Trucks

Společnost EDIKT, a.s. je moderní ryze česká firma, nyní s novým vozidlem Volvo FH ve flotile

Začátkem měsíce září převzala českobudějovická stavební společnost EDIKT nákladní vozidlo Volvo FH 8x4 tridem s hydraulickým jeřábem Epsilon.
Společnost EDIKT, a.s. je moderní ryze česká firma, nyní s novým vozidlem Volvo FH ve flotile

Začátkem měsíce září převzala českobudějovická stavební společnost EDIKT nákladní vozidlo Volvo FH 8x4 tridem s hydraulickým jeřábem Epsilon. Za účelem dosažení co nejlepší manévrovatelnosti a malého poloměru otáčení byla po zralé úvaze a důkladné technické kalkulaci zvolena konfigurace 8x4 tridem se zvedací a řiditelnou poslední nápravou.  Pro dostatečný výkon v případě jízdy v soupravě a vysoký točivý moment potřebný pro pohyb v lehkém terénu je vozidlo vybaveno motorem o výkonu 500 koňských sil a 2500 Nm.

Ve výbavě  má dále automatizovanou převodovku I-Shift s plazivými stupni,  umožňující bezproblémový rozjezd i v těch nejnáročnějších jízdních podmínkách a zároveň výrazně prodlužující životnost spojkového obložení, a také Volvo Dynamic Steering (Dynamické řízení Volvo - VDS) zajišťující řidiči díky lehkému ovládání perfektní manévrovatelnost při pomalé jízdě na stavbě a současně přesnou kontrolu nad vozidlem při jízdě ve vyjetých kolejích. Oba tyto v oboru nákladní dopravy unikátní prvky výrazně přispějí ke snížení provozních nákladů a zvýšení komfortu při řízení vozidla.  Tím zároveň přispějí k vyšší bezpečnosti provozu, která je jednou ze základních hodnot Volvo Trucks, a na kterou je kladen velký důraz také ve společnosti EDIKT.

EDIKT a. s. se sídlem v Českých Budějovicích, je moderní, ryze česká stavební společnost střední velikosti, založená roku 1991. Zaměřuje se především na kompletní dodávky dopravních a pozemních staveb, k dalším činnostem patří autodoprava, mechanizace a zámečnictví.

„ Při posuzování nabídek byla pro nás prioritní maximální efektivita provozu spolu s nízkými provozními náklady. Líbilo se nám technické řešení, které nabídla společnost Volvo Trucks společně s dodavatelem hydraulického jeřábu, firmou KUHN-MT. Jako univerzální a velmi výkonná se nám jevila hydraulická ruka PALFINGER PK 34 002 SH High Performace F r3Xy s dálkovým radiovým ovládáním. Vzhledem k tomu, že naše stavební činnosti jsou různorodé a plánujeme využití nově pořízeného vozu na celém území ČR, důležitou roli při našem rozhodování sehrálo i pokrytí servisní sítě a její kvalita", řekl při předání Jan Velíšek, ředitel divize nákup a služby společnosti EDIKT a. s.

15. září 2017