Trucks

Volvo Trucks zakládá novou obchodní pobočku k zajištění prodeje použitých nákladních vozidel v Evropě

Společnost Volvo Trucks zkoumá nové způsoby, jak v Evropě posílit obchodní aktivity v oblasti použitých nákladních vozidel. Z USA do Evropy míří zavedená obchodní koncepce Arrow Truck Sales. Od podzimu 2018 se bude z berlínské pobočky řídit prodej použitých nákladních vozidel všech značek.

Společnost Arrow Truck Sales, Inc. ze severoamerického holdingu Volvo Group Holding byla založena roku 1950 a postupně v Severní Americe zaujala postavení předního dodavatele použitých nákladních vozidel pro přepravu středně těžkých až těžkých nákladů. Společnost Arrow Truck Sales si v odvětví nákladní dopravy na území Severní Ameriky vybudovala pověst solidního dodavatele vysoce kvalitních použitých vozidel.

Nová společnost Arrow Truck Sales GmbH bude fungovat samostatně a nezávisle na firmě Arrow v Severní Americe s cílem zajišťovat služby stávajícím společnostem v oblasti prodeje použitých nákladních vozidel na trzích Volvo Trucks a dalším centrům nákladních vozidel napříč celou Evropou. Svoji činnost zahájí jako malá obchodní společnost se zázemím nedaleko Berlína v blízkosti letiště a nedaleko tradičních tras nákladní dopravy a střediska Volvo Truck Center Wildau.

„Použitá nákladní vozidla již dnes tvoří důležitou součást našeho obchodního modelu a velmi pravděpodobně budou ještě důležitější v souvislosti s rostoucím zájmem našich obchodních partnerů o flexibilní řešení vlastnictví," uvádí Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks Europe.

Generálním ředitelem společnosti Arrow Truck Sales GmbH byl jmenován Andreas Gustafsson, který pro Volvo pracuje již od roku 2004. Ředitelem nákupu a prodeje v nové obchodní společnosti byl jmenován Mikko Nevala, v současnosti působící jako manažer pro použitá nákladní vozidla ve Volvo Trucks Finland.

„Trh s použitými nákladními vozidly se dnes hodně přesouvá do digitálního prostředí. Online marketing a elektronické obchodování jsou nicméně oblastmi, kde stále vidíme příležitosti k dalšímu rozvoji. Jde především o to, jak zákazníkům nabídnout snadný a pohodlný způsob pořízení kvalitního použitého nákladního vozidla," říká Andreas Gustafsson, generální ředitel Arrow Truck Sales GmbH.

Odkaz na fotografie: http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?recordsWithCatalogName=Volvo+Trucks:35187,Volvo+Trucks:35188,Volvo+Trucks:35189,Volvo+Trucks:35190

23. dubna 2018