Trucks

Milionté vozidlo Volvo FH

Vlajková loď společnosti Volvo Trucks, model Volvo FH, slaví v letošním roce své 25. výročí a je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozidel v historii celého odvětví dopravy. Nyní tento proslulý model nákladních vozidel Volvo dosáhl úžasného milníku. Dne 19. srpna předal Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, na veletrhu IAA v německém Hannoveru nadšenému zákazníkovi milionté vyrobené vozidlo Volvo FH.
Výroční vozidlo Volvo FH speciání limitované edice Volvo FH 25 years.

„Nákladní vozidla Volvo používáme již od roku 1976, Volvo FH se navíc neustále vyvíjí. Již na samém začátku jsme si uvědomili, že jsme si vybrali značku, která myslí na budoucnost.

Přesvědčila nás výkonná pohonná ústrojí vozidel Volvo FH přispívající k naší ziskovosti, velmi působivý je však i důraz kladený na pohodlí a bezpečnost řidiče. Konstruktérům se podařilo dosáhnout opravdu skvělého úspěchu,“ říká Marco Reinhard, majitel a jednatel společnosti Gesuko, přepravce chlazeného zboží se sídlem v Bad Hersfeld přibližně 200 km od Hannoveru.

Vozový park Gesuko tvoří výhradně vozidla Volvo, nyní tedy společnost vítá ve své rodině další přírůstek. Nové vozidlo Volvo FH ze speciální edice k 25. výročí v barvě Crimson Pearl má kabinu v provedení Extra High Sleeper Cab, systém varování před čelním nárazem a Volvo Dynamic Steering.

„U modelu Volvo FH se nám několikrát podařilo posunout hranice jeho možností a nabídnout nové příležitosti z hlediska ziskovosti, efektivity a bezpečnosti dopravy s nižším dopadem na životní prostředí. Předání miliontého vozidla Volvo FH věrnému zákazníkovi, který naše vozidla používá již 25 let, představuje fantastický milník na neuvěřitelné cestě,“ říká Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks.

Základní údaje

Volvo FH speciální edice k 25. výročí

Typ: VOLVO FH

Konfigurace náprav: tahač 4 x 2

Rozvor kol: 3 700 mm

Motor: D13, 540 hp, EURO 6

Točivý moment: 2 600 Nm

Převodovka: I-Shift, dvouspojková

Zadní náprava: jednoduchá, s jednou redukcí

Přední odpružení: parabolické listové pružiny

Zadní odpružení: vzduchové

Podvozek: Medium

Pomocné brzdy: VEB+ (Volvo Engine Brake), systém motorové brzdy Volvo s vysokou účinností.

Provedení kabiny: Globetrotter XL

Bezpečnostní prvky: adaptivní tempomat s funkcí varování před čelním nárazem a s nouzovým brzděním, výstraha pro řidiče, ochrana proti vyjetí z jízdního pruhu, airbag na straně řidiče

Další výbava a funkce: Volvo Dynamic Steering (VDS), prvky speciální edice k 25. výročí

Odkaz na fotografie ve vysokém rozlišení:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?