Trucks

BEZPEČNOST – NÁM KOLUJE V ŽILÁCH

Jsme jedničkou v oblasti bezpečnosti dopravy. Naším cílem je zajistit, aby žádné z nákladních vozidel nepotkala nehoda. V roce 1969 jsme založili oddělení pro výzkum nehod a od té doby se v otázce bezpečnosti pohybujeme na samém čele. Přinášíme průlomové inovace, které dokážou předejít nehodám a omezit četnost i závažnost zranění. Nejen pro řidiče. Pro každého.

Novinky v bezpečnosti 

Naši vývojáři vyvinuli na nových vozidlech Volvo takové prvky, které chrání životy a zdraví nejen řidičů, ale všech účastníků silničního provozu a přispěly tak ke zvýšení bezpečnosti na silnicích.

Rozpoznávání dopravních značek

Kamera detekuje a čte mnoho dopravních značek jakými jsou: rychlostní limity od 10–100 km/h, zákazy předjíždění nákladních vozidel a začátek a konec dálnice. Pro řidiče slouží jako informativní systém, který napomáhá ke zvýšení bezpečnosti, snížení nehodovosti a počtu přestupků.

Adaptivní dálková světla

Nabízí vynikající viditelnost, a přitom berou ohled i na ostatní účastníky silničního provozu. Tato světla máte k dispozici ve chvílích, kdy je nejvíc potřebujete. Zabraňují oslnění ostatních účastníků silničního provozu, především protijedoucích vozidel. Adaptivní LED světla mají čtyři sekce po dvanácti „LEDkách“, které se vypínají a zapínají dle provozu protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi.

Adaptivní tempomat STOP & GO

Tento systém udržuje nastavenou vzdálenost za jedoucími vozidly a zároveň dokáže zastavit za stojícím vozidlem. Pro opětovné rozjetí je třeba stihnout tlačítko na volantu nebo sešlápnout plynový pedál. Tento bezpečnostní prvek má tak řidič plně pod kontrolou a vždy závisí na jeho rozhodnutí.

Tempomat pro jízdu z kopce

Velmi dobrý pomocník pro jízdu z kopce s plně naloženou soupravou, který brání překročení nastavené rychlosti vozidla. Snižuje riziko přehřátí brzd a zároveň umožňuje řidiči použití provozních brzd, aniž by deaktivoval brzdný systém. Jedná se o kombinaci pomocných a provozních brzd.

Zachraňujeme životy více než 50 let

Přibližně polovině všech úmrtí při nehodách nákladních automobilů lze předejít použitím bezpečnostního pásu. Je zásadní, aby každá nová generace řidičů chápala, jak důležitý tento vynález je. Protože zachraňovat životy pro nás znamená více než cokoli jiného.

Aktivováním nočního režimu může řidič okamžitě vypnout veškeré nedůležité osvětlení palubní desky pomocí jediného tlačítka. Řidič má díky tomu v zorném poli méně zdrojů oslnění a rušivých odlesků na čelním skle a ve zpětných zrcátkách. Tuto funkci nejvíce ocení řidiči dálkové přepravy, a to jak při jízdě v noci, tak při couvání a manévrování ve špatném počasí či v členitém prostředí, například při připojování nebo odpojování přívěsu.

Prevence nehod

Naše prvky aktivní bezpečnosti slouží k předcházení chybám, protože právě ty způsobují přibližně 90 % všech dopravních nehod. Snažíme se tedy, aby řidiči měli větší přehled. Aby měli pohodlí a mohli se soustředit. Naše vozidla vybavujeme systémy a technologiemi, které posouvají bezpečnost na zcela novou úroveň.

Omezení výskytu a závažnosti zranění

Nehody se bohužel stávají – proto se naše pasivní bezpečnostní prvky zaměřují na minimalizaci nebezpečí zranění. Snažíme se o výrobu vozidel, která poskytnou co nejlepší ochranu jak řidiči, tak i cestujícím a ostatním účastníkům silničního provozu.

Projekty a kampaně zaměřené na bezpečnost

Zastav, rozhlédni se a zamávej

Zastav, rozhlédni se a zamávej

Učíme děti

Kampaň, která ukazuje, jak je důležité vidět a být viděn.

Kampaň, která ukazuje, jak je důležité

Poznejte bezpečnost na vlastní kůži

V jakémkoli z našich Volvo Truck Center vám rádi ukážeme všechny mimořádné funkce našich vozidel a odpovíme vám na veškeré dotazy týkající se bezpečnosti.