daří – ať už se jedná o snižování spotřeby paliva, nebo o objevování alternativních paliv.

Úspornost
Spotřeba paliva se od roku 1970 snížila o 40 %. My ale víme, že můžeme dosáhnout ještě lepších hodnot. Proto jsme se rozhodli, že spotřebu paliva snížíme ještě více.

Hospodárný provoz
Naše nákladní vozidla se vyznačují dobrou hospodárností provozu. A s našimi systémy správy paliva a školeními pro řidiče můžete všechny jejich vlastnosti využít naplno.

Alternativní paliva
Byli jsme první výrobcem nákladních vozidel, který rozsáhle testoval palivo bio-DME a představil vznětový motor poháněný metanovým plynem.

Emise nákladních vozidel
U našich motorů Euro 6 se emise pevných částic snížily na polovinu a emise oxidů dusíku poklesly dokonce o téměř 80 %. Naše nákladní vozidla s pohonem na LNG navíc produkují výrazně méně emisí.

Materiály a recyklace
Přibližně třetina materiálů použitých na výrobu nových vozidel Volvo Trucks je recyklovaná. A na konci životnosti lze recyklovat až 90 % vozidla.

Více informací o našich udržitelných nákladních vozidlech a službách

Naše postupy

Pracujeme na tom, aby byl náš výrobní proces zcela udržitelný. Naše závody v belgickému Gentu a ve švédském Tuve jsou první klimaticky neutrální továrny na výrobu nákladních vozidel na světě. Naše lakovna ve švédském městě Umeå má nejnižší emise rozpouštědel v celém odvětví. A stále větší počet našich prodejen přechází na provoz, který je z hlediska CO2 neutrální. Tím však nekončíme. Tento přístup k práci se totiž rozšiřuje čím dál tím více a pokrývá co nejvíce výrobních postupů, továren, prodejen či přepravních úkonů.

Více informací o našem trvale udržitelném provozu 

Snižte svůj dopad na životní prostředí

Životní prostředí je něco, co byste měli při výběru vozidla a správě vozového parku dozajista zohlednit. Obchodní zástupce Volvo Trucks vám s tím ochotně pomůže.