Trucks

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon hnacích ústrojí v těžké řadě nákladních vozidel

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které spolehlivě poskytují jak snížení spotřeby paliva tak zároveň zlepšují jízdní vlastnosti.
volvo-trucks-making-further-gains-in-fuel-efficiency-and-performance-on-its-heavy-duty-drivelines
Nejnovější vylepšení osvědčené technologie hnacího ústrojí společnosti Volvo Trucks mohou těžit z kombinace úspory paliva a lepších jízdních vlastností.

„Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují dálkovou přepravu. Zároveň chtějí mít okamžitou možnost vysokého výkonu. S nejnovějšími vylepšeními naší osvědčené technologie hnacího ústrojí mohou těžit z této jedinečné kombinace úspory paliva a lepších jízdních vlastností,“ říká Vladimír Sklář, obchodní manažer společnosti Volvo Trucks Česká republika.
 

„Nejlepší spotřeba paliva vůbec“ na známé testovací trase

I Volvo FH s I-Save, které je již známé svou nízkou spotřebou paliva, dostává stejné aktualizace na motoru a hnacím ústrojí. V roce 2020 dosáhlo během testu spotřeby na testovací trase Green Truck Award severně od německého Mnichova „nejlepšího“ výsledku spotřeby 22,7 litru na 100 km s průměrnou rychlostí 80,35 km/h. Několik nezávislých testů v odborném tisku ve Francii v letošním roce potvrdilo vedoucí pozici v oblasti spotřeby paliva. Nyní lze rekordní čísla ještě zlepšit.

„Máme již mnoho důkazů od dopravců, které potvrzují nízkou spotřebu Volva FH s I-Save. Jsme tedy opravdu nadšeni, jak nová vylepšení hnacího ústrojí učiní Volvo FH s I-Save ještě úspornějším, což přímo přispěje k lepšímu ekonomickému výsledku pro naše zákazníky. Prodej nových aktualizovaných hnacích soustav již začal,“ vysvětluje Vladimír Sklář.
 

Detaily, které přispívají k podstatným vylepšením

Když byl v roce 2001 poprvé uveden na trh I-Shift, společnost Volvo Trucks potvrdila svou pevnou víru v převodový systém založený na spojce jako nejúčinnější konstrukci pro automatizované řazení. Od té doby se celosvětově prodalo více než milion nákladních vozidel s technologií I-Shift. Významných vylepšení jízdních vlastností, která jsou nyní přidávána, je dosaženo novým způsobem interakce převodovky I-Shift s motorem. Aktualizovaná převodovka I-Shift využívá novou strategii řazení, která zajišťuje nejen rychlejší řazení, ale také plynulejší a harmoničtější zážitek z jízdy.

Nižší spotřeby paliva je dosaženo snížením tření v motoru a kultivovanějším spalovacím procesem. Točivý moment motoru je odborně řízen důmyslným způsobem pomocí aktualizované funkce I-See, která optimalizuje výkon motoru s ohledem na topografii vozovky před vámi a hmotností vozidla.

„Inženýrům Volva se skutečně podařilo přinést významná nová vylepšení již tak sofistikovaného hnacího ústrojí. Ačkoli je ještě příliš brzy na to, abychom sdíleli přesná čísla, můžeme říci, že naše provozní testy se zákazníky jsou velmi slibné,“ pokračuje Vladimír Sklář.

Volvo Trucks má v plánu být "bezfosilní"

Cílem společnosti Volvo Trucks je, že v roce 2030 budou elektrická nákladní vozidla tvořit polovinu jejích prodejů a o deset let později, v roce 2040, by všechna prodávaná nákladní vozidla Volvo měla být bez fosilních paliv. Spalovací motor bude i nadále hrát roli a zlepšená účinnost vyplývající z těchto nových pokroků v hnacím ústrojí je jedním z důležitých způsobů, jak přispět ke snížení emisí CO2.

„Jsme oddáni Pařížské dohodě o změně klimatu a podnikáme rázná opatření k dramatickému snížení emisí CO2 souvisejících s silniční nákladní dopravou,“ uzavírá Vladimír Sklář.

 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení.

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.