Trucks

Společnost Volvo posílá na trh čtyři nová nákladní vozidla. V úchvatném filmu je pěkně naskládá na sebe — to vše v kompletním balení s prezidentem společnosti na samém vrcholu.

Nejnovější film společnosti Volvo Trucks dosáhl nových sfér. Společnost Volvo chce demonstrovat fenomenální výkon a sílu čtyř nových vozidel, a proto postavila obrovskou věž o výšce 15 metrů a váze 58 tun, kde tato nová nákladní vozidla naskládá na sebe. Jako třešničku na dortu uvidíte na samém vrcholu prezidenta společnosti Rogera Alma.
Věž z nákladních vozidel Volvo

Když ve světě nákladních vozidel uvedete na trh nový vůz, je to velká věc. Ovšem uvést na trh rovnou čtyři najednou je něco nebývalého. Při obnově celé nabídky extra odolných nákladních vozidel s kabinou nad motorem se společnost Volvo Trucks rozhodla pro jinou cestu.

Náš neobvyklý film se odehrává uprostřed noci a již na začátku spatříme věž na nákladní vozidla, která připomíná obrovský zářící monolit. V dalším průběhu jsou v popředí vidět vlci a zároveň si můžeme všimnout řidičky. Když film za doprovodu kouřových a světelných efektů vrcholí, všimneme si, že muž stojící na samém vrcholu věže je ve skutečnosti prezident společnosti Volvo Trucks Roger Alm.

Podívejte se na film „Volvo Trucks – Věž"

Tvůrci s filmem přichází pouhý jeden den před oficiálním uvedením nabídky extra odolných nákladních vozidel na evropský trh. Patří sem Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX. Tato čtyři nákladní vozidla představují zhruba dvě třetiny všech dodávek vozidel společnosti Volvo Trucks.

„Pro společnost Volvo Trucks je to historicky největší uvedení vozidel na trh. Vozidla budou mít obrovský dopad na ziskovost našich zákazníků a jejich schopnost ucházet se o ty nejlepší obchody i řidiče. Jsem zvyklý mít všechno pod kontrolou, ale pro mě osobně bylo natáčení filmu o věži opravdu neobyčejným pracovním dnem. A to si můžeme říct, že mám z výšek solidní respekt. Rád stojím nohama na zemi,“ prohlásil Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Film byl natočen na konci roku 2019 na zkušebním okruhu u sídelního města společnosti Volvo, nedaleko švédského Göteborgu. Jak věž na nákladní vozidla, tak i většina vizuálních efektů jsou skutečné, a to včetně kouře a světel. To vše nám odhaluje film ze zákulisí.

„Návrh a stavba věže, stejně jako zajištění bezpečnosti, trvaly asi měsíc. To vše bylo v zásadě umožněno díky odolnému vozidlu pro stavebnictví, Volvo FMX, se zbrusu novou nápravou o váze 38 tun, která dokáže unést tíhu ostatních vozidel. Nezbytnou součástí bylo ovšem také dodržení stále rychlosti a stálého kurzu, čehož jsme dosáhli díky technologii Volvo Dynamic Steering a přítomnosti zkušeného řidiče,“ řekl Markus Wikström, inženýr ve společnosti Volvo Trucks a člen konstrukčního týmu v rámci projektu.

Chcete-li se podívat na film ze zákulisí natáčení – klikněte zde

Další informace naleznete na webových stránkách a sociálních sítích společnosti Volvo Trucks.

www.volvotrucks.cz 
www.facebook.com/VolvoTrucks/
www.instagram.com/volvotrucks/ 
www.linkedin.com/company/volvo-trucks/

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.