Trucks

Vypočítejte si, jaký má provoz nákladního vozu dopad na životní prostředí.

Ohleduplnost k životnímu prostředí je jednou z našich klíčových hodnot a my vám chceme poskytnout komplexní představu o vašem dopadu na životní prostředí a tím vám umožnit správně se rozhodnout. Představujeme vám všechny údaje týkající se dopadu celého životního cyklu na životní prostředí. Je to zároveň způsob, jak přijímáme odpovědnost.

Proč bych si měl spočítat dopad na životní prostředí?


Pokud hledáte udržitelnou přepravu, asi víte, že celkový dopad nákladních vozidel na životní prostředí nezahrnuje pouze emise CO2, které vznikají při jejich užívání. Je třeba započítat vše od získávání surovin a dalších zdrojů používaných při výrobě až po emise z recyklace.


Použijte kalkulačku, až budete plánovat budoucí vozový park. Získáte ucelený přehled o tom, jak mohou různé možnosti změnit váš dopad na životní prostředí, a snadno si porovnáte dostupné alternativy. Podívejte se, jak si na základě počtu najetých kilometrů a energetického mixu povede ve vašem provozu elektrické nákladní vozidlo Volvo v porovnání s plynovým nebo naftovým pohonem. Pokud vašim zákazníkům záleží na udržitelnosti, může kalkulačka jednoznačně ukázat, jak vaše nákladní vozidla v přepravním řetězci minimalizují dopad na životní prostředí. A můžete tak získat více zakázek.

Dopad je analyzován ve třech oblastech

Výroba

Tento výpočet zahrnuje celou výrobu, a to i těžbu surovin, dopravu materiálů a dílů a také montáž.

Provoz

Tato část zahrnuje dopad provozu nákladního vozidla na životní prostředí po celou dobu jeho životnosti včetně procesu výroby paliva, spotřeby paliva a servisu.

Likvidace

Ve výpočtech jsou zahrnuty emise z recyklace, odpadu a snížení dopadu díky recyklaci

Společnost Volvo Trucks je hrdá na to, že můžeme tvrdit, že máme údaje o dopadu na životní prostředí celého životním cyklu našich vozidel. Tak můžeme převzít zodpovědnost.

Jak provádíme naše výpočty

Účelem kalkulačky je spočítat emise CO2, které produkuje vaše nákladní vozidlo. Výpočty vycházejí z rozsáhlého výzkumu a testování nákladních vozů. Jsou založeny na systému pro hodnocení životního cyklu produktů. Výpočty zahrnují proces výroby materiálů od získávání surovin po zpracování dílů v továrnách dodavatelů a ve vlastních továrnách v Evropě.

Zohledněna je také recyklace materiálu, přeprava zboží mezi jednotlivými závody, výroba paliva a emise uvolňované výfukem. Ve fázi likvidace je důraz kladen na to, aby nebyly vyráběny nové kovy pro další výrobky.

Máte nějaké otázky?

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám na ně jistě odpoví. Zastavte se v Truck Centru, zavolejte anebo jej pozvěte k sobě.