Trucks

Nejnovější tiskové zprávy

152 matches

1 of 8

 • Nové Volvo FH16 je nejvýkonnějším nákladním vozidlem v Evropě, které je však zároveň velmi úsporné - a navíc může jezdit na 100% obnovitelná paliva. Testy v provozu potvrdily, že zcela nový motor ve vozidle FH16 dosahuje o 5 % lepší spotřeby paliva a nižších emisí a zároveň o 7 % vyššího točivého momentu - což je kombinace, která zvyšuje účinnost a produktivitu při plnění i těch nejnáročnějších přepravních úkolů.

 • Společnost Volvo Trucks vyvíjí nákladní vozidla s tradičními spalovacími motory s využítím vodíku. Silniční testy s nákladními vozidly využívajícími vodík ve spalovacích motorech začnou v roce 2026 a jejich prodej bude zahájen na konci tohoto desetiletí. Nákladní vozidla poháněná zeleným vodíkem představují významný krok k tomu, aby společnost Volvo dosáhla svého cíle nulových emisí a podpořila zákazníky při dosahování jejich cílů v oblasti dekarbonizace.

 • Celá řada nových modelů nákladních vozidel Volvo je nyní přizpůsobena na 100% bionaftu, což nabízí další možnost obnovitelné volby paliva pro zákazníky, kteří chtějí okamžitě snížit své emise CO2.

 • Společnost Volvo Trucks získala objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel od logistické společnost DFDS. Tímto nákupem DFDS přebrala od Volvo Trucks již 225 elektrických nákladních vozidel a disponuje největším vozovým parkem e-trucků v Evropě.

 • Volvo FM Low Entry je první, výhradně elektrické nákladní vozidlo, optimalizované pro čistší, bezpečnější a efektivnější městskou přepravu s nízkou kabinou pro snadné nastupování a vystupování.

 • Společnost Volvo Trucks představuje nový motor pro své ikonické nákladní vozidlo Volvo FH16. Nový 17litrový motor s výkonem až 780 koní a točivým momentem 3800 Nm si hravě poradí i s těmi nejnáročnějšími přepravními úkoly a zároveň se vyznačuje mimořádně nízkou spotřebou paliva a dlouhou životností. Tento nový motor je certifikován pro provoz na biopaliva.

 • Ikonická řada nákladních vozidel Volvo FH se rozšiřuje o nový model - Volvo FH Aero. Díky aerodynamickému designu a inovativním prvkům nabízí Volvo FH Aero energetickou účinnost na nové úrovni, a to ve čtyřech variantách, včetně verze na biopalivo a oceněné elektrické verze.

 • Společnost Volvo Trucks získala prestižní ocenění v oboru za svůj model Volvo FH Electric. Je to vůbec poprvé, co toto ocenění získalo elektrické nákladní vozidlo.

 • S dojezdem až 450 km, o 50 procent kratší dobou nabíjení (elektrická verze) a novými prvky aktivní bezpečnosti jsou modernizovaná středně těžká nákladní vozidla Volvo navržená pro městské prostředí – umožňuje bezpečnou městskou přepravu a logistiku.

 • Společnost Volvo Trucks nyní nabízí své středně těžké nákladní vozidlo Volvo FL s výkonnějším motorem o výkonu 320 koní, což vozidlu umožňuje zvládnout ještě náročnější úkoly.

 • Ve Švédsku se otevírá nová národní síť veřejných rychlonabíjecích stanic pro těžká elektrická nákladní vozidla. Dobíjecí síť je napájena energií z obnovitelných zdrojů. Nová služba od společnosti Volvo Trucks nabízí dopravcům jednodušší vyhledání a přístup k dobíjecím stanicím.

 • Společnost Volvo Trucks navyšuje objem elektrických nákladních vozidel a zahajuje sériovou výrobu těžkých bateriových elektrických nákladních vozidel v belgickém Gentu. To znamená, že elektrická nákladní vozidla Volvo se nyní vyrábějí ve čtyřech továrnách – třech v Evropě a jedné v USA.

 • Je čas slavit! Dnes je tomu 30 let, co společnost Volvo Trucks představila model Volvo FH, nejprodávanější nákladní vozidlo společnosti v historii. Vlajková loď značky Volvo Trucks se od samého počátku vyznačovala výrazným designem exteriéru a interiéru, vynikajícím komfortem pro řidiče a technicky vyspělými řešeními v oblasti výkonu a bezpečnosti.

 • Společnost Volvo Trucks předala elektrické nákladní vozidlo pro těžkou přepravu dopravci Mattsson Åkeri ve švédském Göteborgu. Vozidlo uveze náklad o celkové hmotnosti 74 tun.

 • Společnost Volvo Trucks nyní představuje nové, výkonnější baterie pro svá středně těžká elektrická nákladní vozidla, která jsou schopna dosáhnout dojezdu až 450 km a tím umožní elektrifikovat ještě více úkolů městské přepravy.

 • S cílem zvýšit bezpečnost cyklistů a chodců a také usnadnit řidičům práci, zavádí Volvo Trucks řadu nových a inovovaných bezpečnostních prvků pro svá vozidla.

 • Společnost Volvo Trucks podepsala prohlášení o záměru prodat 1 000 elektrických nákladních vozidel do roku 2030 společnosti Holcim, jednomu z největších světových poskytovatelů stavebních řešení. Dohoda je dosud největší komerční objednávkou elektrických nákladních vozidel Volvo a prvních 130 nákladních vozidel bude dodáno v letech 2023 a 2024.

 • ZASTAV, ROZHLÉDNI SE A ZAMÁVEJ! Je to jednoduchá zpráva, která však může zachránit životy. A je to také téma nového videoklipu společnosti Volvo Trucks, které bylo spuštěno během Globálního týdne bezpečnosti silničního provozu OSN 2023. Cílem je oslovit školáky na celém světě a vštípit jim důležitost bezpečného chování a také zvýšit povědomí o těžkých vozidlech v provozu.

 • Volvo Trucks vede po prvním čtvrtletí roku 2023 na trhu těžkých elektrických nákladních vozidel, a to jak v Evropě, tak v Severní Americe. Celkem švédský výrobce nákladních vozidel prodal téměř 5 000 elektrických nákladních vozidel ve zhruba 40 zemích. Nyní je jeho řada elektrických produktů k dispozici na nových trzích v Asii, Latinské Americe a Africe.

 • Nákladní vozidla s palivovými články na vodíkový pohon emitující pouze vodní páru budou důležitou součástí produktového portfolia společnosti Volvo Trucks. Vozidla nyní prošla důležitým milníkem – konkrétně byla testována na veřejných komunikacích.

152 matches

1 of 8