Trucks

Volvo Trucks zlepšuje jízdní vlastnosti a efektivitu svých nákladních vozidel určených pro městský provoz

Modely Volvo FL a FE, které se nejčastěji používají pro distribuci ve městech a městských oblastech, disponují novou, vylepšenou převodovkou, která zajistí lepší účinnost a plynulejší jízdu.
Volvo Trucks zlepšuje jízdní vlastnosti a efektivitu svých nákladních vozidel určených pro městský provoz
Pro zlepšení a optimalizaci jízdy mají modely Volvo FL i FE různé jízdní režimy: ekonomický, výkon a off-road.

Volvo FL je malý a agilní člen řady Volvo Trucks a se svou zcela novou 8stupňovou plně automatickou převodovkou (o dvě vyšší než předchozí model) nabízí úsporu paliva až 4 %.

 

„S novou převodovkou také nabízíme plnou funkci PTO (výběr výkonu) při stání, díky čemuž je všestrannější a perfektní pro sklápěče, sypače soli, sněžné pluhy a mnoho dalších podobných specifikací,“ říká Kenneth Ackerberg, produktový manažer pro Volvo FL a FE.

 

Větší Volvo FE má nyní stejnou modernizovanou převodovku I-Shift používanou v těžších modelech Volvo Trucks, díky níž je řazení až o 30 % rychlejší.

 

Výrazného zlepšení jízdních vlastností je dosaženo díky novému způsobu interakce převodovky I-Shift s motorem. Vylepšení zahrnuje rychlejší aktivaci spojky, která má za následek kratší přerušení točivého momentu. Také řazení převodových stupňů je plynulejší a přináší tak větší zážitek z jízdy.

 

„Rychlejší řazení umožňuje efektivněji optimalizovat volbu převodového stupně. Jízda ve městech s mnoha rozjezdy a zastávkami vede k mnoha řazením, takže zlepšení budou velmi patrná a řidiči je ocení,“ pokračuje Kenneth Ackerberg.

 

Tři různé jízdní režimy pro optimalizaci jízdy

Pro zlepšení a optimalizaci řízení Volva FL a FE existují tři různé jízdní režimy: ekonomický, výkon a off-road. Každý režim se volí stisknutím tlačítka na přístrojové desce, který se poté zobrazí na sdruženém displeji.

 

„Aby bylo co nejsnazší šetřit palivo, vozidlo startuje vždy v ekonomickém režimu, který nabízí ekonomickou „volnoběžku“ při jízdě na „nohu“. Výkonový režim je však snadno dostupný pouhým kliknutím. Přidali jsme také režim off-road, protože tato nákladní vozidla lze použít i pro lehké stavební úkoly,“ uzavírá Kenneth Ackerberg.

 

Režim Off-road nabízí lepší výkon při nízké rychlosti, aby byla jízda bezpečnější, nabízí lepší kontrolu nad vozidlem a méně stresu na špatných silnicích.

30. června 2022

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení.

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.