Trucks

Volvo Trucks uvádí na trh nové funkce podporující bezpečnost a komfort v náročných podmínkách

Společnost Volvo Trucks zavádí řadu nových funkcí, které zvyšují bezpečnost a jízdní vlastnosti a podporují přesné ovládání vozidla na úzkých cestách i na hrbolatých nebo kluzkých vozovkách, například na staveništích.
Volvo Trucks uvádí na trh nové funkce podporující bezpečnost a komfort v náročných podmínkách
Nové funkce jsou navrženy tak, aby poskytly řidiči větší kontrolu a snadné ovládání při manévrování.

„Díky několika chytrým vylepšením převodovky I-Shift se nám podařilo zpřístupnit řadu nových funkcí, které zlepšují jízdní vlastnosti, bezpečnost a komfort. Každá z nich je navržena tak, aby poskytla řidiči větší kontrolu a snadnější ovládání při manévrování,“ říká Pär Bergstrand, manažer Heavy Duty Transmission ve společnosti Volvo Trucks.
 

Nové funkce nabízí větší přesnost a bezpečnost v náročných silničních podmínkách
 

Terénní brzda je nové, jedinečné řešení pro jízdu nízkou rychlostí na nerovném a v náročném terénu. Díky této funkci bude manévrování s nákladním vozidlem snadnější a bezpečnější.

Obvykle, pokud řidič brzdí s kolem umístěným na okraji vyvýšeného povrchu, jako je velký kámen nebo obrubník, může sjet dříve, než řidič stihne zabrzdit, což ztěžuje udržení kontroly nad vozidlem. Nová funkce -Terénní brzdy - aktivuje brzdy, jakmile řidič uvolní plyn. Vozidlo pak drží svou pozici bez sjetí, což umožňuje malé pohyby s velkou přesností.

„Terénní brzda je ideální pro podmínky, jakými jsou staveniště, doly nebo nerovné silnice, ale může být také užitečná pro manévrování ve městech a přejíždění přes zpomalovací prahy a obrubníky na ulicích. Bez ohledu na situaci poskytne řidiči mnohem větší agilitu a kontrolu, díky čemuž bude práce bezpečnější a jednodušší,“ pokračuje Pär Bergstrand.

Change Direction je dalším řešením, které usnadňuje manévrování s nákladním vozidlem při nízkých rychlostech. Situace, jako je otáčení v omezeném prostoru nebo couvání k nakládací rampě, obvykle vyžadují krátké, prudké pohyby, kdy řidič přešlapuje mezi brzdovým a plynovým pedálem. Nyní může řidič místo sešlápnutí brzdy zařadit zpátečku a přitom stále pojede vpřed. Funkce Change Direction automaticky zpomalí a zastaví vozidlo, a následně začne couvat, zatímco řidič drží nohu na plynovém pedálu. Pro jízdu vpřed stačí opět zařadit rychlost vpřed a držet plynový pedál.

Active Grip Control je funkce, která výrazně zlepšuje stabilitu a akceleraci v kluzkých podmínkách. Pokud se nákladní vozidlo dostane do smyku, několik senzorů umožní řídicímu systému vozidla inteligentním způsobem reagovat na povrch vozovky a pomoci tak řidiči zůstat na silnici. Nová funkce je také navržena tak, aby snížila riziko zalomení návěsu a přetáčení kol při jízdě bez nákladu.

Společnost Volvo Trucks vylepšila také tempomat tak, který může být aktivován při stanovených rychlostech již od 4 km/h nebo dokonce 2 km/h, pokud se použije s volitelnými plazivými převody.

„Jsem opravdu hrdý, že se nám podařilo vyvinout tolik užitečných funkcí, které nejen zlepšují jízdu na staveništích, ale jsou užitečné i v mnoha dalších situacích, jako je přeprava dřeva a při jízdě ve městech,“ uzavírá Pär Bergstrand.

 

Dostupnost:

Terénní brzda je volitelná u Volva FH16 a dalších nákladních vozidel Volvo s poháněnou přední nápravou.
 

Change Direction je volitelná možnost dostupná u všech modelů Volvo FH, FM a FMX.

Active Grip Control je standardem u všech těžkých nákladních vozidel Volvo s elektrickým pohonem a až na výjimky u všech těžkých nákladních vozidel s dieselovými motory Euro 6.

Vylepšený tempomat je standardním vybavením všech těžkých nákladních vozidel Volvo.

 

9. června, 2022

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

ODKAZ na video o nových funkcích podporující bezpečnost a jízdní komfort

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.