Trucks

Volvo Trucks: Průlomová spolupráce pro urychlení ekologické přepravy betonu

Unicon, největší výrobce a dodavatel transportbetonu v Dánsku, má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku na elektrická nákladní vozidla, která budou jezdit po dánských silnicích. Volvo FM Electric v počtu 11 kusů bude dodáno koncem letošního roku. Společnosti Unicon a Volvo Trucks se dohodly na dlouhodobé spolupráci, jejímž cílem je vyvinout a implementovat kompletní elektrická řešení nákladních vozidel a nástaveb pro betonářský průmysl.
Po dobrých zkušenostech s vozidlem Volvo FE Electric nyní společnost Unicon činí další velký krok směrem k distribuci bez emisí.

Po získání dobrých zkušeností s vozidlem Volvo FE Electric společnost Unicon činí další velký krok směrem k bezemisní distribuci tím, že představí novou generaci elektrických domíchávačů pro nákladní vozidla s delším dojezdem a vyšším užitečným zatížením. Společnost má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku v zemi na 11 modelů Volvo FM Electric, které budou přizpůsobeny na domíchávače s provozem v Dánsku.

 

Navíc společnosti Unicon a Volvo Trucks navázaly dlouhodobou spolupráci na implementaci a optimalizaci elektrických řešení pro betonářský průmysl. Cílem spolupráce je poskytnout společnosti Unicon příležitost uvést do provozu elektrické domíchávače, které splňují všechny potřeby pro efektivní a udržitelnou distribuci transportbetonu.

 

„Díky této významné objednávce a ambiciózní dohodě o spolupráci stanovujeme hmatatelné kroky za naše cíle v oblasti emisí CO2 v distribuci. To jasně podtrhuje naši roli jako lídra ve stavebním průmyslu v Dánsku i na celém světě. Velmi se těšíme na tuto spolupráci se společností Volvo Trucks, která nám dává jedinečné příležitosti ke společnému vývoji správných kompletních elektrických řešení-nákladních vozidel a nástaveb - pro oblast distribuce,“ vysvětluje Christian Elleby, ředitel dodavatelského řetězce a zakázek ve společnosti Unicon.

 

Velká výzva k elektrifikaci přepravy betonu

Rekordní dánská objednávka na elektrická nákladní vozidla je pozoruhodná, protože těžká vozidla pro betonářský průmysl patří mezi nejsložitější pro elektrifikaci. Proto podle Petra Ericsona, generálního ředitele společnosti Volvo Trucks v Dánsku, jde o významnou a perspektivní spolupráci, od které očekávají mnoho:

 

„Těmito dohodami děláme důležité kroky v rozšiřování řešení distribuce bez fosilních paliv do betonářského průmyslu, kde byla elektrifikace těžkých vozidel velmi náročnou výzvou kvůli velkému zatížení a požadavkům na neustálé míchání. Jsme rádi, že máme společnost Unicon na palubě jako strategického partnera a od spolupráce očekáváme získání nových zkušeností a pozitivní vývoj ve prospěch celého odvětví.

 

 

Milník směrem k vozovému parku bez emisí

Unicon věří, že elektrické domíchávače nabízejí technologii nejviditelnější pro dosažení ambiciózních cílů udržitelnosti. To platí jak pro podporu bezemisní distribuce transportbetonu, tak pro vytváření lepšího a ještě bezpečnějšího pracovního prostředí na staveništích.

 

„S novými elektrickými domíchávači jsme připraveni podpořit požadavky na bezemisní staveniště v Kodani, jakož i rostoucí počet dodavatelů a stavebních firem,“ komentuje Christian Elleby.

 

O společnosti Unicon A/S

·         Unicon je nejstarším a největším dánským výrobcem a dodavatelem transportbetonu s 35 výrobními závody a více než 400 zaměstnanci po celé zemi. Ročně vyrobí asi 1 milion kubických metrů betonu a má vlastní vozový park s počtem 195 nákladních vozidel.

·         Unicon definoval cíl snížit emise CO2 ze svého vozového parku o 30 procent v roce 2025 v porovnání s rokem 2019. Společnost má zároveň jasnou strategii, aby její flotila domíchávačů byla v roce 2035 bez emisí.
Unicon je součástí skupiny Aalborg Portland Group, kterou vlastní italský Cementir Holding.

 

Fakta o elektrických nákladních vozidlech Volvo:

·         Volvo Trucks má řadu šesti plně elektrických nákladních vozidel navržených tak, aby pokryly mnoho různých přepravních úkolů.

·         Modely Volvo FH, FM a FMX Electric mají GCW až 44 tun. Prodej v Evropě pokračuje a výroba bude zahájena ve druhé polovině roku 2022.

·         Sériová výroba vozidel Volvo FL a FE Electric pro městskou distribuci a svoz odpadu v Evropě začala v roce 2019.

·         Výroba modelu Volvo VNR Electric pro Severní Ameriku začala v roce 2020.

 


ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení.

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.