Trucks

Logistická společnost Girteka objednala 2 000 nákladních vozidel Volvo

Girteka Logistics, jedna z předních evropských logistických společností, se rozhodla investovat do nejméně 2 000 nákladních vozidel Volvo FH nejnovější generace. Mezi hlavní očekávané přínosy této významné obnovy vozového parku patří vyšší bezpečnost a pohodlí řidiče a nižší spotřeba paliva.
Logistická společnost Girteka objednala 2 000 nákladních vozidel Volvo

Společnost Girteka Logistics se sídlem v Litvě má ​​15 000 řidičů nákladních vozidel a 8 000 nákladních vozidel provozovaných po celé Evropě a Rusku.

 

Zajištění vysoce kvalitních služeb pro vozidla dálkové přepravy, úspora paliva, bezpečnost a pohodlí řidiče jsou hlavními prioritami společnosti Girteka Logistics. Toto jsou hlavní důvody proč se rozhodli investovat do nákupu 2 000 nových nákladních vozidel Volvo FH.

 

„Nové Volvo FH optimalizuje provozuschopnost a snižuje spotřebu paliva a současně nabízí řidiči skvělé pracovní prostředí. Touto investicí přispějeme ke zvýšení bezpečnosti na silnicích a také ke snížení emisí díky nízké spotřebě paliva. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností Volvo Trucks na cestě k nulové nehodovosti a sníženému dopadu na životní prostředí, “říká Edvardas Liachovičius, generální ředitel společnosti Girteka Logistics.

 

Společnost Volvo Trucks nedávno uvedla na trh zcela novou řadu těžkých nákladních vozidel, včetně nejprodávanějšího modelu pro dálkovou přepravu - Volvo FH. Mezi novinky patří nová přístrojová deska, volitelné adaptivní dálkové světlomety pro vyšší bezpečnost a nižší spotřeba paliva.

 

Verze Volvo FH I-Save navíc kombinuje mimořádně úsporný motor a pokročilé funkce úspory paliva, což umožňuje nejnovější verzi I-Save snížit náklady na palivo až o 10 procent. * Z 2 000 nových objednaných nákladních vozidel od Girteky budou většinu tvořit právě vozidla s technologií I-Save.

 

"Testovali jsme Volvo FH s I-Save a objevili jsme velký potenciál úspory paliva, což je dobré jak pro podnikání, tak pro životní prostředí," vysvětluje Edvardas Liachovičius

 

Girteka Logistics považuje mega investice za logické pokračování vynikajícího 15letého dlouhodobého vztahu mezi společnostmi, což je názor, který společnost Volvo Trucks rozhodně sdílí.

 

"Se společností Girteka Logistics máme dlouholeté obchodní vztahy a jsme velmi hrdí na jejich rozhodnutí investovat do našich nových nejmodernějších těžkých nákladních vozidel." Tato nová generace nákladních vozidel snižuje emise a posouvá účinnost a pohodlí řidiče na ještě vyšší úroveň. Těším se na spolupráci se společností Girteka Logistics na cestě k udržitelnější přepravě po všech stránkách, “říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

 

Girteka Logistics historicky financuje většinu svých nákladních vozidel Volvo díky Volvo Financial Services a většina z 2 000 nákladních vozidel bude financována stejným způsobem jako tomu bylo v minulosti.

 

Zahájení výroby nové řady těžkých nákladních vozidel Volvo Trucks je stanoveno na březen 2021 a vozidla budou dodána společnosti Girteka Logistics v průběhu roku.

 

 

* Rozdíl ve spotřebě paliva se vypočítá porovnáním nákladů na naftu a AdBlue pro I-Save: nová generace modelu Volvo FH s D13TC Euro 6 step D včetně balíčku Spotřeba a úspora paliva, s klasickým modelem Volvo FH s D13 eSCR Euro 6 krok D bez balíčku Spotřeba úspora paliva. Skutečná spotřeba paliva je ovlivněna mnoha faktory, jakými jsou úroveň zkušeností řidiče, používání tempomatu, specifikace vozidla, zatížení vozidla, aktuální topografie a povětrnostní podmínky.

 

Odkaz na fotografie s vysokým rozlišením najdete zde

 Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.