Volvo Trucks

Česká republika

×

Nejdokonalejší a nejúspornější nákladní vozidlo Volvo pro dálkovou přepravu všech dob

VOLVO FH S TECHNOLOGIÍ I-SAVE

Volvo FH se systémem I-Save je ideálním řešením pro snížení spotřeby paliva při dálkové přepravě – s vynikajícími jízdními vlastnostmi. Čím delší trasy jezdíte, tím větší úspory z provozu dosáhnete.

Nové Volvo FH se systémem I-Save kombinuje naše motory D13TC s balíčkem pro úsporu paliva*. Může snížit vaše náklady na palivo až o 10 %**. Kromě toho vám systém I-Save umožňuje delší jízdu na nižší otáčky a vyšší rychlostní stupeň, což přispívá k plynulejší a tišší jízdě. Můžete se také těšit na rychlejší odezvu hnacího ústrojí pokud jde o točivý moment. Je to skvělá jízda.

Zvýšení produktivity

Motor D13TC poskytuje o 300 Nm vyšší točivý moment při nízkých otáčkách. K udržení stabilní rychlosti v dálničním provozu bude zapotřebí menší akcelerace a méně paliva. Tento motor umožňuje díky kombinaci se systémem I-See zdolávat kopce a stoupání na vyšší rychlostní stupeň. Šetří tak palivo bez ztráty rychlosti a umožňuje plynulejší jízdu. Přidaný točivý moment také zvyšuje průměrnou rychlost, což oceníte hlavně v kopcích.

Motor D13TC, to je vyšší účinnost a větší točivý moment

Motor D13TC je náš nejúspornější motor všech dob. Je k dispozici ve výkonových verzích 460 a 500 k a má písty s patentovaným zvlněným dnem, které zlepšují spalování a snižují spotřebu paliva. Díky technologii Turbo Compound motor D13TC plně využívá dostupnou energii v každé fázi a přináší zvýšenou účinnost v celém rozsahu otáček s nejlepším výsledkem v rozmezí 900–1 400 ot./min.

* Balíček pro úsporu paliva zahrnuje systémy I-See s mapovými podklady, I-Shift se softwarem optimalizovaným pro dálkovou přepravu, I-Cruise s I-Roll, palivově efektivní zadní nápravy, omezení doby volnoběhu a servočerpadlo s proměnlivým zdvihovým objemem.

** D13TC Euro 6 step D s balíčkem pro úsporu paliva (I-Save) vs. D13 eSCR Euro 6 step D. Skutečná spotřeba paliva se bude lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je použití tempomatu, skutečná topografie, řidičské zkušenosti a počasí.

K DISPOZICI PRO TATO NÁKLADNÍ VOZIDLA

Získejte ze svého paliva maximum

Váš obchodní zástupce Volvo Trucks vám pomůže dostat z každé kapky maximum.