Trucks

DHL a Volvo Trucks zahajují novou spolupráci s nulovými emisemi objednávkou až 44 elektrických nákladních vozidel

Společnosti Volvo Trucks a Deutsche Post DHL Group podepsaly dohodu o spolupráci s cílem urychlit přechod na vozidla s nulovými emisemi výfukových plynů. DHL hodlá zintenzivnit svůj přechod na těžká elektrická nákladní vozidla nasazením celkem 44 nových elektrických nákladních vozidel Volvo na trasy po Evropě.
DHL a Volvo Trucks zahajují novou spolupráci s nulovými emisemi objednávkou až 44 elektrických nákladních vozidel
Důležitým faktorem v rozhodnutí společnosti DHL urychlit přechod na vozidla s nulovými emisemi jsou pozitivní zkušenosti, které má s používáním elektrického nákladního vozidla Volvo v Londýně.

Zamýšlená objednávka zahrnuje 40 elektrických nákladních vozidel modelu Volvo FE a Volvo FL, které budou použity pro doručování balíků v městské dopravě. Součástí nabídky jsou elektrická nákladní vozidla na delší trasy a společnost DHL se rozhodla začít používat nákladní vozidla Volvo pro regionální přepravu, počínaje čtyřmi nákladními vozidly Volvo FM Electric ve Velké Británii.

První nákladní vozidla již byla objednána, šest od DHL Parcel UK a dva od DHL Freight. Výsledkem bude roční úspora téměř 600 tun CO2 a téměř 225 000 litrů nafty pro Deutsche Post DHL Group.

„Jsme odhodláni uspokojit rostoucí poptávku zákazníků po ekologických a udržitelných řešeních a dosáhnout našeho dlouhodobého cíle nulových emisí do roku 2050. Jako poskytovatel logistických služeb je přeměna našeho vozového parku důležitou pákou, která nám pomáhá snižovat emise CO2. Několik našich divizí tak bude těžit z této dohody se společností Volvo Trucks,“ vysvětluje Pablo Ciano, výkonný viceprezident pro korporátní rozvoj ve skupině Deutsche Post DHL

Důležitým faktorem v rozhodnutí společnosti DHL urychlit přechod na vozidla s nulovými emisemi jsou pozitivní zkušenosti s používáním elektrického nákladního vozidla Volvo v Londýně od listopadu 2020–s distribucí zásilek do nákupní čtvrti West End. Vozidlo bylo vůbec prvním plně elektrickým komerčním těžkým nákladním vozidlem používaným pro městskou logistiku ve Velké Británii.

„DHL je významným globálním poskytovatelem logistiky, který se zavázal snížit svůj dopad na změnu klimatu. Společně můžeme něco změnit k lepšímu a jsem hrdý na to, že budeme pracovat v duchu partnerství s cílem dosáhnout našich vědecky podložených cílů snížit naše klimatické dopady,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Spolupráce zahrnuje přijetí nových technologií Volvo a společné vývojové aktivity v oblasti elektrifikace. Dohoda také zahrnuje analýzu přepravních operací společnosti DHL provedenou společností Volvo Trucks s cílem zajistit úspěšné nasazení na míru šitých řešení elektrické přepravy.

Volvo Trucks je lídrem na trhu těžkých plně elektrických nákladních vozidel v Evropě s tržním podílem 42 % v roce 2021. Již v roce 2019 zahájila společnost Volvo Trucks sériovou výrobu elektrických nákladních vozidel, jako jedna z vůbec prvních značek nákladních vozidel na světě. Společnost dodala elektrická nákladní vozidla širokému spektru zákazníků v Evropě, Severní Americe a Austrálii.

 

ODKAZ na fotografie s vysokým rozlišením

ODKAZ na související tiskovou zprávu

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.