Trucks

Nové Volvo FH s I-Save snižuje spotřebu paliva až o 7 %

Aby svým zákazníkům mohla nabídnout maximální úsporu pohonných hmot, představuje společnost Volvo Trucks model Volvo FH se systémem I-Save. Propojením nového motoru D13TC s vylepšenými funkcemi pro úsporu paliva zajišťuje toto nové vozidlo snížení nákladů na pohonné hmoty až o 7% bez negativních dopadů na jízdní vlastnosti.
New Volvo FH with I-Save
Nové Volvo FH se systémem I-Save je uzpůsobené pro náročné podmínky dálkové přepravy a je to v současnosti nejúspornější vozidlo od společnosti Volvo Trucks. Díky kombinaci nového motoru D13TC a aktualizovaných funkcí pro úsporu paliva dokáže snížit náklady na pohonné hmoty až o 7 %.

Poptávka po dopravě v celé Evropě roste a nákladní vozidla překonávají stále větší vzdálenosti. Současně se ovšem dopravci potýkají s rostoucími cenami nafty, což jim snižuje ziskovost.

„Volvo FH se systémem I-Save je naše odpověď na tyto výzvy. Toto vozidlo představuje komplexní řešení, které díky propojení našich nejnovějších technologií výrazně snižuje spotřebu paliva u dálkové přepravy. A to bez negativních dopadů na jízdní vlastnosti,” říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Základním stavebním kamenem modelu Volvo FH se systémem I-Save je motor D13TC – nejmodernější a dosud nejúspornější pohonná jednotka pro dálkovou přepravu od společnosti Volvo Trucks. Dno pístu má patentovaný tvar, který zvyšuje účinnost spalování paliva ve válci. Přebytečná energie výfukových plynů se pak ještě využívá k pohonu motoru pomocí přídavné turbíny Turbo Compound ve výfukovém potrubí.

 

Motor D13TC dosahuje až o 300 Nm vyššího točivého momentu, což znamená, že pro udržení stabilní rychlosti v dálničním provozu nemusíte tolik zrychlovat a vystačíte si s menším množstvím paliva. Je to ideální řešení pro zákazníky z oblasti dálkové dopravy.

Dalšími součástmi systému I-Save jsou nové energeticky úsporné zadní nápravy, aktualizovaný systém I-See využívající mapy, který analyzuje trasu, přizpůsobuje jízdu výškovému profilu silnice před vozidlem a je vybaven softwarem pro řazení optimalizovaným pro dálkovou přepravu. Vylepšený efekt všech těchto produktů a služeb může dohromady vést ke snížení nákladů na pohonné hmoty až o 7 % ve srovnání s motorem D13 Euro 6, krok D.*

„Přizpůsobili jsme každou funkci systému I-Save potřebám nákladních dopravců, zvláště těch, kteří běžně najedou více než 120 000 km ročně” říká Mats Franzén, ředitel pro strategii Powertrain ve společnosti Volvo Trucks. „Čím delší trasa, tím větší potenciální úspora. Je to výkonný motor, díky kterému je jízda velmi úsporná a příjemná.”

Volvo FH se systémem I-Save bude na evropských trzích možné objednávat od 11. března 2019.

Při porovnání motoru D13TC certifikovaného dle normy Euro 6, krok D, který má balíček pro dálkovou přepravu (I-Save) s motorem D13 eSCR certifikovaným dle normy Euro 6, krok D, bez balíčku pro dálkovou přepravu. Skutečná spotřeba paliva se bude lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako např. použití tempomatu, topografie trasy, zkušenost řidiče a povětrnostní podmínky.

Fakta

Každá funkce systému I-Save byla navržena tak, aby šetřila palivo.

Součástí výbavy vozidla Volvo FH se systémem I-Save jsou:

  • motor D13TC (Turbo Compound) 460 koní (2 600 Nm) nebo 500 koní (2 800 Nm);
  • nové, vysoce úsporné zadní nápravy;
  • omezení doby volnoběhu;
  • tempomat I-Cruise s funkcí I-Roll, který upravuje rychlost tak, aby byla spotřeba paliva co nejnižší;
  • čerpadlo posilovače řízení s proměnlivým zdvihovým objemem;
  • aktualizovaný systém I-See;
  • vylepšená převodovka I-Shift se softwarem optimalizovaným pro dálkovou přepravu.

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Manager Marketing Communications & PR, Volvo Group Czech Republic s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Video_Intro
Video_Jak to funguje
Infografika

Fotografie a videa jsou k dispozici ke stažení ve Volvo Trucks Image a film galerii http://images.volvotrucks.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky je mnoho modelů pro střední i vysoké zatížení. Zákazníci mohou využít globální sítě čítající 2100 dealerů a servisních dílen sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí v 15 zemích na světě. V roce 2018 se po celém světě prodalo více než 127 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním ze špičkových výrobců nákladních vozů, autobusů, stavebního zařízení a námořních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje řešení pro financování a servis. Stěžejními hodnotami uznávanými společností Volvo jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.