Trucks

Stačí přidat nástavbu

PŘIPRAVENO NA MONTÁŽ NÁSTAVBY

Sklápěč nebo cisterna? Jeřáb nebo přepravník automobilů? Nebo snad skříňová dodávka či požární vozidlo? Ať už se chystáte na cokoliv, podvozek Volvo je vždy připraven. Díky vhodnému podvozku a rozsáhlým možnostem úprav je přizpůsobení vozidla přesným potřebám snadnější než kdy dříve.

Jakmile si objednáte nákladní vozidlo Volvo, okamžitě dáme výrobci nástaveb přístup k online portálu VBI (Volvo Bodybuilder Instructions). V něm najde přesné 3D výkresy, podle nichž může začít s prací na nástavbě už ve chvíli, kdy se vaše vozidlo teprve vyrábí. Navíc už nebude nutné podvozek nijak upravovat – přímo z výroby bude přesně připraven pro vaši nástavbu. To znamená, že kompletní vozidlo budete mít k dispozici v nejkratším možném čase.

Montáž nástaveb

Pokyny pro montáž nástavby společnosti Volvo (VBI)
Pokyny pro montáž nástavby společnosti Volvo jsou k dispozici nepřetržitě a ve 12 různých jazycích. Výrobci nástaveb v nich najdou všechny potřebné informace. Pokyny k montáži nástaveb zahrnují výkresy podvozků, schémata elektroinstalace, produktové listy a příslušenství.

Pomocné pohony
K dispozici je celá řada pomocných pohonů (nezávislých i závislých na spojce) k pohánění nejrůznějšího vybavení nástaveb.

Rovný rám
Rámy vozidel Volvo Trucks jsou za kabinou zcela rovné a rovnoběžné, což výrobci nástaveb výrazně usnadňuje práci.

Vyhrazený prostor pro nástavbu
Naši konstruktéři nikdy neumisťují nic nad horní část rámu. Tato oblast je zcela vyhrazena nástavbě, což vozidlům dodává velkou flexibilitu.

Vyhrazené otvory
Rám obsahuje horní řadu otvorů navržených pro nástavbu. Vzhledem k tomu, že nepoužíváme nýty, může výrobce nástavby snadno připojit potřebné vybavení.

Přesný zadní přesah
Zadní rám lze nyní vyrobit přesně tak, jak potřebujete (v 50mm přírůstcích), aby dokonale vyhovoval vaší nástavbě.

Možnosti úprav

Možných kombinací je velká spousta, což usnadňuje přizpůsobení vozidla na míru. Proto nabízíme širokou škálu možností konfigurace náprav, výšek podvozku a rozvorů kol.

 

 

Čtyři různá zakončení
Váš podvozek můžeme již v továrně připravit se čtyřmi různými provedeními zadní části: horní (pro sklápěče, vozidla s hákovým zvedákem a vozidla pro svoz odpadu), dolní (pro přívěsy se středovou nápravou), ohnuté (pro tahače) nebo přímé (pro podvozky k dostavbě).

Umístění ochrany proti podjetí zezadu
Možnosti úprav zadní části dále umocňuje skutečnost, že ochranný kryt proti podjetí zezadu lze umístit do několika různých poloh.

Dvě výšky rámu
Podle potřebné nástavby si můžete vybrat rám o výšce 266 mm nebo 300 mm.

Modul pro montáž nástaveb
Usnadňuje výrobcům nástaveb připojení k elektrickému systému vozidla a úpravu funkcí na míru. K modulu pro montáž nástaveb lze pohodlně přistoupit pomocí flexibilních spínačů na palubní desce a systému Work Remote.

Dokonalé pro výměnné nástavby
295mm zdvih nového zadního vzduchového odpružení v kombinaci s extra nízkým podvozkem představuje dokonalé řešení přepravy dočasných nástaveb.

Připojovací prvky
Podvozek lze vybavit připojovacími prvky pro nástavbu montovanými na rám. Nyní se navíc neomezují pouze na oblast mezi nápravami, ale mohou být také na zadním přesahu.

Příprava pro jeřáb
Nízký podvozek a možnost vysokého zatížení náprav je snem každého výrobce jeřábů. Náš podvozek je dodáván s obojím. Také můžeme uvolnit prostor na rámu v blízkosti kabiny nebo dokonce dodat vozidlo už s namontovanými pomocnými rámy pro jeřáb.

Extra vyztužení
Při přepravě některých těžkých nákladů je na rám vyvíjen velký tlak. Proto nabízíme širokou škálu vnitřních vložek, abychom zajistili veškerou výztuž, kterou potřebujete.

K dispozici pro tato nákladní vozidla

Jste připraveni na novou nástavbu?

Vaše úpravy začínají u vašeho obchodního zástupce Volvo Trucks.