Trucks

Volvo Trucks představí na IAA svou cestu k nulovým emisím a nulové nehodovosti

Volvo Trucks předvede svou silnou pozici v oblasti elektromobility na IAA Transportation, významném světovém veletrhu mobility, dopravy a logistiky. Společnost také představí nová bezpečnostní řešení a nejnovější technologie pro dekarbonizaci dopravy.
Elektrická řada Volvo Trucks je nejkompletnější v odvětví, přičemž v Evropě jsou k dispozici tři modely těžkých nákladních vozidel.

Hlavním tématem společnosti Volvo Trucks na mezinárodním veletrhu IAA Transportation for Commercial Vehicles, který se koná od 20.-25. září 2022 v Hannoveru, je „Towards Zero“ – směrem k nulovým emisím a nulové nehodovosti.

 

Společnost Volvo Trucks představí svou řadu elektrických nákladních vozidel – nejkompletnější v odvětví – se třemi těžkými a dvěma středně těžkými modely, které lze objednat v Evropě. Společnost také ukáže svou nabídku služeb pro elektrická nákladní vozidla, jako je plánování dojezdu a trasy, řešení nabíjení a financování. Kromě toho Volvo předvede další řešení hnacího ústrojí, která umožňují dopravcům dosáhnout solidního pokroku na jejich cestě k nulovým emisím.

 

„Společně s našimi zákazníky a jejich zákazníky směřujeme k nulovým emisím. Těšíme se, že ukážeme naše skvělá nákladní vozidla a služby, které umožňují dopravcům snižovat emise CO2 a zároveň provozovat konkurenceschopné podnikání. Bez ohledu na hnací ústrojí – elektrické, plynové nebo konvenční naftové – nabízíme řešení pro zvýšení energetické účinnosti a snížení klimatické stopy,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

 

V oblasti bezpečnosti Volvo Trucks mimo jiné představí svůj nový bezpečnostní systém na ochranu chodců a cyklistů. Systém zahrnuje duální radar na každé straně vozidla a také funkce podporované kamerou.

 

Společnost Volvo Trucks bude mít k dispozici několik nákladních vozidel pro testovací jízdy ve venkovní části výstavy, například Volvo FL Electric a Volvo FE Electric. Kromě toho budou na venkovní výstavní ploše vystavena další nákladní vozidla jako Volvo FH s I-Save, Volvo FM LNG a Volvo FH16 pro nejtěžší přepravní úkoly.

 

 

Tisková konference a možnost pro rozhovory:

Kde: Volvo Trucks, hala 21, stánek A35

Kdy: pondělí, 19.září od 11:50
 

Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks, a Jessica Sandström SVP globální produktová ředitelka ve společnosti Volvo Trucks budou k dispozici pro rozhovory během 19.září. Máte-li další žádosti o rozhovory s dalšími zástupci Volvo Trucks, kontaktujte prosím zástupce společnosti Volvo pro styk s médii na stánku.

 

25. července, 2022

 

 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení.

 

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.