Volvo Trucks

Česká republika

×

Nejnovější tiskové zprávy

99 matches

1 of 5

 • Volvo Trucks otevírá svůj úplně první závod na montáž a výrobu baterií. Závod se nachází v belgickém Gentu a bude dodávat baterie připravené k instalaci pro plně elektrická těžká nákladní vozidla Volvo Trucks.

 • Společnosti Volvo Trucks a Deutsche Post DHL Group podepsaly dohodu o spolupráci s cílem urychlit přechod na vozidla s nulovými emisemi výfukových plynů. DHL hodlá zintenzivnit svůj přechod na těžká elektrická nákladní vozidla nasazením celkem 44 nových elektrických nákladních vozidel Volvo na trasy po Evropě.

 • Inteligentní a automatizovaná převodovka I-Shift společnosti Volvo Trucks je nyní rychlejší než kdy dříve. Rychlejší odezva poskytuje lepší jízdní vlastnosti a plynulost jízdy jak dieselových, tak elektrických nákladních vozidel těžké řady.

 • Když se spojí šlechetná myšlenka, dobrý projekt a šikovní lidé, mohou vzniknout úžasné věci. A přesně to se stalo v hodonínské základní škole U Červených domků. V polovině března tam zástupci společnosti Volvo Trucks Česká republika předali vedení školy za účasti starosty města Hodonína Libora Střechy dvě velkoprostorové televize a deset laptopů pro zlepšení výuky tamních dětí. Byla to již druhá část dodávky audiovizuální a výpočetní techniky v rámci charitativního projektu společnost AB Volvo. Ale vezměme to pěkně popořádku…

 • Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne.

 • Společnost Volvo Trucks v Severní Americe získala objednávku na 110 nákladních vozidel Volvo VNR Electric od globální logistické společnosti Maersk. Dohoda navyšuje původní objednávku čítající 16 vozidel stejného modelu a představuje tak dosud největší uzavřený obchod elektrických nákladních vozidel Volvo.

 • Do konceptu I-Save společnosti Volvo Trucks se přidávají nová vylepšení, která jsou navržena tak, aby snížila spotřebu paliva a zároveň výrazně snížila emise CO2 a zlepšila jízdní vlastnosti pro pohodlnější jízdu. I-Save pokrývá optimalizace technologie motoru, řídicího softwaru a opatření ke snížení odporu vzduchu, to vše za účelem dosažení jediného – maximálního zvýšení energetické účinnosti.

 • Nové statistiky ukazují, že společnost Volvo Trucks byla v roce 2021 lídrem na trhu těžkých plně elektrických nákladních vozidel v Evropě s tržním podílem 42 %. V roce 2021 společnost přijala objednávky, včetně závazných budoucích objednávek, na více než 1 100 elektrických nákladních vozidel po celém světě.

 • Unicon, největší výrobce a dodavatel transportbetonu v Dánsku, má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku na elektrická nákladní vozidla, která budou jezdit po dánských silnicích. Volvo FM Electric v počtu 11 kusů bude dodáno koncem letošního roku. Společnosti Unicon a Volvo Trucks se dohodly na dlouhodobé spolupráci, jejímž cílem je vyvinout a implementovat kompletní elektrická řešení nákladních vozidel a nástaveb pro betonářský průmysl.

 • Koncem ledna odstartovala mezinárodní soutěž technických pracovníků Volvo VISTA 2022. VISTA (Volvo International Service Training Award) je mezinárodní soutěž otevřená všem profesionálům na trhu služeb v rámci globální servisní sítě Volvo Trucks a Volvo Buses. V současnosti se jedná o největší světovou soutěž pro pracovníky na trhu služeb.

 • Volvo Trucks uvádí na trh nový, patentovaný bezpečnostní prvek pro elektrická nákladní vozidla – Active Grip Control. Nová technologie výrazně zlepšuje stabilitu, rozjezd a brzdění na kluzkém povrchu.

 • V Německu byl proveden první nezávislý test energetické účinnosti s plně naloženým elektrickým nákladním vozidlem Volvo Electric těžké řady. Elektrické nákladní vozidlo překročilo svůj oficiálně uváděný dojezd a spotřeboval o 50 % méně energie než jeho dieselový protějšek.

 • Volvo FH s technologií I-Save a modely poháněné zkapalněným zemním plynem plynem, Volvo FH LNG a Volvo FM LNG jsou přesvědčivé v důležitých kategoriích pro udržitelnou dopravu. V kategoriích „nákladní vozidla“ a „nákladní vozidla s pohonem na plyn“ získala Evropskou cenu za dopravu a udržitelnost 2022 (European Transport Award for Sustainability), kterou koncem listopadu letošního roku v Mnichově udělili zástupci novin pro nákladní dopravu „transport“.

 • Společnost Volvo Trucks obdržela objednávku na dalších 25 těžkých elektrických nákladních vozidel od DFDS, největší severoevropské přepravní a logistické společnosti. Nová vozidla jsou dalšími, která navýší rekordní objednávku 100 elektrických nákladních vozidel Volvo FM. Ta byla již vyrobena v říjnu, což představuje celkové množství 125 elektrických nákladních vozidel pro DFDS.

 • Mnozí z nás to zažili – baterie v mobilním telefonu se vybíjí mnohem rychleji, když nastanou opravdové zimy. Aby se Volvo Trucks vyhnulo stejnému osudu, otestovalo svá elektrická nákladní vozidla v extrémně chladném počasí blízko polárního kruhu. Výsledek? Funkce Ready to Run zafungovala výborně, i když byla teplota hluboko pod nulou.

 • Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které spolehlivě poskytují jak snížení spotřeby paliva tak zároveň zlepšují jízdní vlastnosti.

 • Společnost Volvo Trucks obdržela od společnosti DFDS, největší přepravní a logistické společnosti v severní Evropě, objednávku na 100 nákladních elektrických vozidel FM. Dohoda je dosud největší komerční zakázkou na elektrická nákladní vozidla Volvo a jednou z největších v historii těžkých elektrických nákladních vozidel na světě.

 • Společnost Volvo Trucks řeší naléhavost urychlení přechodu na elektrickou přepravu uspořádáním celosvětové online konference. Cílem je ukázat, jak začít s elektrifikací a inspirovat tak a přesvědčit dopravní společnosti, že je Volvo Trucks připraveno jim pomoci a nabídnout jim kompletní portfolio služeb od A-Z.

 • Nákladní vozidlo poháněné bateriovými články Volvo FL 42 R Electric zajistí přepravu mezi sklady DHL ve Středočeském kraji. Vozidlo tak zajistí tišší a čistější provoz a ročně sníží emise CO2 až o 5 tun ročně.

 • Společnost Volvo Trucks je se svými nedávno představenými vozidly Volvo FH, FM a FMX Electric plně připravena katalyzovat rychlý přechod k udržitelnější přepravě a zásadní rozmach elektrifikace těžké nákladní přepravy. Díky průlomové technologii založené na sdílených platformách jsou vhodné pro širokou škálu úkolů při přepravě, což umožňuje mnoha dopravním společnostem snadněji se vydat na vlastní elektrifikovanou cestu.

99 matches

1 of 5