Trucks

Více kontroly, méně námahy

VOLVO DYNAMIC STEERING

Máte zájem o dokonalou stabilitu a ovladatelnost při všech rychlostech a zároveň byste si rádi ušetřili námahu svých svalů? Nebo chcete asistenta, který vám pomůže zabránit smyku nebo nechtěné změně jízdního pruhu? Podívejte se podrobněji na Volvo Dynamic Steering. Tohle všechno dostanete, a k tomu ještě vaše osobní nastavení. A nabízí dokonce i dálkové ovládání řízení.

Jak funguje?

Volvo Dynamic Steering je kombinací běžného hydraulického posilovače řízení a elektromotoru napojeného na řídicí ústrojí. Systém zpracovává signály z několika senzorů a dokáže na základě těchto dat určit, kam vozidlo jede a jaký je řidičův úmysl. Motor je řízen 2000krát za sekundu a koriguje nežádoucí pohyby při řízení a v případě potřeby přidává točivý moment.

Stabilní a bez námahy

Ve vysokých rychlostech zajišťuje Volvo Dynamic Steering stabilitu jízdy i směru. A v nízkých rychlostech, bez ohledu na hmotnost nákladu, přispívá k přesnému manévrování tím, že zvýší účinek posilovače řízení. Dokonce odstraní i námahu při couvání s plně naloženým vozidlem a automaticky vrátí volant do přímého směru. Můžete couvat dále než 100 metrů, aniž byste vybočili ze směru.

Vynikající směrová stabilita

Korekce směru po brzdění na nerovném povrchu? Tak to je minulost. Rázy v řízení po přejetí výmolů, kolejí nebo značení? Téměř nepostřehnutelné. Volvo Dynamic Steering dokáže kromě toho eliminovat i vliv silného bočního větru. Volant tedy už nemusíte držet silou – vozidlo změní směr, jen když budete chtít.

Způsob, který se vám líbí

Osobní nastavení vám dává možnost vlastní volby. Sami si tak můžete nastavit odpor volantu podle aktuálních jízdních podmínek a individuálních potřeb. Můžete si vybrat z předdefinovaného nastavení, nebo si vytvořit vlastní nastavení. A výsledek? Řízení tak bude mít přesně takové vlastnosti, jaké chcete, aby mělo.

Eliminace smyku

Dynamické řízení Volvo s podporou stability minimalizuje nebezpečí smyku. V případě, že systém rozpozná smyk, okamžitě provede mírný zásah do řízení. Snáze tak zatočíte opačným směrem a stabilizujete vozidlo, a to mnohdy ještě dříve, než si vůbec uvědomíte, že vám nějaké nebezpečí hrozilo.

Zůstaňte ve svém pruhu

Volvo Dynamic Steering s podporou jízdy v pruhu vám pomůže zůstat ve vašem jízdním pruhu. Pokud systém zjistí, že se vaše nákladní vozidlo blíží k označení pruhu, aktivně vám pomůže vrátit se zpět do středu pruhu. Činnosti tohoto systému si všimnete jen stěží, ale posouvá bezpečnost na novou úroveň.

Ovládání na dálku

Díky dynamickému řízení Volvo s externím řízením můžete nákladní automobil řídit pomocí dálkového ovládání. To je ideální pro případy, kdy je třeba s vozidlem provádět malé a opakované pohyby v kombinaci s prací mimo kabinu. Zvyšuje vaši produktivitu a přispívá k většímu pohodlí v průběhu pracovního dne.

K DISPOZICI PRO TATO NÁKLADNÍ VOZIDLA

OBJEVTE NOVÝ ZPŮSOB

Ukážeme vám, jak řídit snadněji, bezpečněji a pohodlněji.