Trucks

Představení nových modelů Volvo FM a FMX s kabinou pro posádku

Nová nákladní vozidla Volvo FM a Volvo FMX jsou nyní k dispozici jako vozidla záchranné služby s kabinou pro posádku až pro devět osob. Nové varianty obou modelů vyvinuté v úzké spolupráci s výrobci nástaveb a pohotovostními složkami mají řadu vylepšení speciálně určených pro vozidla hasičského a záchranného sboru.
Nová kabina pro posádky společnosti Volvo Trucks je navržena pro globální trh ve spolupráci s nástavbážskými společnostmi, jakou je např. Rosenbauer, jeden z předních světových výrobců nástaveb pro pohotovostní vozidla. Jedná se o prototyp modelu Volvo FM s karoserií Rosenbauer ET pro australský hasičský sbor. Foto: Rosenbauer.

„Nyní můžeme na trh pohotovostních a požárních služeb nabídnout velmi moderní a komplexní řadu těžkých nákladních vozidel. Nové varianty vozidel Volvo FM a Volvo FMX jsou navrženy tak, aby poskytovaly členům pohotovostních složek, prostředí kabiny posádky světového standardu, “říká Lars Franck, produktový manažer nabídky speciálních vozidel ve společnosti Volvo Trucks.

 

Na evropském trhu je více než 3 000 hasičských a dalších pohotovostních vozidel ročně. Kromě splnění národních a mezinárodních předpisů musí být vozidla upravena tak, aby splňovala specifické požadavky každé pohotovostní služby. To zahrnuje vysoké standardy bezpečnosti, spolehlivosti a flexibility.

 

Kabina navržená tak, aby byla bezpečná, ergonomická a praktická, se spoustou prostoru
Nové Volvo FM a Volvo FMX s kabinou pro posádku pojme až devět lidí. Vozidla jsou navržena tak, aby poskytovala každému týmu záchranné služby ty nejlepší možné podmínky a umožňovala efektivní a bezpečný provoz v náročných podmínkách.

Tato nová nákladní vozidla nabízí stejně vysoké standardy pasivní a aktivní bezpečnosti, ergonomie a pohodlí jako ostatní modelové varianty nových modelů Volvo FM a Volvo FMX, které byly uvedeny na trh v roce 2020. Kabina byla důkladně otestována z hlediska bezpečnosti a dodává se s velkými okny, nízkými liniemi dveří, velkými zpětnými zrcátky a možností až osmi kamer zajišťujících dobrý výhled ze všech stran. Volitelně dodávaný systém Volvo Dynamic Steering usnadňuje manévrování a zlepšuje jak ergonomii, tak bezpečnost jízdy.

 

Pracoviště řidiče je vybaveno novou přístrojovou deskou, která zahrnuje plně dynamický digitální displej. Většina funkcí se obsluhuje pomocí ovládacích tlačítek přímo na volantu. Ten lze navíc díky funkci naklápění, nastavit do pro Vás nejoblíbenější polohy.

Kabina je velmi prostorná a vytváří tak vzdušný interiér se spoustou místa pro pohyb. Dveře mají velký úhel otevření, který usnadňuje nastupování a vystupování z kabiny. To podporuje nově vyvinutý protiskluzový osvětlený schod a jasně označená oranžová rukojeť, ergonomicky navržená a snadno rozpoznatelná v různých podmínkách. Interiér kabiny nabízí spoustu úložných prostor pro helmy, rukavice a další potřebné vybavení.

 

Jednoduchost pro výrobce nástaveb vede k rychlejším dodávkám
Důležitým cílem vývojářů nových vozidel bylo, dosáhnout krátkých dodacích lhůt pro výrobce nástaveb. Po konzultaci s předními odborníky ze společností specializujících se na výrobu hasičských vozidel, představil tým pro vývoj těchto speciálních vozidel vylepšení kabiny i podvozku. Komponenty jsou umístěny na místech usnadňující proces připojení nástavby a všech potřebných elektrických a pneumatických systémů.

 

„Považujeme se za ”nejlepšího přítele” výrobců nástaveb. Naše nové kabiny pro posádku jim umožňují rychlejší dodávku vozidel svým zákazníkům,“ říká Lars Franck.

 

Za kabinou je podvozek čistý. Není co rozebírat nebo přesouvat. Palivové nádrže, tlumič a další velké součásti jsou umístěny pod kabinou. Uvnitř kabiny jsou elektrické kabely a pneumatické hadice vybaveny snadno přístupnými spojovacími body. Instalace sedadel, lavic a bezpečnostních pásů je certifikována z výroby.

 

Fakta o nových modelech Volvo FM a Volvo FMX s kabinou pro posádky:

  • Vývoj založený na normě EN 1846 pro hasičská a záchranná vozidla.
  • Náraz do kabiny testován podle ECE R29-03.
  • Vnitřní výška střechy 160 cm (vpředu) a 161 cm (vzadu).
  • Dveře lze otevřít do úhlu 79 stupňů (vpředu) a 75 stupňů (vzadu).
  • Konfigurace náprav: 4x2, 4x4.
  • Možnosti motoru Volvo D11 nebo D13 (Euro 3, 5 a 6).
  • Pomocný náhon až do 2 000 Nm, PTO.

 

Odkaz na fotografie najdete zde:

 

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 300 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2022 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.