Trucks

×

Nejnovější tiskové zprávy

104 matches

1 of 6

 • Představte si nákladní vozidlo, které vypouští pouze vodní páru, ve vozidle si samo vyrábí vlastní elektřinu a má dojezd až 1 000 km. S palivovými články poháněnými vodíkem je to možné a společnost Volvo Trucks začala testovat vozidla využívající tuto novou technologii.

 • Společnost Volvo Trucks zavádí řadu nových funkcí, které zvyšují bezpečnost a jízdní vlastnosti a podporují přesné ovládání vozidla na úzkých cestách i na hrbolatých nebo kluzkých vozovkách, například na staveništích.

 • Společnost Volvo Trucks nyní zavádí nový bezpečnostní systém, který detekuje ostatní účastníky silničního provozu vjíždějící do mrtvého úhlu na obou stranách vozidla.

 • Jako první výrobce nákladních vozidel na světě, který tak učinil, nyní Volvo zavádí do svých nákladních vozidel bezfosilní ocel. Ocel vyrábí švédská ocelářská společnost SSAB a jako první ji využijí těžká elektrická nákladní vozidla Volvo.

 • V několika nezávislých testech provedených německými truck magazíny se model Volvo FH s I-Save stal vítězem v celkové ekonomice provozu s pohledu na kombinaci spotřebované nafty a AdBlue, i když testovacímu nákladnímu vozidlu chyběly nejmodernější Volvo vylepšení zaměřená na úspornost paliva.

 • Volvo Trucks otevírá svůj úplně první závod na montáž a výrobu baterií. Závod se nachází v belgickém Gentu a bude dodávat baterie připravené k instalaci pro plně elektrická těžká nákladní vozidla Volvo Trucks.

 • Společnosti Volvo Trucks a Deutsche Post DHL Group podepsaly dohodu o spolupráci s cílem urychlit přechod na vozidla s nulovými emisemi výfukových plynů. DHL hodlá zintenzivnit svůj přechod na těžká elektrická nákladní vozidla nasazením celkem 44 nových elektrických nákladních vozidel Volvo na trasy po Evropě.

 • Inteligentní a automatizovaná převodovka I-Shift společnosti Volvo Trucks je nyní rychlejší než kdy dříve. Rychlejší odezva poskytuje lepší jízdní vlastnosti a plynulost jízdy jak dieselových, tak elektrických nákladních vozidel těžké řady.

 • Když se spojí šlechetná myšlenka, dobrý projekt a šikovní lidé, mohou vzniknout úžasné věci. A přesně to se stalo v hodonínské základní škole U Červených domků. V polovině března tam zástupci společnosti Volvo Trucks Česká republika předali vedení školy za účasti starosty města Hodonína Libora Střechy dvě velkoprostorové televize a deset laptopů pro zlepšení výuky tamních dětí. Byla to již druhá část dodávky audiovizuální a výpočetní techniky v rámci charitativního projektu společnost AB Volvo. Ale vezměme to pěkně popořádku…

 • Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne.

 • Společnost Volvo Trucks v Severní Americe získala objednávku na 110 nákladních vozidel Volvo VNR Electric od globální logistické společnosti Maersk. Dohoda navyšuje původní objednávku čítající 16 vozidel stejného modelu a představuje tak dosud největší uzavřený obchod elektrických nákladních vozidel Volvo.

 • Do konceptu I-Save společnosti Volvo Trucks se přidávají nová vylepšení, která jsou navržena tak, aby snížila spotřebu paliva a zároveň výrazně snížila emise CO2 a zlepšila jízdní vlastnosti pro pohodlnější jízdu. I-Save pokrývá optimalizace technologie motoru, řídicího softwaru a opatření ke snížení odporu vzduchu, to vše za účelem dosažení jediného – maximálního zvýšení energetické účinnosti.

 • Nové statistiky ukazují, že společnost Volvo Trucks byla v roce 2021 lídrem na trhu těžkých plně elektrických nákladních vozidel v Evropě s tržním podílem 42 %. V roce 2021 společnost přijala objednávky, včetně závazných budoucích objednávek, na více než 1 100 elektrických nákladních vozidel po celém světě.

 • Unicon, největší výrobce a dodavatel transportbetonu v Dánsku, má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku na elektrická nákladní vozidla, která budou jezdit po dánských silnicích. Volvo FM Electric v počtu 11 kusů bude dodáno koncem letošního roku. Společnosti Unicon a Volvo Trucks se dohodly na dlouhodobé spolupráci, jejímž cílem je vyvinout a implementovat kompletní elektrická řešení nákladních vozidel a nástaveb pro betonářský průmysl.

 • Koncem ledna odstartovala mezinárodní soutěž technických pracovníků Volvo VISTA 2022. VISTA (Volvo International Service Training Award) je mezinárodní soutěž otevřená všem profesionálům na trhu služeb v rámci globální servisní sítě Volvo Trucks a Volvo Buses. V současnosti se jedná o největší světovou soutěž pro pracovníky na trhu služeb.

 • Volvo Trucks uvádí na trh nový, patentovaný bezpečnostní prvek pro elektrická nákladní vozidla – Active Grip Control. Nová technologie výrazně zlepšuje stabilitu, rozjezd a brzdění na kluzkém povrchu.

 • V Německu byl proveden první nezávislý test energetické účinnosti s plně naloženým elektrickým nákladním vozidlem Volvo Electric těžké řady. Elektrické nákladní vozidlo překročilo svůj oficiálně uváděný dojezd a spotřeboval o 50 % méně energie než jeho dieselový protějšek.

 • Volvo FH s technologií I-Save a modely poháněné zkapalněným zemním plynem plynem, Volvo FH LNG a Volvo FM LNG jsou přesvědčivé v důležitých kategoriích pro udržitelnou dopravu. V kategoriích „nákladní vozidla“ a „nákladní vozidla s pohonem na plyn“ získala Evropskou cenu za dopravu a udržitelnost 2022 (European Transport Award for Sustainability), kterou koncem listopadu letošního roku v Mnichově udělili zástupci novin pro nákladní dopravu „transport“.

 • Společnost Volvo Trucks obdržela objednávku na dalších 25 těžkých elektrických nákladních vozidel od DFDS, největší severoevropské přepravní a logistické společnosti. Nová vozidla jsou dalšími, která navýší rekordní objednávku 100 elektrických nákladních vozidel Volvo FM. Ta byla již vyrobena v říjnu, což představuje celkové množství 125 elektrických nákladních vozidel pro DFDS.

 • Mnozí z nás to zažili – baterie v mobilním telefonu se vybíjí mnohem rychleji, když nastanou opravdové zimy. Aby se Volvo Trucks vyhnulo stejnému osudu, otestovalo svá elektrická nákladní vozidla v extrémně chladném počasí blízko polárního kruhu. Výsledek? Funkce Ready to Run zafungovala výborně, i když byla teplota hluboko pod nulou.

104 matches

1 of 6